Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igazából az szeret dolgozni,...

Igazából az szeret dolgozni, aki unatkozásra hajlamosabb, aki szereti, ha mások foglalják el őt és az utál, aki magát szereti elfoglalni?

Figyelt kérdés

Még tanultam, amikor már féltem a munka világától, hogy napi 8 órában, heti 5 napban ugyanazt csinálni, mások utasítása, kívülről jövő keretek alapján, közben a stressz is nagy tud lenni, határidők stb.

Aztán "felnőttem" és elkezdtem dolgozni - tényleg utálom.


Van az a típus, aki (pl egyetemistákra gondolva) ha január 15-én végez a vizsgáival, február 2. hetéig már unatkozik.

Vagy gondolhatunk megfázás miatti 1 hét táppénzre - számomra megváltás volt és nem is jutott idő minden hobbimra otthon, más unatkozik abban az egy hétben.

Még nyáron is alig unatkoztam, mára meg úgy érzem, éveket el tudnék tölteni otthon.


Lehet, hogy ez a jellembeli különbség kulcstényező abban, hogy ki szeret dolgozni és ki utál?



(Mielőtt bántanátok, sokat tanulok pont azért, hogy egyszer a jövőben ne gyűlölt, hanem szimplán csak utált munkám legyen.)


2019. nov. 1. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Emberfüggö. Én pl az egész életemet letudnám élni itthon, max boltba járnék ki.
2019. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

A te bajod, ha nem szereted a munkád. Talán tenni kéne azért, hogy olyat csinálj, amit szeretsz is.


Én szeretem a munkám és imádok otthon is lenni, mivel sose unatkozom, lefoglalni magam.

2019. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

# 2


Olvastad az utolsó, zárójeles részt?

2019. nov. 1. 21:39
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nincs olyan munka, amit szeretnék. Sőt, hobbi sem. Gyakorlatilag csak akkor érzem jól magam, ha a saját világomban elmerülök vagy ha a barátaimmal vagyok. De hát muszáj dolgozni, ez van. Ha az embernek sikerül olyan helyet találni, ahol jófejek a kollégák, akkor akár még jó is lehet.
2019. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

#3

Igen, és? Még mindig a te bajod lesz, ha úgy mész be dolgozni, hogy nem szereted, és kínok kínjait fogod átélni nyugdíjasok. Még mindig előrébb van tőled az, aki szereti azt, amivel foglalkozik.


Neked nincs semmi életcélod, hogy mi szeretnél lenni? Mivel szeretnél foglalkozni?

2019. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jav: nyugdíjig
2019. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Talán valamilyen szinten élnek még az álmaim, de egyik se heti 40 órában, munkahelyi munkához kötött.


Viszont megismétlem, nagyon sokat tanulok azért, hogy valaha esetleg lehessen olyan munkám, amit valamennyire még elviselek.

2019. nov. 1. 21:48
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Lehet. Én pl. tipikusan olyan vagyok, mint amit leírtál a következő mondatodban : "Van az a típus, aki (pl egyetemistákra gondolva) ha január 15-én végez a vizsgáival, február 2. hetéig már unatkozik." Szerintem ez nagy részben valóban személyiség kérdése, mert én már gyerekként is ilyen voltam és ez később sem változott, legyen szó tanulásról vagy munkáról. Jelenleg is egyetemista vagyok és konkrétan gyűlölöm a szüneteket... Most is őszi szünetem van és már várom a hétfőt, hogy újra kezdhessek az egyetemen, pedig ez csak egy hét volt. A nyári szünetet már meg sem említem... Persze, jól esik egy kis semmittevés, egy kis pihenés és kikapcsolódás, ugyanakkor én nagyon nem szeretem és egyszerűen nem bírom elviselni, ha nincsen feladatom vagy nem is tudom, hogy hogyan fogalmazzam meg. Nekem valahogyan szükségem van egyfajta nyomásra, kis stresszre, hogy jól érezzem magam és tartalmasan, aktívan teljenek a napjaim. Ha ez nincsen meg, akkor elolvasgatok, elpihengetek, eltévézgetek, elfestegetek stb., de nem az igazi. Egy hosszabb időszakban (pl. nyaranta) konkrétan kínlódok. Mikor dolgoztam, akkor is ugyanezt éreztem.
2019. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Olvasás, sport, főzés, sütés, rendrakás?



Mondjuk én az ellenkező véglet vagyok, megfigyeltem magammal, hogy egy akciós újság is leköt, ha nincs semmi.


Extrán nem bírom a stresszt és a lassú életet szeretem.

2019. nov. 1. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem kell a munka, le kell foglalni az agyam, a kezem.

Akciós újságon mi tud lekötni? Te jó ég!

Nekem pörögni kell, szükségem van egy kis stresszre, minden problémát gyorsan megoldok, és élvezem.

Olyan a hobbim, ami megélhetést is ad. Lassan teljesen csak ebből talpon tudok maradni, és a főállásom otthagyom. Így szeretek élni. Nyaralás alatt se vagyok képes napokig a parton dögleni.

Nekem kínzás lenne, ha a négy fal között kéne élnem, még filmnézés közben is csinálok valamit, mondjuk plucsit kötök.


A különbség is inkább itt van. Te a lassú életet szereted, elnézegetsz egy szórólapot, és azzal elvagy, csak ne kelljen megmozdulni vagy gondolkodni. Nekem ez kínzás.

2019. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!