Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik olyan munkahely...

Létezik olyan munkahely Magyarországon, ahol nem szimpátia alapján vesznek csak fel embereket, hanem ténylegesen képességek alapján?

Figyelt kérdés
Eddig azt tapasztaltam az állásinterjúkon, mintha egy randin lennék kb., hogy valójában nem is a képességeimre kiváncsiak, hanem arra, hogy szimpatikus vagyok e nekik.Van olyan munkahely, ahol nem "házastársat" keresnek, hanem munkaerőt, vagy ebben az országban felejtős a készségek szerinti alkalmazása az embereknek?

2019. nov. 3. 13:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
60%
Nem
2019. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Nálunk.
2019. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk szintén
2019. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Üdv a felnőttek világában.
2019. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Nincs ilyen munkahely, mindenhol a szimpátia számít na meg a nyalizás. Munkahelyeken mindig a lusta nyalis a legjobb dolgozó, aki nem nyalizik az meg hiába dolgozik, szarnak van tekinte. Legjobb lenne valami saját vállalkozás, de az se egy leányálom. Ha már beindult és eltart akkor már jobb a helyzet.
2019. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha választhatnék, nyilván én is olyan embert vennék fel aki szimpatikus a társaságnak, ha már egész nap egymás társaságát kell élvezzük.
2019. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom konkrétan mert én is találok furcsaságot ebben az országban. A szimpátia talán azért fontos, mert egy meglévő csapatba, ha belekerül egy unszimpi valaki, akkor azt szétverheti, vagy kicsinálhatják. de tény, hogy ma már nem feltétlen a tudást nézik, nem feltétlen az a fontos. Voltam olyan helyen, ahol simán felvettek volna, mert találtak maguknak egy nagyon szimpatikus(...) valakit, aki bevállalt volna egy tré munkát...
2019. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Programozás.

Megkapja a feladatot, megnézzük a megoldását és utána kicsit beszélgetünk a feladatról. Nem a szimpátia számít, hanem a tudás.

2019. nov. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha csapatban kell dolgoznod, muszáj, hogy szimpatikus legyél. Nálunk be szokták mutatni a új kolléga jelöltet az utolsó kör után, egy napot eltöltünk vele és utána szavazhatunk, hogy maradhat-e. Elvégre velünk fog dolgozni.
2019. nov. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Én voltam már olyan interjún, ahol első körben 2 szenior kolléga (egy ffi és egy nő) interjúztatott a HR-essel. Ők azt mondták, szívesen dolgoznának velem - csak ezután hívtak be a nagyfőnökhöz. IT terület.

Szóval a szimpátia szükséges, de nem elégséges feltétel.

2019. nov. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!