Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyi stressz megkeserí...

A munkahelyi stressz megkeseríti a mindennapjaimat, hogyan szabadulhatnék meg tőle?

Figyelt kérdés

Röviden. Nehezen találtam munkát az iskola elvégzését követően, hiába bújtam minden nap a hirdetéseket, mentem el a munkaügyi központba, az égvilágon semmi nem akart összejönni. Sokáig kerestem munkát, ez az időszakom nagyon megviselt. Dolgoztam, de valahol csak egy hetet, valahol pár hónapot. Sajnos mindig előjöttek olyan problémák amiket igyekezettel, kemény munkával és az alkalmazkodásra való hajlammal sem lehetett megoldani (pl. a cég papírdolgai kétesek voltak, vagy már az első naptól kiakartak fúrni, hogy egy ismerős kerülhessen a helyemre) Most 2 hónapja megint dolgozom, de ezen a helyen csak a problémák vannak. Van egy kolléganő akit senki nem szeret és úgy érzem elszeretne üldözni onnan engem. Nem személy szerint velem vagy a jellememmel van baja. Alapból ilyen, nem csak velem csinálja ezt. Hibákat ejtek a munkám során és ezekkel szemben nagyon kritikus, pedig az elődöm így mutatta nekem, azt csináltam amit tanított. De mint kiderült az nem jó. Ilyen pozícióban korábban nem dolgoztam, most csinálom először. Úgy hogy ő ott van már legalább 25 éve is hibázik, nem tudom akkor tőlem mégis mit vár. Ráadásul a saját munkáját is rám akarja sózni. Főnököm mondta, hogy a saját dolgomat csináljam, és nyugodtan mondjam meg neki az nem az én dolgom. Teljesen normálisan ezt a tudtára adtam, úgyis akkor egy határidős munkát kellet csinálnom. Körülbelül megfenyegetett hogy ezt jelezni fogja a főnöknél és a cégnek akikkel együtt dolgozunk kellettek valami papírok azt mondta (felhívta őket), hogy mivel én nem csinálom a munkám ő sem fogja tudni. A cégtől felhívták a mi főnökünket és elmesélték nekik ezt az incident, amiért leszúrták. Amikor ketten maradtunk az irodában megint fenyegetőzött és miután minden szarnak elmondta a munkámat még hozzátette hogy úgy is megfogom szívni, de nagyon csúnyán és majd akkor mehetek bárkinek panaszkodni. Az említett kolléganő által gerjesztett légkör majd meg fojt, és totálisan kivagyok minden hibától. Hiába próbálom jól csinálni, ha egyszer rosszul tudta az elődöm is. Utálom hogy nem tudok igazán senkitől segítséget kérni mert csak én töltöm be ezt a pozíciót, és mindent nekem kell kitapasztalnom. Ha pedig hibázom akkor a rosszmájú kolléganő élvezkedik. A viselkedése miatt már sokszor szóltak rá, de nem változott semmi. Sőt miatta nagyon sokan mondtak már fel, köztük az elődöm is.


Nem tudom meddig bírom ezt. Szeretnék dolgozni, de ilyen emberek miatt nem akarok idegileg tönkre menni sem. Ugyanakkor félek ha eljövök innen hogyan találok majd megint munkát. Mivel a munkaváltásra nincs lehetőségem próbálok helytállni, de nagyon nehéz. Nem tudom mivel könnyíthetném meg a saját dolgomat, hogy ne legyek állandóan feszült, és hogy ezt eltudjam viselni.


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 3. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyomatékosan megkéred a főnöködet, hogy valamit csináljon, mert ez így nem lesz jó.

A másik megoldás, hogy munkahelyen kívül bevárod valahol a kolléganődet, és elbeszélgetsz vele kicsit kettesben. De gondolom, ezt nem akarod.

2019. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 lehetőséget látok:

A, Coach, vagy szupervízió alkalmazása;

B, Munkahely váltás;

C, Önmagadon változtatni néhány dolgot, hogy jobban kezelj helyzeteket, és az önbizalmad erősödjön.

2019. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én munkahelyi zaklatás miatt inkább eljöttem, pedig nem egy bizonyítékom volt az illető ellen, akit én tanítottam be mikor oda került. Próbáltam az illetővel is megbeszélni 2x is ezután mentem a főnökhöz, aki nem tett semmit sőt inkább még neki hitt a bizonyítékok ellenére is.. Eredmény 1.5éve rágódom az alaptalan dolgok miatt anno fogytam 8kg.t 3hónap alatt és idegroncs lettem...azóta sincs helyen az eletem
2019. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem most lett egy új főnököm aki ilyen úgy hogy együtt erzek veled. Szerintem be kéne menned a főnökhöz elmondani mennyire igyeksz és mégis ez a szitu. Esetleg a többiekkel összefogni és elbeszelgetni a nővel vagy írni egy petíciót a főnöknek hogy elegetek van belőle és aláírná mindenki. Előtte szólni neki hogy vegyen vissza különben ez lesz. Munka után is megvárhatod és adhatsz neki egy eselyt azzal hogy elmondod mennyire próbalkozol de ő nem segít téged ami a cég közös érdeke lenne. Hanem ki akar szúrni veled. Megkérdezhetnéd miért csinálja és mit vár tőled? Mi kell ahhoz hogy befejezze? Persze vannak iszonyú rosszindulatú emberek akiknek nyomorult az életük és ezt masokon élik ki. Azzal semmit nem lehet tenni. Az én főnököm is ilyen. Én lenézem nem tartom embernek és eljutottam odáig hogy nem érdekel mit gondol rólam mert megvetem mint embert és főnököt. Ha neszél hozzám meg veszekszik akkor kikapcsolok. Csak fizikailag vagyok ott lelkileg meg teljesen mashol valaszolni sem szoktam már neki teljesen felesleges. Kerülöm amennyire lehet és ha nagyon veszekszik igazsagtalanul meg bunkó és peóbál belém rúgni akkor arra szoktam gondolni "csináld csak én már 17 órakkor a szeretteimmel leszek te meg itt fogsz úlni kínodban egyedül mert senkid nincs és semmi más nem okoz neked örömöt csak a mások életének megkeserítése mert a tiéd pocsék" és ilyenkor már haragudni sem tudok rá hanem lesajnálom és szánom hogy ilyen nyomorult. Persze hosszútávon nem egeszséges ilyen közegben lenni. Én is báltani akarok.
2019. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!