Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy a kollégám mesterkedése miatt vonták vissza az előléptetésem?

Figyelt kérdés

Szabadúszó grafikusként dolgozom egy cégnek, home office-ban. Kb. 1 éve dolgozom nekik, és ezalatt mindig elégedettek voltak velem. Olyannyira, hogy nemrég felajánlották, hogy előléptetnek, konkrétan az addigi "felettesemmel", a koordinátorommal lennénk kollégák, az ő munkakörét vinnénk ketten, fix fizetés, személyes munka a belvárosi irodájukban. Természetesen azonnal igent mondtam, nagyon örültem a lehetőségnek.

Elkezdődött a betanulás, mindennap bementem a céghez, a koordinátor mutogatta a dolgokat, mindenre odafigyeltem, kérdeztem, tanultam.

Rá kb 2 hétre egyszer csak behívatott a főnökség. Azt mondták, hogy sajnálják, de nem teljesítem az általuk elvárt szintet. Kérdeztem, hogy mégis mire gondolnak pontosan, hiszen a kollega, akitől betanultam, sosem mondta, hogy bármit rosszul csinálnék, mindennel elégedett volt, sokat dicsért. Erre valami ködösítést kaptam, hogy "a statisztikák nem hozzák a kívánt értékeket, ez pedig nem engedhető meg, nem vagyok alkalmas a pozícióra". Teljesen ledöbbentem. Végül azt ajánlották, hogy maradjak meg külsős bedolgozónak, mert azzal a résszel viszont továbbra is maradéktalanul meg vannak elégedve. Elfogadtam.

Viszont utána feltűnt, hogy a koordinátor, akitől ugye így külsősként kapom a munkákat, és akivel a kezdetektől fogva jó kapcsolatban voltam, hirtelen teljesen megváltozott velem szemben. Azóta e-mailjeimre napokig nem válaszol, telefont nem veszi fel, amikor pedig bementem hozzá az irodába, állítólag épp tárgyalt. Ami viszont nagyobb baj, hogy azóta alig kapok tőle valamcsike munkákat. Nem értem ezt az egészet.

Amikor elmeséltem a történteket a legjobb barátomnak, ő kapásból azt mondta, hogy szerinte a kollega nem nézte jó szemmel az előléptetésemet, féltette tőlem a pozícióját. Ezért aztán nekem nem szólt, amikor hibáztam, csak a hátam mögött járatott le a főnökség előtt, akik emiatt mondták vissza az előléptetést. Így sikeresen kifúrt a cégből, most pedig azon van, hogy teljesen ellehetetlenítse a munkámat náluk, azért nem ad rendes munkákat, hogy megelégeljem, és lelépjek.

Bár elsőre kicsit meredek feltételezésnek tűnt, de végiggondolva, van értelme. Szerintetek is az ő kavarása áll a háttérben? Elképzelhető, hogy tényleg emiatt szúrom a szemét?



2019. okt. 17. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet. Ez igy most eleg sakkmatt helyzetnek tunik.
2019. okt. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Vagy a koordinator protekcios te meg nem
2019. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy ez lenne az ok. Nem én harcoltam ki magamnak ezt az előléptetést, hanem ők ajánlották fel. Magamtól eszembe se jutott. És valaminek biztos h történnie kellett, mert nem hiszem h szórakozásból kértek vna fel h utána meg visszavonják.

Első: sajnos valóban eléggé patthelyzet. Mivel így gyakorlatilag a koordinátortól függök munka téren, így azt tehet amit akar....

2019. okt. 17. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha protekcios lennél nem mondták volna vissza.
2019. okt. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Őszintén szólva az elején hülyeségnek tartottam de végigolvasva egyáltalán nem lehetetlen. Sajnos rengeteg ilyen ember van, aki konkurenciát lát a másikban... Ennél jóval durvább esetekről is hallottam már.


