Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az osztrákok szerintetek is...

Az osztrákok szerintetek is munka mániások?

Figyelt kérdés
Ausztriában dolgozok 4éve lakatos vagyok de amikor kijöttem akkor egy gyárban dolgoztam 3müszakbam fél évig. Otthon előtte dolgoztam gyárba 1évig valamint lakatosként 2évig és hát azt kell hogy mondjam itt Ausztriába ha akármit csinálni kell ezek azonnal futnak meg szó szerint hétköznap ez az életük. Mostmár közel 4éve lakatosként dolgozok és itt ez még durvábban van jelen kb havi 1hetet vagyok építkezésen a többit műhelyben. 3an vagyunk magyarok egy 16éves tanuló srác én meg egy idősebb 55éves ember valamint 2román van még meg 18osztrák. De azok amíg megy a munka idő a lelküket ki teszik mondjuk megcsinálnak napi 30méter kerítést a kolülföldiek eddig 20at. Kedvesek velünk de például sokszor mondják a magyar tanulónak is hogy olyan tempóban csinálja mint az osztrákok ne mint a magyarok. Valamint az hogy itt akik szakmát tanulnak 15évesen már heti 40órákat dolgoznak. Akikkel beszéltem mind ugyan ezt mondták. Ti ezt hogy látjátok? Valamint az otthon lévők ti miket halottatok? 25f

2019. okt. 20. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem munkamániások. Az, hogy valaki a munkaidő alatt jól csinálja amit kell, nem jelenti azt, hogy munkamániás. A munkamániás az napi 8-9 helyett 10-12 órákat dolgozik önként és dalolva. Az osztrákok 8 órát dolgoznak, de azt rendesen. Aztán meg család, pihenés az első és nem a munka.

Nem véletlenül tartanak ott ahol, mi meg itt. És ezért próbáljuk őket utólérni már 20 éve, de hiába.

2019. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Igazad van 1#.

Ezek aztán tényleg dolgoznak,ez van beléjük nevelve,beszéltem egy osztrák magyarral is akinek még a déd szülei mentek ki oda lakni érdekesnek találtam hogy ő milyen szépen tud magyarul is,na szóval ő el mondta hogy ezt belé nevelték a társadalom.

Bár találkoztam már ott olyan emberrel is akit nem nagyon érdekel jó formán semmi, ott van dolgozik ha kell de nagyban le sz.arja az egészet.

2019. okt. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Van amelyik munkamániás de olyan is amelyik épp hogy csak dolgozik hogy ne haljon éhen, találkoztam már ilyenekkel is, nem erőlteti meg magát, ahogy ő mondta majd a keletiek meg csinálják a piszkos munkát én maradok az egyszerűnél.
2019. okt. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem munkamániásak az osztrákok. A kelet európai mentalitás ami aggasztó. (Minek dolgozzunk remdesen ha harmad annyi munkára is kifizetnek). Inkább a munkamoráloddal van baj.
2019. okt. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi egészen máshonann jöttünk de azt látjuk itt Magyarországon hogy azért nem szakadnak meg az emberek.Kicsit furcsa még nekünk, nem ehhez vagyunk szokva,ott ahol mi meloztunk nyomni kellet ezerrel és nekünk az a természetes.
2019. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!