Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jól tettem, hogy fölmondtam?...

Jól tettem, hogy fölmondtam? Ti maradnátok tovább egy ilyen helyen?

Figyelt kérdés

Egyik kollégám panaszkodott rám a főnöknek. Az volt a baja, hogy engem megdicsértek, őt viszont nem. Elment a főnökhöz, hogy ez neki milyen rosszul esett és megalázó volt. Magához hívott a főnök, és elmondta hogy ne viselkedjek úgy, mintha én lennék itt a legjobb, mert mások is dolgoznak olyan jól, mint én. Köpni nyelni nem tudtam, elmondtam neki, hogy nem tudom miről beszél, én senkinek nem mondtam semmit, csak lejött az igazgató pár vendéggel és megdicsérték a munkámat. Én egy szót nem szóltam. És ez a kolléganőmnek rosszul esett, hogy neki meg nem mondtak semmit, de arról nem én tehetek és én attól még nem gondolom jobbnak magamat. Azt mondta a főnök, hogy figyeljek oda, mert ha miattam érzi megalázva magát a kolléganőm, akkor el fog küldeni. Erre már nem tudtam mit mondani, csak annyit mondtam, értem. Másnap reggel meg úgy döntöttem beadom a felmondásom, mert én ilyen helyen nem akarok dolgozni. Nem is szóltam senkinek semmit, csak fölvittem az irodákhoz. Anyukám azt mondta, hülye voltam, mert ilyen miatt nem szabad felmondani, ilyenek mindenhol lesznek és ennyire ne legyek kényes és válogatós, örüljek, hogy a mai világban van munkám. Én viszont úgy érzem, van az a pont, amikor már nem szabad mindent eltűrni. Nekem ez volt az, konkrétan megfenyegetett, mikor én nem is tehettem semmiről. Ti mit gondoltok? Tényleg nem kellett volna ilyen miatt felmondanom? Ti mit tettetek volna?


L/23


2019. okt. 24. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

A főnök hibázott. Magyar szokás ez a nyilvános dícsérés-megalázás. Külföldön ilyen nincs.


Ha nem tudod megvédeni magad,akkor életed végéig ilyen helyzetekbe fogsz jutni. Ennyiért felmondani? Hát,ez nem az a pont, hidd el nekem:D Szerinted más munkahelyen ilyen nem lesz? Hogy fog kinézni a CV-dben, hogy ide oda ugrálsz,mert mindenütt akad egy marha kolléga vagy főnök?

2019. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy szóval nincs ezzel semmi baj szerintem,ha te ez miatt nem érzed jól magad akkor jól tetted, szerintem én is ezt tettem volna, nyilván ha annyira jó munkahely lett volna azért egy kicsit átt gondoltam volna.
2019. okt. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezért nem kellett volna felmondani. Főleg ha amúgy jó munkahely lett volna. Lesz még sok ilyen kedves kolléga másik munkahelyen is.
2019. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zsombi55 ***** válasza:

Valószínűleg a kollégád és a főnököd rokonok, jó barátok vagy az egyik kavar a másikkal mert másképp nem érte volna meg ilyet mondjon neked.


Válasz a kérdésre: maradhattál volna. Sokan vannak akik csak rosszabb körülmények között találtak vagy még azt sem. Te meg ennyiért ott hagytad.

2019. okt. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni: én is felmondtam volna,DE úgy, hogy már van egy másik állásom.


Nem a Kérdező tehet arról, hogy a kolléganője nem lett megdícsérve. Mégis az milyen már, hogy rohant a főnökhöz panaszra. Dolgozzon hatékonyabban, és megdícsérik.


Szarul dolgozom, és lehúznék másokat is a szintemre, csak azért mert én nem vagyok képes fejlődni ....

Vicc. Az meg, hogy anyukád szerint örülj, hogy van munkád......nah az egy másik régi berögződés.

2019. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
5-ös, nem rági berögződés. Csak ma otthon ezek szerint valóban olyan jól megy,hogy huszonévesként, nulla tapasztalattal még és valószínűleg nem egy vaskos megtakarítással lehet olyan nagy mellénye valakinek,hogy csak úgy bumm, felmond a semmire. MErt nehogy már neki beszóljanak,vagy igazságtalanok legyenek,mert ő bezzeg 23 éves és kikéri magának. Ez sajnos otthon általános jelenség,mármint a munkahelyi csesztetés. Vagy megtanulja kezelni és megvédeni magát ,vagy élete végéig új munka után fog koslatni.
2019. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Felmondott, majd rájön max néhány hét sikertelen keresgéles utan, hogy a semmire nem kellett volna. Neki is meg kell kapni a maga pofonjait.


Szamomra rossz beidegződés, mert ha van megfelelő vegzettséged, esetleg tapasztalatod plusz nyelveket is tudsz, akkor nem vagy elveszett ember, mindig találsz másik munkát.

2019. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy mindent le kell nyelni csak hogy legyen munka. Azt meg ő tudja, anyagilag megteheti-e.
2019. okt. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, h eltettem pár milliót ilyen célra, hogy ha valahol egy kicsit szr, akkor eljövök. Sztem jól tetted hogy eljöttél. Nem igaz h minden hely ilyen. Valaki nem tudja megvédeni magát. Harcolni kell vagy menekülni. Én mindig a menekülést választottam. Verekedni tudok, csak verbálisan nem tudom magam megvédeni, mert lassabban gondolkodok.
2019. okt. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha te jogosnak érzed a felmondàsodat, akkor mit izgat téged más véleménye? Majd találsz olyan munkát ahol jobban fogod magad érezni, fiatal vagy van esélyed bárhol.
2019. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!