A koordinátor csak azt nem fogta föl hogy ha ketten lettetek volna egy pozícióban akkor kevesebb munkája lenne/könnyebb lenne neki. Persze én megértem őt is, képzeld magadat a helyébe: a főnökség az addigi beosztottadat beteszi melléd... Mivan ha kiderül hogy jobb nálad és csak össze akarják mérni hogy melyikőtök lenne jobb a pozícióra? Te sem örülnél neki, valld be.


Mind1, kár az okok miatt rágódni mert ez nem fog kiderülni. Viszont ha jól értettem akkor te fél ilyen szabadúszó vagy... Vedd fel a kapcsolatot más cégektől is, hátha onnan is kapsz munkát. Ha pedig ezt tiltja a szerződésed akkor gondolkozz el egy váltáson mert elárulom hogy ez csak egyre rosszabb lesz a mostani koordinátor keze alatt.

2019. okt. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos én is akármennyit agyalok ezen, ugyanerre jutottam, max 1-2 hónap és nekem ennél a cégnél reszeltek, amit borzasztóan sajnálok, mert nagyon szerettem ezt a munkát, és jól is fizetett eddig.

Ja és közben kiderült még valami: van egy srác, aki a koordinátor melletti irodában dolgozik, párszor átjött amikor ott voltunk, dumáltunk, jó fejnek tartottam, főleg amikor kiderült, hogy mindketten nagy focirajongók vagyunk, és ugyanannak a csapatnak drukkolunk. Még mondta is akkor, hogyha legközelebb meccsnézős estét tart a haverjaival, akkor majd szól nekem is h menjek át, Örültem.

Erre tegnap láttam, hogy letiltott Facebook-on....

Ezek után el sem merem képzelni, a koordinátor miket hordhatott össze rólam benn a cégnél, de sok jóra nem számítok....

2019. okt. 21. 10:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Wow. Ez a munkahelyi fúrás iskola példája. Keress egy másik helyet.. sajnos a koordinátor előnyben van azzal hogy ő adja az anyagot neked és ő egyfolytában bent van a munkahelyen amég te home officeban vagy csak.Ez így nem igazán nyerhető felállás.
2019. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy nem történik ilyen, valaki biztos, hogy jól kifúrt. A koordinátor lesz a ludas valószínűleg. Hogyha felvettek volna, az ő munkája mennyiben változott volna? Attól tarthatott, hogy a kényelmes kis pozícióját felforgatod, esetleg nem ő kap mindent. Szerintem az lesz a dolognak a vége, hogy teljesen ott kell hagynod a céget. Sajnálom, hogy ilyen előfordulhat egyáltalán, undorítóak tudnak lenni az emberek.
2019. okt. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ne is mondd, borzasztóan rosszul érint engem ez az egész, azóta is nagyon megviselt vagyok.

Az is rettentően idegesít, hogy búcsút mondhatok egy olyan állásnak, amit igazán szerettem, viszont ami szintén nagyon bánt, hogy sosem gondoltam volna, hogy a koordinátor így hátba fog támadni. Amikor még csak telefonon meg mailben tartottam vele a kapcsolatot mindig nagyon rendes és segítőkész volt, amikor meg személyesen voltam vele az irodában, akkor is tök jól kijöttünk, jókat beszélgettünk, nevettünk, a munka mellett magánéleti dolgokról is. Már előre örültem, hogy milyen jól megleszünk mint kollégák, semmi jelét nem mutatta, hogy valójában gyűlöl. Sosem gondoltam volna róla, hogy valójában ennyire aljas.


Ezek után már pláne nem akarok többé emberek között dolgozni, irtózom tőlük. Jó lesz nekem a home office.

2019. okt. 22. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond. Meg kell ilyenkor keresni a "főnök főnökét".

Elmondani mindazt, amit nekünk itt elmondtál, és megpróbálhatsz a vezetőséggel együtt egy mindenkinek megfelelő megoldást találni.

Ez vagy sikerül, vagy nem. De akárhogy nézzük, legalább megpróbáltad. Még mindig jobb mintha nem csinálnál semmit, mert így lassan leszel "kivéreztetve".

Ja, és kezdj el másik munkahely után keresni.

2019. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!