Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy mosogató állásban miért...

Egy mosogató állásban miért feltétel, hogy legyek jókedvű és viccelődős?

Figyelt kérdés
A jó stressztűrő képesség mellett azt is írják, hogy jó kedvvel dolgozzak, és értsem a viccet. Miért fontos ez? Pincér vagy kiszolgáló szakács munkakörben érthető az ilyen elvárás, mert ott ugye a vendégekkel kell közvetlen foglalkozni és kommunikálni. De mosogatóként mit számít az, hogy milyen hangulatban csutakolom a dolgokat? Igaz, hogy nem egyedül van a mosogatás, hanem csapatban, de akkor is furcsállom ezt. Szerintem annyi kellene, hogy legyen a lényeg, hogy ne legyek túlstresszelt meg barátságtalan a kollégákkal. Na de jópofizást feltételbe szabni.
2019. okt. 26. 05:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom nem akarnak egy búvalb...ottal dolgozni. Én olyan álláshirdetést is olvastam ahol a vezetőség iránti alázat volt követelmény.
2019. okt. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1: Márpedig nekem az a standard munkak közbeni viselkedésem, hogy csendben végzem a dolgom és elvagyok a gondolataimmal. Akkor emiatt akár el is küldhetnek az első pár nap után?

Na igen, és az az alázat nyilván azt jelenti, hogy legyél kész az állandó csicskahoppra, utolsó pillanatban bejelentett túlórákra, ha kell, heti hét napot is dolgozz. Más szóval, ha odamész, akkor légy tisztában vele, hogy az életed 95%-ban a munkahely körül fog forogni.

2019. okt. 26. 05:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Az "alázat" szó az én szótáramban s.ggnyalást jelent, amit írtál azt inkább rugalmasságként szokták írni. Ha szeretsz csendben, egyedül lenni a gondolataiddal akkor inkább menj el pl. éjjeliőrnek. Komoly, épp most végeztem reggel, igaz nem akként, csak éjszakás voltam tök egyedül, tennivaló nem nagyon volt, na ott aztán filozofálhattam.
2019. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gondolom volt màr valami afférjuk egy volt kollegaval
2019. okt. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3: Több, mint 10 éve mosogatóként dolgozom, tehát nagy tapasztalatom van benne. És az eddigi helyeken sehol nem volt probléma, hogy zárkózottabb természetű vagyok. Itt ha felvesznek, az lesz?

Nem, nem lennék éjjeliőr, nincs hozzá végzettségem, meg amúgy sem akarok többé éjszaka dolgozni (mosogatóként csináltam egy ideig, ki is készített).

2019. okt. 26. 09:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne légy már ilyen értetlen, a legtöbb embernek ez a “feltétel” egy hirdetèsben pozitívum, hisz’ ki akarna kussban dzsuvát vakarni és várni a végét (oké tudjuk, te), ha normális/jófej kollégákkal, poénkodva is lehet, és így az idő is gyorsabban szalad. Ne mondd már, h introvertáltként még nem tűnt fel neked, h a legtöbb ember nem az, egy álláshirdetés pedig nyilván a többség “igényei” szerint lesz megfogalmazva. Remélem segítettem azzal, h leírtam a nyilvánvalót.
2019. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6: Te láttál már olyan állást, ahol a hirdetésben az lenne a feltétel, hogy munka közben vágj minél mélabúbb, depressziósabb arcot? (Na jó, esetleg gyászhuszároknál meg hasonlóknál talán előny lehet.) Én sem. De viszont mosogató munkakörben most először találkozom evvel az elvárással.

Amúgy én a legszívesebben már az első munkanapon az ismerkedéskor avval indítanék, hogy kijelentem, hogy nem kívánok nyitni senki felé, semmit nem fogok elárulni a magánéletemről, az esetleges csapatépítő programokon sem veszek részt, csak dolgozni jövök be, legyenek szívesek békénhagyni és csak és kizárólag akkor hozzám szólni, ha azt a munkamenet megkívánja. De nem teszem, mert akkor ugye az ő szemükben én lennék az antiszoc bunkó tuskó. A jelenleg megpályázott állás viszont fizetés szempontjából jobb lenne, mint az eddigiek. Ezért remélem, hogy nem lesz nagy gond abból, hogy nem vagyob beszélgetős-haverkodós alkat.

2019. okt. 27. 09:53
 8/12 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=2fo7Jjkk7ao

Szerintem erre gondoltak :D

2019. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Küldöm a választ.
2019. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A csapat össze van már szokva. Szoktak viccelődni. Olyan embert keresnek, aki hasonló hozzájuk. Ennyire egyszerű. Nincs semmi nagy dolog a háttérben.
2019. okt. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!