Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt életed legbotrányosabb...

Mi volt életed legbotrányosabb felmondása?

Figyelt kérdés

Kezdem én:


Egy bicskei cégnél próbaidőn voltam. 2 nap tápppénz miatt úgy gondolták megszüntetik a munkaviszonyom, mert megmertem betegedni. Ezt sem telefonon, sem e-mailben nem közölték. Még a csoportvezető sem szólt volna műszak elején, hogy nem él már a munkaviszonyom. Munka közben jött a HR-es, hogy ne dolgozzak, mert már nincs szerződésem.:D


2019. nov. 2. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Bementem hulla részegen dolgozni. Azonnal hozták a papírt.
2019. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondtam h hnap nem jovok melozni, mert vmi mocskosul kohogok. Nem tetszett neki, ki akarom huzni magam a melobol.

Tudogyulladasom volt es vendeglatohelyen voltam dolgozni, en csinaltam a kajat betegen :D

2019. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Munka közben jött a HR-es, hogy ne dolgozzak, mert már nincs szerződésem."


Ilyen jogilag nincs.


A felmondás akkor lép hatályba, ha azt a másik féllel közlik (lehetőleg átadják neki írásban). Amíg nem közlik, addig "él" a szerződésed még próbaidő alatt is. Tehát a közlés pillanatáig ledolgozott óráidat kötelesek kifizetni.

Nálad a "közlés" nem történt meg, tehát nem is volt felmondás egészen addig, amíg a HR-s munka közben meg nem jelent.


Csak jeleztem a fentieket...

2019. nov. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát botrányos nem volt annyira, de mondjuk nem is átlagos.

Egyszer egy összeszerelő üzembe jelentkeztem targoncásnak. Hitegettek, hogy lesz hely, mert ketten is a felmondási idejüket töltik, de addig is felvennének kölcsönzöttként összeszerelőnek. Az első nap már kapacitáltak minden férfit, hogy menjen állandó csomagoló sorra, ami annyira hajtós volt, hogy mindenkiről folyt a víz a soron. Persze senki nem akart csomagolni.

Egy hét sori munka után átküldtek csomagolni pár órára,mert úszott a sor. Aztán másnap már csomin kezdtem és mondták, hogy holnap is ott kéne. Műszak után át se öltöztem, mondtam a HR-es csajoknak, hogy ha a jövő héttől nem tesznek targoncára, akkor most azonnal lelépek. Elkezdek szövegelni, hogy hát ez nem így megy, meg stb., én meg mondtam, hogy ez így megy, mert a felmondási időtől el lehet tekinteni, elvileg van két targoncás hely, hirdetik is, engem meg beültettek a hintába. Másnap már a papírokért mentem.


A másik sztori egy szállítmányozó cégnél volt. Nem ment a cégnek, már fél éve csak 6 órára voltam bejelentve. Nekem nem lett volna rossz, mert mellette dolgoztam. Egyik nap műszak végén megkért az ügyvezető, hogy vigyem el az egyik kollégát a szervízebe a kocsiért. Miután visszaérkeztem, annyit mondott, hogy pakoljam ki a cuccaimat a kocsimból, mert holnap már nem kell jönnöm. Otthon csak nézett az asszony, hogy ezt igy hogy? Hát, ilyen is van.

2019. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régóta érződött, hogy az új főnök szeretne megszabadulni tőlem, mert az éppen aktuális szeretőjét akarta a helyemre. Elkezdte a bért nem fizetni rendesen. Amikor látta, hogy ettől annyira nem esem kétségbe, egyszer csak megkérdezte, hogy hol voltam két napig, mert nem voltam dolgozni, és hova tűnnek el a raktárból ezek-azok, majd "vigyorgott". Akkor már tudtam, hogy az utolsó "stádiumba" kerültem, teljesen mindegy, hogy mit mondok, a saját mocska elvakította. Elméletileg másnap szabadult volna Tőlem, de én előbb átadtam neki a saját felmondásomat. Láthatóan megkönnyebbült, de én tudtam, hogy nem látja a fától az erdőt, és benyújtottam a keresetem a munkaügyi bíróságra.
2019. nov. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!