Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azonnali hatályú felmondást...

Azonnali hatályú felmondást ti mivel indokoltátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 éve vagyok 1 cégnél, ahol egyre jobban csökkentik a fizetést. Újabban rászoktak arra, hogy a túlórát nem fizetik ki (sem következő hónapban, sem máskor).


A munkakörülmények egyre rosszabbak, a munka egyre több, a pénz egyre kevesebb.


Jövő hét után kezdhetek egy másik munkahelyen, így ezért (is) szeretnék azonnali hatállyal felmondani.


Ezt ugye meg kell indokolni. Melyiket írhatom bele szerintetek (szofisztikáltabban nyilván) a felmondásba?


1. A szar munkakörülmények (szakadt munkaruha- újat nem kapunk, sajátot nem hordhatnánk),

A szakadó esőben árammal kell dolgozni.

Túlórázni kell, amit nem fizetnek.

Védőital járna, de nem járt sosem.


2. A folyamatos pótlékok, túlórapénz stb elvétele miatt veszélybe került a megélhetésem.


3. Az egészségi állapotom is romlott: térdfájás, derékfájás.

Plusz a folyamatos stressz miatt azt hiszem pánikbetegségem is lett.


Az biztos, hogy 1 napot sem dolgozom ott tovább, átvertek, elegem lett.


Szóval szerintetek melyik indoklás a legmegfelelőbb? Sosem mondtam még fel így.


2019. nov. 8. 21:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bőven elég a túlóra ki nem fizetése!(én nem írnék többet)
2019. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írd bele mindet!


És a hatás kedvéért még az asztalra is csapj rá, hogy követeled az elmaradt túlórák kifizetését!


Már az első alkalommal lépned kellett volna, amikor nem fizettek ki....

2019. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

A: Így döntöttem

B: Rossz körülmények

2019. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mindet írd bele
2019. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%

Azonnali hatalyunak torvenyi megkotesei vannak:

- Egeszsegugyi: Ha leszazalekoltak es alkalmatlanna valtal a munkara.

- Vedoital: Nem azonnali hatalyu.

- Esoben arammal: Megtagadhatod a munkat, nem azonnali.

- Jogosan jaro (bizonyithato!) fizeteselmaradas: Egy honapot meghalado keses eseten, de ismetelten elmondanam: bizonyithato, tehat jelenleti iv, tanuk hivatalos tanuskodasa, ilyesmivel alatamaszthato.


Az, hogy te mashol kezdenel es hirtelen probalsz valamit talalni, az nem fog menni. Sot, ha az uj ceg tudomasara jut, hogy igy szoktal munkahelyet valtani, siman kirakhatnak probaido alatt, es ket szek kozott a foldre kerulhetsz.

2019. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szar körülmények: Nem ok az azonnalira.

Szakadó esőben árammal dolgozni: Nem ok az azonnalira, megtagadhatod a munkát ilyen feltételekkel. Ha más testi épségét, életét is veszélyezteted a magadén kívül, akkor pedig egyenesen köteles vagy megtagadni.

Túlórázni kell, amit nem fizetnek: A túlórát nem kötelesek fizetni, helyette szabadidőben is megválthatják. Ha egyik sem működik, akkor az már jogalap lehet egy azonnalira.

Védőital járna, de nem járt sosem: Nem ok az azonnali felmondásra.


A folyamatos pótlékok, túlórapénz stb elvétele miatt veszélybe került a megélhetésem: Ha jogszabályilag járna, akkor jogos az azonnali.


Az egészségi állapotom is romlott: térdfájás, derékfájás: Nem indok az azonnali felmondásra (üzemorvosi alkalmassági vizsgálat).


Az azonnali hatályú felmondásnak kemény szabályai vannak és betartandó határidői.


Az ok bekövetkeztétől számított 15 napon belül léphető meg (max. 1 év, ha valamiért később derül ki, hogy okod lett volna rá, ha tudtál volna róla).

A határidő jogvesztő!

Indoklása kötelező! Az indoknak valósnak és okszerűnek kell lennie. Általános indoklás nem fogadható el. Pontosan le kell írni azt a körülményt, eseményt, ami az azonnali hatályú felmondást kiváltotta (dátum, ki mit mondott, hogyan reagált, ha szóltál érte, mit ígértek, van-e tanú stb.).


Próbálj inkább megegyezésre törekedni.

2019. nov. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem fogunk tundi megegyezni, mert már nagyon kevesen vagyunk. Sorra mondanak fel az emberek. Rajtam kívül még 3 ember jár állàsinterjúkra. Ráadásul nagy szarban lesz, mert 2 ember már eleve elment és nagyon sok a meló, 2 meg közölte, hogy fel fog mondani.


Szóval sajnos nem hiszek abban, hogy kultúráltan fogunk tudni elválni.

2019. nov. 9. 10:07
 8/18 anonim ***** válasza:

Otos vagyok, es sem en, sem a hatos nem irtuk, hogy kulturaltan kell elvarni (amugy altalaban celszeru torekedni ra), de mindketten azt emeltuk ki, hogy viszont a torvenyeket betartva kell veghezvinni.

Ha nem ugy teszed, akkor meg te fizethesz, legrosszabb esetben (ha birosagra viszik), akar 7 havi fizetesedet is. Ha jol tudom kulon karteritesi per nelkul olyan 1-2 havi fizu, hogyha jogtalanul jossz el, azaz azonnalival, de valos indoklas nelkul.

2019. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tér ki arra részletesen a Munka Törvénykönyve, hogy mi számít elfogadható indoknak.


Nálam elfogadható indok, hogy a szakadó esőben kell dolgozni. Mindenféle védőfelszereles nélkül (vízhatlan ruha, cipő). Aztán kétnaponta beteg vagyok, mert meggyógyulni sincs időm.

2019. nov. 9. 12:52
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Olyan világot élünk, ahol a munkáltatónak sem kell már megindokolnia, hogy miért tesz lapátra - és ebből kifolyólag azt gondolom, hogy te sem tartozol indoklással, ha katapultálni akarsz egy munkahelyről.
2019. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!