Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi embert képes ellátni a...

Mennyi embert képes ellátni a bolygó és a társasalom?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nincsenek hajléktalanok, mindenkinek megfelelő állás, fizetés, lakás, kocsi, élelem, víz stb.

2019. nov. 7. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem lehet egy számmal megmondani, mert sok dologtól függ. Mi számít neked megfelelő fizetésnek? 30 éves kocsi is jó, vagy új autóra gondolsz? De legfőképp azért lehetetlen rá válaszolni, mert a technológia fejlődésével egyre több embert vagyunk képesek eltartani. Ha én azt mondom Neked, hogy mondjuk 8 milliárd, az 100 év múlva már lehet, hogy 12 milliárd lesz.
2019. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hogy az emberek milyen tudati "minőségben" vannak jelen. Amíg ilyen anyagias, pénzhajhász társadalom van, addig már nem sokat. A jelenlegi állapot sem fenntartható már hosszabb távon..

Ha viszont az emberek belátnák (egyénenként) a kölcsönös függés helyzetét, és egymás segítése lenne a cél, valamint nem a természet kárára építenék a luxust - akkor még a jelenlegi népesség többszöröse is megélhetne a bolygón.

Egyszerűen fogalmazva, minél inkább túl van vezérelve egyén "egó" annál kevesebb...

2019. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

A mai, harácsoló színvonalon pár milliót szerintem.


Környezetvédelmi szempontból kb. a majmok szintjén kellene lennünk, de legalábbis az afrikai bennszülöttek szintjén. Úgy annyit, amennyi ember életben maradna ilyen körülmények között.


A mai harácsolás alatt ráadásul nem is a szélsőségeket értettem, hanem ennyi embernek 20 fok fölé fűteni télen, 27 alá hűteni nyáron, világítani, kaját előállítani, termékeket és magukat az embereket szállítani.


Én egyébként kíváncsi lennék egy olyan modellre, hogy mi lenne, ha ismét tartós termékeket gyártanának és ezzel párhuzamosan a fejlesztéseket is lelassítanák.

Tehát ne kelljen 1-2 évente új telefon, mert:

- nem megy tönkre,

- egyébként sem jön ki annyival jobb 1-2 éven belül, hogy ezért megérje.


Tömegek válnának munkanélkülivé. Én is például jelenleg azért tanulok, hogy majd miattam is évente-kétévente kelljen új valamiből.


Azért egy modellre kíváncsi lennék, hogyan oldanák meg.

2019. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
Az összeset el tudná, ha nem létezne felső 1%.
2019. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!