Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha sok helyre behívnak interjú...

Ha sok helyre behívnak interjúra, de az állásinterjú után mindig elutasítanak/vagy nem jeleznek vissza, annak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Ameddig az interjúztatóval/főnökkel telefonon,interjún beszélgetek, addig közvetlenek és kedvesek, viszont az állásinterjút követően mindig elutasítás a vége. Betanított/gyári melókról van szó, komoly képzettséget nem igénylő munkák lennének ezek... Miért van ez?

2019. okt. 26. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

- Előre megvolt a kiválasztott, csak formálisan meg volt hirdetve

- valami az önéletrajzban azt sugallja neik, hogy ne vegyék fel az illetőt

- valami hiba a beszélgetés során (nem mondják, szembe kedvesek, amint ajtón kimegy, egymásnak mondják: "nem vált be".

2019. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy annyit se mondanak, hogy mégis mi volt a probléma az interjún. Ha nem tudja az ember, miben hibázik, hogyan javítsa ki azt akkor?
2019. okt. 26. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:
A Pease-testbeszéd c könyvben van egy fejezet ami az állásinterjúkról szól, azt ajánlom. Neten megtalálod pdf formátumban.
2019. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá utólag, hogy mi volt az oka és mit tanácsolnak, hogy tudj belőle tanulni. Az összesnél kérdezz rá aki elutasított mostantól. Ne számíts arra, hogy a legelső megkérdezett őszinte lesz és igaza lesz, de akkor is már egy véleménnyel több lesz.
2019. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is ez volt. Kiderult evekkel utana,hogy alkalmazotti allasra nem vesznek fel toraesett meresz es ujdonsagokat kiprobalni mero embereket. Sot nokent az ishatrany lett,h konnyen elvonom a ferfiak figyelmet es ez egy cegnel irodaban csodot, teljesitmenycsokkenest jelent.


Azota nagyon sikeres vagyok vallalkozokent. (ertekesites) Itt szamit,hogy filyamatosan kepzem magam. Az ambiciom csak sajat vallalkozasban kifizetodo! Cegnel a fonok megijed,hogy kirugjak miattad.


Neked is lehet,h hasonlo a dolog. A szemelyiseged nem illik a munkakorhoz.

2019. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Ezeknek semmi se jó!

Lehet a korod, vagy általában a gyerek dolog, mert az az elsö kérdésük, van-e gyereked, vagy majd akarsz-e. Pedig közük nincs hozzá!

Őszinteség?? Munkáltatóéknál?! Na ne vicceljünk! Én nem helyen megkérdeztem, mi volt a probléma, egyikben sem volt gerinc, hogy építő jellegűen összefoglalja. Csak habogtak. Ennyit tudnak.

2019. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valamit elszúrsz az biztos, de hiába kérdeznéd meg az interjúztatót, nagy valószínűséggel nem válaszolna, ha mégis akkor biztosan nem valós dolgot mondana. Sajnos az interjúk mindig ilyenek. A szemedben kedvesek, a legtöbb helyen azt érzed megvan az állás, majd jobb esetben kapsz egy elutasító választ, rosszabb esetben válaszra sem méltatnak. Javaslom, hogy keress rá állásinterjúkról szóló videókra vagy konkrét szituációs szerepvideókra, így megnézheted milyen egy "ideális, elvárt" interjúalany, milyen "megfelelő" kérdések vannak, milyen öltözékben illik megjelennik, stb.

Szerintem a fő probléma a kérdéseikre adott válaszaiddal lehet, esetleg a testbeszédeddel vagy a stílusoddal olyat sugallsz, ami arra készteti őket, hogy ne vegyenek fel. Én interjúk előtt mindig azt csináltam, hogy összeállítottam egy kérdéssort és alá írtam az ideális, lehető legjobb, de mégis rám igaz válaszokat. Vannak olyan kérdések, melyek az interjúk 99%-án felmerülnek: pl. miért hagyta ott az előző munkahelyét, mik a jövőbeni tervei. Vannak ezek az általános kérdések, illetve az álláshirdetés és cég sajátosságából kiindulva lehetnek munkakörre vonatkozó sajátos kérdések. A válaszokat itthon addig gyakoroltam, míg nem mentek tökéletesen és olyan profin, mintha ott találnám ki őket helyben. Ezeket érdemes tükör előtt is gyakorolni, esetleg felvenni és visszahallgatni, így magad is el tudo dönteni, hogy meggyőző voltál-e, te alkalmaznád-e magad. :)

Az állásinterjú egyfajta színészi szerepjáték, aki a legjobban adja el magát azt veszik fel. Én amíg úgy jártam interjúkra, hogy improvizáltam, illetve nagyjából tudtam mit akarok mondani, addig egy helyre sem vettek fel, hisz mindig voltak olyan kérdések, melyekre addig még nem volt megfelelő válaszom, azaz valami olyat sikerült mondanom, mellyel elvágtam magam vagy épp mivel hirtelen akartam válaszolni beszéltem össze-vissza, mert mikor a reakciójukból rájöttem, hogy számukra nem előnyös a válaszom, akkor próbáltam belőle kihúzni magam. Miután kidolgoztam és megtanultam az optimális válaszokat, illetve megtanultam előadni, hogy ne tűnjön betanultnak 5/4 helyre fel is vettek.

2019. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cégek 95%ának nem szokása visszajelezni. Egyszerűen szarnak rá, ez egy húspiac ahova ha nem kellunk akkor tovább állnak. Az persze már a gerinctelenség dolga hogy miért mondják mindig hogy minden esetben vissza írnak. Mint valami jó marketing szöveg.
2019. nov. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!