Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én reagálom túl, vagy...

Csak én reagálom túl, vagy jogosan érzem bántónak a viselkedését?

Figyelt kérdés

Egyik kollégám panaszkodott a főnöknek, hogy úgy érzi ellenséges vagyok vele mostanában, pedig nem emlékszik, hogy megbántott volna valamivel. Ezt mondta nekem a főnök egyik nap, és kérdezte mi a gond kettőnk között. Mondtam neki, hogy nekem nincs vele bajom, szerintem nagyon jól dolgozik, szorgalmas és pontos, viszont úgy vettem észre, hogy engem nem kedvel. Például, egyszer egy nagy ládát hozott be a raktárba (a vállán volt) és az tele volt törékeny dolgokkal. Kérdeztem, segítsek letenni? Azt mondta nem kell. Hát oké mondom, de furcsa volt... Aztán pár hétre rá, ugyanígy egy ládát hozott be, akkor ott volt a kolléganőm is, és a kolléganőm kérdezte tőle, hogy segítsen? Azt mondta, igen légyszíves, azt megköszönné. De pár héttel előtte az én segítségemből meg nem kért. Ez is rosszul esett, de akkor még elhessegettem a dolgot. Viszont egyik reggel akartam bemenni a raktárba, de nem volt meg a kulcs, így gondoltam addig segítek máshol. Egyik kolléganőm mondta, hogy neki nagy segítség lenne, ha átpakolnám az egyik dobozban lévő díszeket, mert ő nem ér rá és mindjárt jönnek érte. Neki is akartam állni, de jött ez a kollégám, aki el akarta vinni a dobozt, mondtam, hogy mindjárt átpakolom, egy pillanat, de ő neki állt átpakolni. Mondtam csinálom én. De csak pakolta tovább, és csak ott álltam, hogy mit csináljak, és fogtam magam és elmentem, akkor pakolja ő, ha annyira akarja. Na azóta kicsit hűvösebb vagyok vele szemben, ha munkáról van szó csak akkor kommunikálok vele, és akkor is csak amennyi nagyon szükséges, mert nagyon rosszul esett, hogy bármikor ha segíteni akartam, ő nem engedte, mintha én nem lennék képes rá, vagy nem tudom miért nem akarta. Főnököm mondta, hogy biztosan csak én értettem félre, ne legyek ennyire érzékeny. De szerintem meg nem. Ti mit gondoltok? Igaza van a főnöknek és csak én reagálom túl vagy jogosan érzem bántónak a viselkedését?


L/25


2019. okt. 25. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Hmm, nem tudom. Szerintem mindketten félreértitek egymást.

Új vagy a munkahelyen? Lehet, nem bízik meg benned még.

Vagy ugye írod, hogy csaj vagy, nem vagy kicsi/vékony? Lehet, azt hiszi, hogy gyenge vagy és inkább az erősebb(nek látszó) kolléga(nő)től kér segítséget.

Érdemes lenne még most beszélni az illetővel, mert ha tényleg csak bizalmatlanságról, félreértésről van szó, akkor kár lenne ezt hagyni elfajulni komoly ellenségeskedéssé.

2019. okt. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miert kell egy munkahelyen kötelessegnek erezni hogy màsok kedvében jàrj?


Eleve gyökér alapbol, hogy a fönök elött akar lejaratni.

2019. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!