Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet immunissá válni...

Hogy lehet immunissá válni egy szemét főnök iránt? A szituáció, hogy szeretem a munkám, a kollégáim és régóta dolgozom a munkahelyemen. De 2 hónapja jött egy új főnök aki kikészít. Többi lent.

Figyelt kérdés
Úgy rendeztem az életem, hogy innen terveztem nyugdíjba menni. Közel költöztem a munkahelyemhez stb. De az új főnököt nem lehet kibírni. Mindenbe beleköt. Még abba is ha nem elég szép neki a szám a jelenléti íven. Mindenre van valami epés megjegyzése. Folyton meghazudtolja az embert. Pl. A munkahelyi kártyalehúzó nem működik tökéletesen. Egy reggel nem regisztrált októberben, és a főnök ezért nem akarta elszámolni a napom. Mondvacsinált okkal lehúzta az év végi jutalamamat pedig annyit dolgoztam, hogy még az egész éves szabadságom bent van. Nagyon igazságtalan és már annyira ki vagyok borulva, hogy folyton mindenhol elsírom magam és gyomorgörccsel járok dolgozni ami odáig fajult, hogy most meg is betegedtem. A családom azt mondja ne foglalkozzak vele. Legyek ott munkaidőben aztán kapcsoljam ki a telefont és soha többet ne dolgozzak 1 percet se munkaidőn kívül és kész. Az utóbbi már így van, de nem tudom figyelmen kívül hagyni a mindennapos rosszindulatot. Van erre valami technika? Nem akarok mindenről lemondani 1 ember miatt. De már annyira kész vagyok, hogy erőm sem lenne ilyen állapotban állást keresni. Ördögi kör. Mi lehet ebből a kiút? Kérlek segítsetek. Panasszal nem tudunk senkihez fordulni mert a felettesének személyes barátja az illető plusz sok a gyerekes kolléga akik nem is mernének megszólalni.
2019. nov. 7. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudatos odafigyeléssel, gyakorlással elengedni a kellemetlen szituációkat és nem beleélni magad. Tudom, mennyire nehéz, én se tudom megtenni, csak olvastam ilyenekről. Nehéz, ha valaki mindent beleadva dolgozott és mégsem kap jutalmat, sőt, lehúzzák. Éppen ezért, munkaidő percre pontosan való betartása, a megjegyzésekre nem reagálás és nem mutatni azt sem, hogy fáj. Sokan azért csinálják, mert valahol élvezik, hogy a másik ideges lesz, a másik a plafonon van, fáj neki... Nem szép, nagyon nem szép ez, de ez van sajnos.
2019. nov. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Két kérdés.

Ha nem húzol kártyát, pedig kellene, miért gondolod, hogy alanyi jogon jár a pénz, megkérdőjelezés nélkül.

Az, hogy nem mész szabadságra, nem jelenti azt, hogy jól is dolgozol, maximum sok időt töltesz a munkahelyen.


Egyébként pedig igen, bően elégszer megkérdezted már ezt

2019. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra kiderül kérdésből, hogy a kártyát lehúzta csak a gép nem regisztrálta...
2019. nov. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy ez befolyásoljon. Nekem is volt bosszantó felettesem, kettőnk közül ő távozott hamarabb a cégtől. Bosszantó cégvezető cégétől meg én léptem le.
2019. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Képzeld lehúztam a kártyámat!!! Le is írtam csak nwm tudsz szöveget értelmezni. Nem az én hibám, hogy időnként nem működik a rendszer. Van, hogy az irodából is kizár. És jól dolgoztam amiért járna a jutalom meg dícséret. Te pedig pont ugyan olyan gonosz vagy min a főnököm. E

Élvezed, hogy belerúgsz a földön fekvőbe? Sosem értettem az ilyen viselkedést. Jól esik? Ettől szebb a napod? Ha nem tudsz segítő választ adni nem kötelező. A 2. Hozzászólónak köszönöm.

2019. nov. 7. 10:23
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Olvastam, a főnök viszont azt látja, hogy nem voltál bent, miért nem szóltál egyből a HR-nek, hogy vigyék be manuálisan jelenléted, ha rossz az olvasó?
2019. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert mondjuk nem lehet észrevenni hogy az olvasó miokr nem regisztrálja a kártyát?
2019. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pontosan! Ugyan úgy csipog!
2019. nov. 7. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!