Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elkezdek dolgozni barmikor...

Ha elkezdek dolgozni barmikor felmondhatok?

Figyelt kérdés
Most kerülök ki suliból, és igen, nem nagyon vagyok tisztában a nagybetűs élettel. Januártól már nincs tanulói jogviszonyom, tehat el kellene kezdenem munkat keresni. Viszont biztosan tudom hogy max fél évet dolgoznék, mert utána kimegyek külföldre. A kerdes az, hogy 6 honap mulva vagy 4 hónap múlva felmondhatok? Vagy hogy van ez a munkaszerződés dolog. Vagy hagyjam inkabb a munkát akkor arra a fél évre inkabb?
2019. nov. 9. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szerződés határozza meg. Általában 2-3 hónap próbaidő van, amikor mindkét fél bármikor felmondhat. Ha fél évet szeretnél, akkor már becsúszhat egy hónap felmondási idő, azaz akkor 5 hónap után kell felmondanod, plusz még az.


Ettől függetlenül nyilván felmondhatsz, csak a szabályok betartása mellett.

2019. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt bármikor felmondhatzsz.

Próbaidőn túl, ha megvan a határozott vagy határozatlan idejű szerződés is, akkor előre be kell jelenteni felmondási szándékod, mert 1 hónap a felmondási idő.

Egyszerűsitett dolgozóként bármikor felmondhatsz.

Közmunkát nem ajánlom, mert onnan baromi nehéz szabadulni.

2019. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2: Én ki tudtam szabadulni. Úgy, hogy az utolsó szerződésem lejárta után 2 hónappal kijöttem külföldre. Mivel a kérdező is ezt tervezi, így végső esetben közmunka is szóba jöhet. Csak tudni kell elviselni az ott dolgozókat.
2019. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a felmondási idö hossza a szerzödéstöl függ, legalább 30 nap, de lehet több is (nálunk 2 hónap).
2019. nov. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Közös megegyezéssel mondtam fel, két hetet kért a munkaadó, utána mehettem az új helyre. De van, hogy ilyenkor mehetsz egyből. Megállapodás kérdése.
2019. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha kimennél rögtön külföldre és nem szarakodnál?
2019. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mire vársz fél évig?


Egyébként általában 3 hónap próbaidő van, alatta bármikor felmondhatsz indoklás nélkül, azonnal, ahogy a munkáltató is hasonló módon kirakhat.

Utána általában 1 hónap felmondási idő van, amit le kell dolgozni, a munkáltató és a munkavállaló azonban megegyezhet, hogy ne kelljen ledolgozni az egészet, vagy semennyit belőle.


Egyébként a szerződésed ezt pontosan szabályozni fogja.

2019. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A nyelviskolaval szarakodik, nem hívom idohuzasnak, csak jobb belépőt szeretnek a jövőbe. 😁
2019. nov. 9. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!