Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elbocsájtottak a munkahelye...

Ha elbocsájtottak a munkahelyemről akkor a munkanélkülibe kell mennem? És mennyit kapok és meddig?

Figyelt kérdés
Nem tudom az új törvényeket. Nem tudtam még elmenni a munkanélkülibe.

2019. nov. 9. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem "kell" menni, csak van rá lehetőség. Ha mész, akkor ott ülsz napi 20 órát a c****nyok között a folyosón, és kapsz annyi pénzt, hogy heti 1 kifli kijön belőle.


Ezen kívül együttműködési kötelezettség van, azaz ha ők azt mondják, hogy közmunka, vagy mész kerítést őrizni, akkor mész, vagy nincs még kiflipénz se.


Érdemes inkább saját erőből keresni.

2019. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem se menj, mert nem éri meg!


Régen 90 napig adtak egy kis pénzt, de közben bármikor berakhatnak alja közmunkára és ha nem fogadod el, akkor még azt sem kapod, valamint a tanfolyamjaik sem érnek xart sem és eleve is csak cigók kerülhetnek be, mint hátrányos helyzetűek, akik meg tesznek a dologra, nem is érdekli őket.


Érdemesebb saját magad új munkahelyet keresned, mert ott csak közmunkát kapsz, ha kapsz és nehéz abból kiugrani és még állásinterjúra sem tudsz mellette elmenni!


Szóval hagyd őket a fenébe!

2019. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindenképpen menjél be, vigyed a papírjaidat is, meg fogják tudni mondani, hogy jogosult vagy-e ellátásra. Az, hogy mennyit és meddig kaphatsz függ attól, hogy mennyi ideig dolgoztál, mennyi volt a béred, stb.. mielőtt munkanélküli lettél.
2019. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, így is jár álláskeresési járadék, ha előtte legalább 1 évet dolgoztál. 90 napig vehető igénybe és a fizetésed 60%-át kapod.

Közmunkát nem kötelező elfogadni, ha elutasítod, akkor is jár a járadék.

2019. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi ideig dolgoztál előtte. Megéri bemenni, mert még viszonylag rövid munkaviszony után is számíthatsz kb. 2-300 ezer forintra, de nem többre, mivel maximalizálva van az összeg. Még ha 90-napnál előbb találsz is állást, akkor is kifizetik majdnem az egészet. Menj be, aztán elmagyarázzák részletesen. A neten összevissza ír mindenki mindent. Csak vidd magaddal a papírokat, amiket a munkahely kiadott, más nem is kell. Szinte semmi kötelezettség nincs, és 300 ezer forintból kijön pár "kifli" (nem mindenki kap azért ennyit, de ott majd kiszámolják).
2019. nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért ahhoz, hogy 300 ezer Ft-ot kapjon jó nagy fizetés kell. Itt ki tudod számolni, hogy mennyit kapnál:


[link]


Mindenképpen megéri regisztrálni, ha jogosult vagy rá, mert könnyebb úgy munkahelyet keresni, ha kapsz azért valami kis pénzt, no meg addig a TB-d is rendezve lesz. Ha meg a segély lejárta előtt találsz munkát a fennmaradó összeg 80%-át kifizetik egyben.

2019. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen menj be és vigyél minden kilépő papírt amit a cégtől kaptál! Ha van legalább 1 éved akkor kapsz álláskeresési járadékot és minél hamarabb igényeld mert napi pénzt adnak! Én szeptemberben mondtam fel és nekem adták persze több mint 3évem volt! Ha találsz munkát akkor meg visszatudod igényelni a 80%-át a fentmaradó összegnek de csak akkor ha nem a régi céghez mész vissza hanem újhoz!
2019. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amit adtál kalkulátor az vagy nem működik vagy én nem tudom, de azt írta, hogy sehogy sem kapok járulékot...


Munka kezdésem: 2014.08.31.

Vége:2019.11.03.


napi bér 1020ft.

havi fizum volt 123 000ft, de volt, hogy 103 000ft.

2019. nov. 9. 23:05
 9/12 A kérdező kommentje:

5 évet melóztam... nehogymár nem kapok semmit...

közös megeggyezés alapján nem dolgozok már ott.

2019. nov. 9. 23:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálam működik. ha a bruttó béred volt 123.000 Ft, akkor 73.800 ft-ot kapsz 3 hónapig, ha a nettó béred volt 123.000 (184.961 bruttó), akkor 110.967 Ft-ot kapsz szintén 3 hónapig.
2019. nov. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!