Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csaló munkavállalót hogy...

Csaló munkavállalót hogy lehet felelősségre vonni?

Figyelt kérdés

A betanított kollégáknak a felkészítési ideje mielőtt a termelésben kezdenének, 5-7 nap, de már ekkor is megkapják a rendes fizetésüket. Munkavédelmi, általános, szakmai oktatások zajlanak, de munkavégzés még nincs.


Kiderült hogy a szóban forgó munkavállaló átlagosan 6 havonta jelentkezik a céghez, végigüli ezeket a felkészítő napokat, majd 1 napot a termelésben tölt, ezután vagy azonnal szabadságot vesz ki amennyit csak tud, vagy betegszabadságra kéri magát. Majd felmond.


A cégnél 5000 ember dolgozik, ezért nem tűnik fel ha valaki sokadjára jön vissza.


OEP-nél ellenőrizve lett a biztosítási jogviszonya és kiderült, hogy úgy tűnik sok más cégnél is ugyanezt csinálja. Csak az elmúlt 2 évben vagy 50 cégnél volt bejelentve nagyon rövid időszakokra.


Ez egyértelműen csalásnak látszik! Ugye ez alapján már lehet feljelentést tenni?



2019. nov. 10. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Ez miért lenne csalás Balázska?

Ebben semmi törvényellenes nincs.

2019. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Törvénytelen amit csinál?

Szerintem max a HR-nek szólhatsz, hogy tegyék a te munkahelyeden fekete listára. Ha egyáltalán érdekli a HR-t ekkora fluktuáció mellett.

2019. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És te ki vagy a történetben?
2019. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csalás nem feltétlenül törvénytelen. Ellenben x mennyiségű éves betegszabi után nem jár munkabér.


Ezt könnyű kisszűrni OEPen keresztül és előző munkahelyi infókkal. Aki úgy vesz fel embert, hogy nem érdeklődik utána, az naiv és még nem hívták rasszistának elégszer, hogy tudja, a cigánykodás egy életforma, nem csak egy származási dolog, hanem tanulható.


Egy cégnek simán van pénze az ilyen embert kicsinálni: fizetés nélküli felfüggesztést kap, ami etikai alapú, így nem kapja meg a felmondási papírját, amíg bíróságra kell járnia. Elég, ha csak 8-15 hónapot húzza a cég a dolgot és pénzügyileg hulla lesz az illető.

2019. nov. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem csalás és nem is törvénytelen.

Betegszabira nem kérheti magát. Táppénzen meg ha indokolatlanul van az amúgy inkompetens TB azonnal ugrik.

2019. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem csalas. Megengedi a torveny,hogy ezt megtegye.
2019. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Talán lehetne annyi eszetek hogy tiltólistára teszitek, szóval ha újra jelentkezik majd valamikor nem szabad felhívni. Azonnal kuka. Esetleg szólhatok más cégeknek is ha van kapcsolat. Amúgy én még ilyet nem éltem hogy gyárban oktatnának. Még ilyet nem is halottam. Engem mindenhol minél gyorsabban munkába állítottak max megmutatták a dolgokat és dolgozni kellett. Ez most új nekem.
2019. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem teszi a cég tiltólistára akkor az ő bajuk. Mint alkalmazott én leszrnám.
2019. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen munkatársa. Csak betegszabi alatt külföldi helyekről posztot a fbookra.
2019. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!