Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy döntöttem óceánjárón...

Úgy döntöttem óceánjárón próbálom ki magam. Értelemszerűen angol nyelvtudás kell hozzá. Van aki hasonlót tervez?

Figyelt kérdés
Így tudnánk egymást motiválni. Nyelvtanulásban segíteni, gyakorolni. Korábban tanultam angolt de annak jó pár éve így fontos lenne az alapokat átvenni. Persze külön tanárral tanulok csak gyakorló és motiváló társat keresek hogy együtt végig tudjuk csinálni.

2019. okt. 9. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:

ha már eldontotted, hogy mit akarsz, nem kell motivacio

ha meg nem is biztos az óceánjaro, akkor egyelőre csak tanulj

2019. okt. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel matróznak tanultam

Rengetek volt oaztálytársam hajón van szalmérdemes keresni matróz végzettségű magyarokat :)

Főleg ha valaki komolyan veszi és tengeren kapitány akar lenni de hahoz Lengyel országbannis komoly vizsgákat kell tenni

2019. okt. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Mit akarsz végig csinálni, mihez kell a motiváció, a csicska, proli hajózáshoz?

Sz*ros angol tunálást emlegeted, mikor minden valamire való középiskolás közép fok felett beszél , sokan 2 nyelve. Te meg felnőttként ilyeneket nagy dolognak állítassz be,mert nem tudsz megélni, ezért mennél csicskázni hajóra. Szép.

2019. okt. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Belőled is sugárzik az értelem
2019. okt. 13. 03:22
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

De hát te írsz úgy, mint egy általános iskolás.

Nem tudod rendesen megfogalmaznia magyarul de angolul akarsz tanulni.

Nyílván ezeket nem ismered el, mert akkor meghasonlanál.

Nem értem miért nem lehet beismerni a dolgokat.

Nem megy a nyelvtanulás, ha menne nem írnál ilyeneket, h együtt végig tudjuk csinálni".

Mit akarsz végigcsinálni, napi 3 óra nyelvtanulással A1 szintről az alap felsőfok 2.5 év minimum. Ez heti 6x3 óra.

Nyílván kell legalább egy C1 szint, ha nem úgy akarsz a hajón a sok féle emberrel beszélni, h 30-40%át nem érted és nem tudsz csak kisgyerek szintű mondatokban válaszolni.

A másik, h felnőttként arra hajtani, h X évig nyelvet tanulni azért, h hajón tudj dolgozni, ebből látszik, h sehol nem tartasz.

Keress magadnak normális célokat, amiket el is tudsz érni, de az ne egy csicska meló legyen. Azt tudod gondolom, h 7-14-21 napokat tolnak egyhuzamban a hajókon, ha csak nem vagy séf sok éves tapasztalattal vagy műszak vezető akkor 3-4 én vagytok egy lyuk szobában, sok esetben úgy, h a wc is ott van, akkor a jó amikor a kollégád sz*rik amikor pihennél, a turista részeket, hajó vendég részeket nem használhatod a szabad napodon se stb.

De neked felnőttként ez az álmod. Gratulálok.

Csomó jó dolgot kitalálhatsz még. Ha szárazföldi pincér vagy szakács szakmát megcsinálod és szerzel benne 2 év tapasztalot meg közbe hajó pincér tanfolyamot megcsinálsz bár ezek nagy része átverés, h munkát ad és ha nincs alap pincér vagy szakács szakmát nem ér semmit. Így már mehetnél hajóra, úgy, h ne legyél csicska senki.

Volt valamennyi rálátásom ezekre, azért írom. De én inkább azt szeretem, h heti max 4 nap munka 6 órában diplomával.

2019. okt. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!