Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy éreznétek magatokat,...

Ti hogy éreznétek magatokat, ha miattatok rúgnák ki egy kollégátokat?

Figyelt kérdés

Egyik kollégámmal egyszerűen képtelenség együtt dolgozni. Már szóltam a főnökömnek korábban, akkor beszélt vele, de nem változtatott. Egy kolléganőmnek szintén betelt a pohár, ő is panaszkodott a főnöknek, beszélt vele megint, de szintén nem változtatott. Most eljutottam arra a pontra, hogy nem bírom vele tovább, az egész helységre kiült a rossz hangulat miatta, megkértem a főnököt, hogy tegyen át máshova, mert nem bírok vele együtt dolgozni. Na erre a kolléganőm mondta, ha én megyek ő is megy, mert ő nem marad itt vele egyedül. A főnök lecsitított minket és mondta, majd kitalál valamit. Másnap mondja a főnök, hogy annak a kollégánknak felmondtak, mától kezdve egy hónap felmondási ideje van itt. Ezt a kollégánk se hagyta szó nélkül, elöttem mesélte valakinek, hogy elküldték, és mondta, hogy néhányan ezt szépen elintézték neki, és most örülhetnek. Rosszul esett, mert én ilyet soha nem kívántam neki, és örülni se örültem a kárának. Mondtam a főnöknek, hogy én ezt nem akartam, de mondta hogy nem miattam küldték el,a munkájával se voltak megelégedve, szólt neki többször is és a hozzáállásán se változtatott plusz mérgezte a légkört, magának köszönhette az egészet és inkább ő mint mi. De azért kicsit hibásnak érzem magam, mert ha nem panaszkodok, lehet nem küldik el. De mi se bírtuk volna már vele tovább. Ti hogy éreznétek magatokat ezek után? Szerintetek hibás vagyok?

L/24


2019. okt. 31. 22:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Ebben a helyzetben nem érezném magamat hibásnak, de ha elviselhetetlen a kolléga, akkor nem érezném magamat rosszul akkor sem, hogyha miattam rugnák ki.


Nem egy olyan személyről beszélünk, aki ártatlan és nem szolgált rá a dologra. Szóval szerintem ne hibáztasd magadat. Én inkább pezsgőt bontanék, ha tényleg annyira elviselhetetlen volt, hogy nem lehetett vele együtt dolgozni, hiszen nem fogja tovább mérgezni a környezeteteket.

2019. okt. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele: tegyük fel, hogy helytelen bármiféle panaszkodás, mert esetleg negatív következménye lesz a kollégára nézve. Szóval sem te, sem a többiek nem szóltok semmit. Marad minden a régiben, a kolléga elviselhetetlen, teljesen mérgező a légkör, ti pedig tűrtök összeszorított fogakkal örök időkig. Na ne vicceljünk már! Azt tetted, amit bármelyik, egészséges önértékelésű felnőtt tenne. Szerintem egyetlen esetben érezheted magad hibásnak: ha meg sem próbáltatok dűlőre jutni a kollégával, hanem a háta mögött egyből a főnökhöz rohantatok (de a leírás alapján ez nem túl valószínű).
2019. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt kicsit sántít a fogalmazásod. Nem "miattad" rúgták ki, hanem a viselekdése miatt. A kettő nem ugyanaz.

Szép dolog a lelkiismeret, de azért nem szabad a paci túlsó oldalára átesni. Szerinted az jó lett volna, ha marad, és ezzel mások járnak rosszul? Mert kb. itt az volt a kérdés, hogy ő legyen - saját hibájából - kirakva, vagy az egész munkahely menjen tönkre? Gondolj bele: ha kikönyörgöd, hogy maradjon, akkor meg rosszat teszel a főnöknek, magadnak, meg a munkatársadnak.

Legyél egy kicsit, egészséges módon önző! Azt nem kell sajnálni, aki rombol. Az életben vannak bizonyos írott és íratlan szabályok. Ha valaki ezt nem tartja be, akkor egyedül magát okolhatja azért, ha mondjuk kicsapják. Az is a romlott személyiségét tükrözi, hogy zsigerből másokra akarta fogni, még véletlenül sem gondolt arra, hogy vele van a baj.

2019. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
25%

#2: "ha meg sem próbáltatok dűlőre jutni a kollégával, hanem a háta mögött egyből a főnökhöz rohantatok"

Szerintem még akkor sem. Nem mindenki "profi" a konfliktuskezelésben. A főnök dolga, hogy ha kell, békítsen. Ha valakivel gond van, akkor meghallgatja egyiket is, másikat is, békít, és mérlegel. Neki a feladata, hogy koordinálja a társaságot.

2019. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Én ugyanúgy érezném magam, mint elôtte. Talán boldogabb is lennék, hogy egy gonddal kevesebb. Sôt biztos.


Happy End

2019. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagy hibás.

Sok ember nem más helyre kérte volna magát, hanem azt mondta volna a főnöknek, hogy vagy azt az embert rakja ki, vagy ő megy el innen. Nos, ha ezek után mondtak volna föl annak az embernek, még akkor sem kéne, hogy lelkiismeret-furdalása legyen annak, aki szólt a főnöknek.


"Ezt a kollégánk se hagyta szó nélkül, elöttem mesélte valakinek, hogy elküldték, és mondta, hogy néhányan ezt szépen elintézték neki, és most örülhetnek."


Én ott közbeszóltam volna, hogy a lehetetlen viselkedésének köszönheti mindezt, és ha a következő helyen is így viselkedik, akkor ott is hamar ki fog telni a becsülete.

2019. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

#4

Milyen profi szint? Aki a hátsó ajtón egyből megy a főnökhöz, ha bármi gondja adódik a másikkal, az alapszinten sincs konfliktuskezelésből, alkalmatlan arra, hogy másokkal együtt dolgozzon. (persze létezik az a súlyosságú probléma, ahol indokolt, illetve ha az illető ezerszer bizonyosságát adta, hogy nem lehet vele dűlőre jutni, akkor más a helyzet)

2019. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibád. A kollégádnak a saját hibája volt. Erről csak ő tehet.
2019. okt. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 hírnök ***** válasza:
25%
pezsgőt bontanék, és röhögnék az arcába
2019. nov. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Jól
2019. nov. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!