Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdjek ezzel a stresszel?

Mit kezdjek ezzel a stresszel?

Figyelt kérdés

Van egy határidőm, amikorra le kell adnom egy munkát. Viszont, hogy mikor kapom meg az anyagot hozzá, azt nem tudják. Lehet, hogy a határidő előtt két nappal, viszont én tudom, hogy legalább tíz nap kell nekem hozzá. A főnököm csak vonogatja a vállát, és azt mondja, ezt meg kell csinálni. Maradjak bent, éjszakázzak. Kikészült a gyomrom, négy napja savlekötőn élek. Amúgy igen, tudom, másik állást kell keresni, de már 48 éves vagyok, és nem vagyok biztos benne, hogy máshol jobb (eddig is nyúztak minden munkahelyen).

Most csak arra várok jó tanácsot, hogy ebben a helyzetben hogyan legyek laza, hogy ne érdekeljen ennyire, hogy rámegyek idegileg.



2019. okt. 9. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A főnöködnek is megmondtad, hogy 10 nap kell rá?

A túlórát kifizeti?

2019. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy megmondtam, írtam is, hogy erre csak a vállát vonogatja, hogy meg kell csinálni. Túlórát nem fizetnek, valamikor majd kivehetem a plusz órákat.
2019. okt. 9. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk pl könyvelök kerek perec megirják hogy csak minden ho 5-èig beerkezö anyagot dolgoznak fel es vallanak be, a kesöbb beérkezökèrt nem vallalnak felelösséget. Miközben 20-a a bevallasi hataridö. Okes neha lazàk es befogadnak még 20-an is szamlakat, de szoval ennyi.


Minden hataridös ügyletben mindenki bevedi magàt, ez alap, aztàn onnanstol nem az ö felelössege. Mert ö bekèrte az anyagot eleve, megirta hogy meddig kell leadni, azt is hogy a leadoe a felelösseg.

2019. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egyszerű, 10 nappal a határidő előtt szólsz még egyszer, hogy nem kaptad meg az anyagot, nem fogod tudni megcsinálni határidőre.

Adjon plusz erőforrásokat (mentesen fel egyéb munkák alól erre az időszakra, adjon melléd még valakit stb.)

2019. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, azért is szóltam, hogy legalább a napi munkáimba adjon segítséget, de azt sem akar, mert szerinte ennek bele kellene férnie. (????) Lenne embere, aki be tudna nekem segíteni. Igen, tudom mit kell csinálni, mondani. Azt nem tudom, hogyan tartsam a gyomorsavamat a gyomromban.
2019. okt. 9. 19:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben még egyszer tisztáznám vele a dolgot, vagyis megmondanám, hogy amennyiben a határidő előtt 10 nappal megkapom, ami kell, tudom garantálni, hogy száz százalékos lesz a dolog. Amennyiben nem, természetesen megpróbálok minden tőlem telhetőt, hogy jó legyen, de nem vállalom a felelősséget, ha hiányosságok lesznek. Vagy, ha ez így nem jó, adja oda másnak, esetleg ossza el több embernek. (nem tudom, megoldható-e) És azt is hozzátenném, hogy már nem vagyok 20 éves, és nem akarom tönkretenni magam, ezt a gyomor gondot is közölném vele.
2019. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és ezután nem stresszelném magam tovább, ha ezt így leírod/kijelented utána nincs mit pattogjon senki, te szóltál, ez van. Amúgy gyomorsavra lúgosító ételeket kell enni, valahol azt olvastam, vagy olyat, ami felszívja. Pl. valami natúr keksz, piritós, kefír vagy natúr joghurt.
2019. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sarkadra kell állni, azt mondod tudod, mit kell mondani, akkor mondd! De te nem fogsz: "eddig is nyúztak minden munkahelyen" mert hagyod magad nyúzni, és inkább a savat nyeled, minthogy kiállj magadért. Nem bántásból írom ezt, csak én is csináltam nyolc évig, de rájöttem nem éri meg mindent (az egészséget is) beáldozni. Két évig gondolkodtam a felmondáson, mire megléptem, de nem bánom, mert azóta emberi időben végzek és nincsen napi szinten stressz.
2019. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt a gondolatot pörgetem magamban, hogy a lelkiismeretem tiszta, én minden tőlem telhetőt megtettem, és megteszek, lesz amilyen lesz. Köszönöm a válaszokat. Majd megnyugszom valahogyan.
2019. okt. 9. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!