Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkába járás most munkaidő...

Munkába járás most munkaidő vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kutakodtam a neten, de nem találtam erre vonatkozó szabályt (lehet én vagyok vak).


A lényeg: a szerződésem szerint a munkahelyem egy budapesti cím. A munkavégzésem helye viszont nem állandó.


Most Sopronba járok ki a héten, utána az ország másik felébe. Emiatt hiába van vége 3-kor a munkaidőmnek, fél 4 helyett van, hogy csak 6-fél 7 fele érek haza, másnap meg megint ugyanez oda-vissza.


A kollégám ma mondta, hogy szerinte a munkába járás az már munkaidőnek számít, pláne ha x óràt kell vezetni.


Ez tényleg így van?


2019. nov. 5. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit ír a munkaszerződésed?
2019. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A munkába járás NEM munkaidő. (Egyébként óriási hátrányba kerülnének a bejáró dolgozók, hiszen nem lesz bolod a főnök felvenni olyat, akinek 8 óra munkáért 10 órát kell fizetni.)

De!

Ha a munkavégzés helye a munkahelytől különbözik, akkor a munkahelytől a konkrét munkavégzési helyig történő utazás beleszámít a munkaidőbe.

Tehát ha én mondjuk Sopronban dolgozok, de el kell menni Kapuvárra, akkor az oda- és visszaút munkaidő. De ha én mondjuk Szombathelyen élek, Szombathelytől Sopronig az út NEM munkaidő. Csak a telephely és a munkavégzés helye közötti utazás számít annak.

Persze, ettől a munkaszerződésben a felek eltérhetnek...

2019. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A munkaszerződésemben nincs semmi ilyen, azt szerintem a főnök 12 éves fia írhatta meg, kb az én adataimat tartalmazzák, a munkáltató adataival és azt, hogy a munkavégzés helye hol van. Napi 8 óra munkaidő van beleírva, de a 2-3 órás út oda-vissza, az már igencsak sok.


4-kor indultam el ma és még nem vagyok otthon. Vicc.

2019. nov. 5. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit dolgozol. Például egy sales-esnek, aki kijár partnerekhez, lehet az is a munkaideje része, hiszen kezdhet házon kívül valamelyik partnernél például.
2019. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem ilyen területen dolgozom. Bár már megírtam a felmondásom, csak még nem adtam be.


Akkor csak a kollégámnak volt igaza és a + 5-6 óra utazás (oda-vissza) beleszámít a munkaidőbe. Amíg Pesten dolgoztam ez fel sem merült bennem, csak most, hogy természetesnek veszik az ingyen túlórát is, plusz a vezetést is és semmit nem adnak pluszba.

2019. nov. 6. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!