Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kezd el köhögni mindig,...

Miért kezd el köhögni mindig, amikor meglát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy erre itt nagy valószínűséggel nem fogok választ kapni, mert ezt kb. csak az illető maga tudja, de érdekelne, hogy aki csinál ilyet (akinél a köhögés jelent valamit non-verbális szinten), vagy aki hasonlót tapasztalt, hogy mi állhat mögötte?


Történetesen "kollégáról" van szó. Egy cégnél gyakorlatozunk mindketten, kb. egyidősek vagyunk (én 22 vagyok), én lány, ő fiú.

Úgy néz ki a dolog, hogy pl. reggelente amikor megérkezek és ő már ott van és köszönök, hogy "sziasztok" (kb. 10 ember van egy helyiségben), akkor ő köszönés helyett elkezd krákogni. Nem a torkát köszörüli, hanem köhint. Biztos, hogy nem véletlen, mert sokszor előfordult már. Azt sem hiszem, hogy beteg (2 hónapja folyamatosan), és torokproblémája se igen van, mert ha más érkezik, másnál nem kezdi ezt.


Napközben más területen vagyunk, ritkán látjuk egymást, így nem sokat beszélgettünk eddig. Őszintén én nem vagyok az a nagy bájcsevegő típus, de valahogy szeretnék vele beszélgetést kezdeményezni, mert egyre inkább azt gondolom, hogy van valami problémája velem és ez bánt. Nem hiszem, hogy megbántottam volna valamivel, így szerintem ok nélküli az ellenszenve (nekem a szándékos torokkaparás ellenszenvre, helytelenítést jelent - én olyan helyzetekben szoktam csinálni, de akaratlanul - ő viszont nem a torkát kaparja, hanem köhög, de mégis ezt a jelentést társítom hozzá). Mindemellett még összebarátkozni se lenne rosz vele, mert mégis csak hasonló lehet az érdeklődési körünk, ha hasonló területen tanulunk.

Csak mint írtam, nem igazán szeretek beszélgetést kezdeményezni ok nélkül (és azt azért mégsem kérdezhetem meg, hogy "miért köhögsz?" vagy, hogy "van valami bajod velem?"), és ehhez még hozzájön az is, hogy félek, hogy ignorálna vagy nem lenne vevő a beszélgetésre.


2019. okt. 31. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Én dohányzók közelében szoktam köhögni, mert ingerli a szag a légutakat.
2019. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tetszel neki és zavarban van
2019. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonymousreview60 ***** válasza:
Mindkettő lehetséges. A zavartságot lehet tesztelni.
2019. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Allergiás rád.
2019. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!