Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az fer a munkavallaloval...

Az fer a munkavallaloval szemben, hogy a főnök az előző nap mondja, hogy nem lesz nyitva az üzlet?

Figyelt kérdés
Egy gyrosozóban dolgozok. Szombaton is dolgoztam és aznap közölte velem a főnök, hogy vasárnap nem leszünk nyitva. Én dolgoztam volna vasárnap is. Napi fizetésünk van és számoltam az az napi fizummal is. Mikor pedig ideges lettem e miatt, én jöttem ki belőle rosszul, "ilyen a vendéglátás" mondattal zárta a főnököm a vitát. Én vagyok a rossz és ezt el kéne fogadnom szó nélkül?
2019. nov. 4. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, ő főnök, joga van akkor nyitva tartani, amikor neki tetszik. Inkább örülnöd kellett volna, hogy lett egy szabad vasárnapod. Ha az az egy napi fizetés földhöz vág, akkor ott komoly bajok vannak, vagy keveset keresel, vagy nem tudsz bánni a pénzzel.
2019. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd meg a főnöködnek, hogy az ilyen zárva tartásokat (ha nem valami hirtelen baj okozza) szeretnéd legalább 2 héttel előtte tudni, hogy ehhez igazítsd a programjaidat.

Nem világos nekem, hogy a főnök mire mondta, hogy "ilyen a vendéglátás". Arra, hogy pont most vasárnap zárva tartotok, vagy arra, hogy a vendéglátásban el kell fogadni, hogy csak előző nap derül ki, hogy másnap lesz-e munka.


Egyébként mi volt az oka a zárva tartásnak? Lehet tudni?

2019. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!