Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Munkahely, kollégák

A kérdés

Ha elkezdek dolgozni barmikor felmondhatok?

Most kerülök ki suliból, és igen, nem nagyon vagyok tisztában a nagybetűs élettel. Januártól már nincs tanulói jogviszonyom, tehat el kellene kezdenem munkat keresni. Viszont biztosan tudom hogy max fél évet dolgoznék, mert utána kimegyek külföldre. A kerdes az, hogy 6 honap mulva vagy 4 hónap múlva felmondhatok? Vagy hogy van ez a munkaszerződés dolog. Vagy hagyjam inkabb a munkát akkor arra a fél évre inkabb?

nov. 9. 08:57  Privát üzenet  

A válaszok

Ezt a szerződés határozza meg. Általában 2-3 hónap próbaidő van, amikor mindkét fél bármikor felmondhat. Ha fél évet szeretnél, akkor már becsúszhat egy hónap felmondási idő, azaz akkor 5 hónap után kell felmondanod, plusz még az.

Ettől függetlenül nyilván felmondhatsz, csak a szabályok betartása mellett.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont nov. 9. 09:19 Privát üzenet

Próbaidő alatt bármikor felmondhatzsz.

Próbaidőn túl, ha megvan a határozott vagy határozatlan idejű szerződés is, akkor előre be kell jelenteni felmondási szándékod, mert 1 hónap a felmondási idő.

Egyszerűsitett dolgozóként bármikor felmondhatsz.

Közmunkát nem ajánlom, mert onnan baromi nehéz szabadulni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont nov. 9. 09:24 Privát üzenet
2: Én ki tudtam szabadulni. Úgy, hogy az utolsó szerződésem lejárta után 2 hónappal kijöttem külföldre. Mivel a kérdező is ezt tervezi, így végső esetben közmunka is szóba jöhet. Csak tudni kell elviselni az ott dolgozókat.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont nov. 9. 09:49 Privát üzenet
Én úgy tudom a felmondási idö hossza a szerzödéstöl függ, legalább 30 nap, de lehet több is (nálunk 2 hónap).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont nov. 9. 09:56 Privát üzenet
Közös megegyezéssel mondtam fel, két hetet kért a munkaadó, utána mehettem az új helyre. De van, hogy ilyenkor mehetsz egyből. Megállapodás kérdése.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont nov. 9. 10:16 Privát üzenet
Mi lenne ha kimennél rögtön külföldre és nem szarakodnál?

A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont nov. 9. 11:01 Privát üzenet

Mire vársz fél évig?

Egyébként általában 3 hónap próbaidő van, alatta bármikor felmondhatsz indoklás nélkül, azonnal, ahogy a munkáltató is hasonló módon kirakhat.

Utána általában 1 hónap felmondási idő van, amit le kell dolgozni, a munkáltató és a munkavállaló azonban megegyezhet, hogy ne kelljen ledolgozni az egészet, vagy semennyit belőle.

Egyébként a szerződésed ezt pontosan szabályozni fogja.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont nov. 9. 11:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A nyelviskolaval szarakodik, nem hívom idohuzasnak, csak jobb belépőt szeretnek a jövőbe. 😁

# 8/8Időpont nov. 9. 11:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha 3 hónapos próba időn vagyok, és azt mondták 3 hónapig bármikor megszüntethetem a munkaviszonyt, illetve a főnökség is akkor az azt jelenti, hogy bármikor felmondhatok?
Tegnap kezdtem egy új munkahelyen. Kiderült számomra, hogy nem tudnám ezt a munkát csinálni. Szerződésben 1 hónap a próbaidő. Ebben az 1 hónapban bármikor felmondhatok?
Hogy képzeli a főnök hogy nyáron nem fogad el felmondást? Mit képzel magáról-hogy ez tőle függ? Ha akarok bármikor felmondhatok el kell fogadnia nem?
Kormánytisztviselői munkakörben mit jelent a próbaidő? Bármikor felmondhat a munkáltató és én is bármikor felmondhatok?
Próbaidő alatt bármikor felmondhatok?
Alkalmi munkavállalóként bármikor felmondhatok? Nem kell felmondási időt töltenem, illetve indokolnom a felmondást?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Munkahely, kollégák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!