Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidőszak alatt ha telefono...

Próbaidőszak alatt ha telefonon mondok fel, az is elég nekik?

Figyelt kérdés
A héten kezdtem egy cégnél, ma volt a 3. napom. Egyre rosszabb volt igazából. Közöltem és mondtam is nekik hogy nem biztos hogy hosszú távon ezt fogom tudni csinálni, lehet ahéten jönnék utoljára. Annyit mondtak rá, hogy kitartást, ne adjam fel stb. Ha én reggel nem megyek be, de kezdés elött felhívom a vezetőt hogy köszönöm a lehetőséget, de nem kívánok ott dolgozni. Ez elegendő felmondásnak? Fizikailag nem bírom azt a terhelkőséget, ami ott van.

2019. okt. 9. 20:05
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ja, van munkaszerződésem, be is vagyok jelentve, meg minden.
2019. okt. 9. 20:07
 2/15 anonim ***** válasza:
A kilépő papírjaidért azért be kellene menned hogy beírják ezt a pár napot amikor dolgoztál. De egyébként az is elég ha felhívod az illetékest és közlöd vele hogy részedről ennyi volt.
2019. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nyiulván bemegyek, belépőkártyát mindent leadok, csak ha így telón közlöm velük, hátha nem akarják rám erőltetni hiogy maradjak. Kb ennyi
2019. okt. 9. 20:14
 4/15 A kérdező kommentje:
akkor elég ha a felettesem hívom fel? nem közvetlen az irodát? Nekem ő volt úgymond a főnököm. Ő volt a csapat vezetője.
2019. okt. 9. 20:15
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Próbaidő alatt én annyit csináltam, hogy szó nélkül nem mentem be. Na nem mondom, hogy ez követendő példa lenne. Másnap leadtam a kulcsokat meg a göncöket, és ennyi volt.
2019. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Felmondás mindig írásban történik. Ez alól nincs kivétel.
2019. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
mindenképp szólni szeretnék. Az van a szerződésben hogy szóban vagy írásban jelezzem. Tehát a szóban beletartozik szerintem az is hogy telefonon beszólok. Vagy akkor SMS-ít írok és kész :D
2019. okt. 9. 20:37
 8/15 anonim ***** válasza:
Írásban kell felmondási 2 példányban, egy a munkáltatónak marad egy neked aláírva bélyegezve.
2019. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ajánlom az írott felmondást, ott jogvita nem keletkezhet. Minden más tagadható, ráadásul a törvény is azt írja elő, hogy az írásba foglalt megállapodást írásban KELL módosítani, felmondani, megszüntetni... stb.


Két egyező példány, egyiken átveteted a munkáltatóval dátummal ellátva (ez marad Neked), másikat pedig otthagyod nekik.

Ha már úgyis bemész, akkor ez nem lehet gond. :)


Ilyen egyszerű:


X. Y. munkáltató neve, címe


Alulírott Hüvelyk Panna (személyes adatok) az Önöknél fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.


Dátum, és az aláírásod


Ha még próbaidőn belül veszik/adod át a felmondást, akkor az azonnalinak minősül, elszámolsz a céggel az átvett eszközökkel és már mehetsz is haza.

Tévedés, hogy a munkaviszony megszüntetéssel kapcsolatos iratokat köteles vagy személyesen intézni/átvenni.

Ha önként nem mész be érte, akkor ők kötelesek legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig postázni részedre.

2019. okt. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj pár hetet. Az első hetem nekem is pocsék volt. Napról napra rosszabb. Nem ettem, nem aludtam, tulajdonképpen teljes kész voltam. Úgy voltam vele adok egy esélyt a dolognak és szerintem jól tettem. Az első hét majdnem mindenhol rossz.
2019. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!