Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beleírnátok 2-3 hónapos...

Beleírnátok 2-3 hónapos munkaviszonyt az önéletrajzotokba pályakezdőként?

Figyelt kérdés
Végzettségem a nyár elején szereztem meg, szeptemberben találtam munkát, ahol jelenleg próbaidőn vagyok. Úgy gondolom szakmailag sokat adott, de rájöttem, hogy ezen a munkahelyen nem szeretnék maradni. Mi lenne a jobb? Ha leírom, hogy dolgoztam hasonló munkaviszonyban, de csak 2-3 hónapig, vagy ha egy fél éves üresség tátong a megszerzett végzettségem és az álláskeresésem között? Előre is köszönöm válaszotokat.

2019. nov. 4. 15:29
 1/6 anonim válasza:
100%

Én beleírnám.

2019. szeptember - jelenleg is: és ide a munkahelyed nevét.

2019. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az úresség nem jó, inkább írd bele
2019. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként beírtam, amikor 2 oldalnál több kezdett lenni, akkor összevontam az azonos típusú munkákat, és csak felsorolás szinten jeleztem az ahhoz tartozó nagyobb cégeket.
2019. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én beleírtam így "Július óta xy zrt-nèl dolgozom". Egyáltalán nem ciki.
2019. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:
80%

Az mindig hasznos, ha volt már munkatapasztalatod. Látja a munkaadó, hogy képes vagy egy munkát megtartani, nem fogod elhülyéskedni, nem neki kell minden alap viselkedést betanítani (remélhetőleg). Pláne ha hasonló munkakör, az akkor már egy karrierterv. Még akár azt is elmondhatod/leírhatod (motivációs levélben vagy interjún), hogy miért nem egyezett az előző hely a hosszú távú elképzeléseiddel és miért választottad helyette ezt a mostanit, miért gondolod, hogy ez a hely többet tud neked segíteni.

Ez rögtön több jó pont, mert:

- van motivációd a szakmához

- van tapasztalatod

-már tudod, milyen dolgozni egy munkahelyen (udvarias viselkedés, professzionális (felelős) feladavégzés, monotonitástűrés)

- vannak terveid, felelősen/megbízhatóan gondolkodsz

- utánanéztél a cégnek (mivel foglalkozik, mik az erősségeik, tevékenységük fókusza), nem csak random kattintottad be az álláskeresőn


Nyilván ha lángossütő voltam és irodai munkára jelentkezem, azt nem írnám bele (max. “alkalmi munkák” néven az interjún, de csak ha rákérdeznek), mert nyilván arra kíváncsi mindenki, amilyen tapasztalat a jelen munkakörödben segíthet majd. De azzal kapcsolatban bármi jöhet. Alkották valamit a szabadidődben? Jártál tanfolyamra? Végeztél közösségi önkéntes feladatot? Voltál klub tagja? Ha valamit tanultál belőle, ami kapcsolható a leendő munkakörhöz, meg lehet említeni. A felnőtt munkavállalók is ezt csinálják, csak nagyban. “Dolgoztam X évet Y munkakörben, D képesítést is szereztem, ahol a feladataim a,b és c voltak, ami úgy érzem nagy hasznomra lesz majd a Z munkakörben is.”

2019. nov. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is beírnám, hisz a rövid jobb mint a semmi. Úgy írd bele hogy nem írsz végdátumot hogy lássák most is ott dolgozol.
2020. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!