Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kellett volna tennem...

Mit kellett volna tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az igazgató lejött, és kérte, hogy csináljak meg neki valamit. Mivel az igazgató kérte, neki is álltam. Jött a főnököm, az üzemvezető, hogy mit csinálok? Mondtam neki, hogy az igazgató úr itt volt, és kérte, hogy ezt csináljam meg neki, mert sürgős. A főnököm nagyon mérges lett, hogy ő viszont nem ezt adta ki nekem, és itt ő a főnök és ő mondja meg ki mit csináljon. Mondom én ezt értem, de nem mondhattam azt az igazgató úrnak, hogy nem csinálom meg. És akkor nem is szólt többet, hanem sarkon fordult és elment. Rosszul éreztem magam ez után, de nem tudom mit csinálhattam volna, ha tetszik ha nem, az igazgató a főnököm felett áll, nem mondhatok nemet neki. Megértem, ha nem szereti, ha beleszólnak a területébe, mert ő irányítja a folyamatokat, de akkor ezt beszéljék meg, hogy máskor a főnökömnek szóljon és ha ő úgy látja, kiadja a munkát. Félek, emiatt még én fogok kapni. Helyesen cselekedtem? Ti mit csináltatok volna?


L/23


2019. okt. 10. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyesen, mert a nagyfőnök az nagyfőnök.


Én is ezt tettem volna.

2019. okt. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen cselekedtél. Az üzemvezető viszont egy gyökér.
2019. okt. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

Nem cselekedtél helyesen.

El kellett volna mondanod, hogy a közvetlen felettesed más feladatot bízott rád, ezért egyeztetned kell vele, hogy az első feladattal nem fogsz időben végezni, mert másra kért meg. Nem kell nemet mondani a nagyfőnöknek, hanem megoldást kell keresni.

2019. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régi szólás-mondás a katonáknál: "Parancsot "megizélni" nem lehet, mert elszaporodik...".

Az igazgató kérése vagy utasítása felülírja a nála alacsonyabb beosztásúakét. Azt viszont tényleg meg kellett volna említened az igazgatónak, hogy a közvetlen főnöködnek is fontos, amit csinálsz. Másik megoldás: elmehettél volna a közvetlen főnöködhöz és értesítetted volna az igazgató lérését irányodba. Beszélje meg vele, ne téged szidjon emiatt.

2019. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!