Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatói fenyegetés! Mit...

Htommi003 kérdése:

Munkáltatói fenyegetés! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alábbi eseményre kérem a véleményeteket, hogy ti mit tennétek?


A munkáltató ellen egy rendőrségi nyomozás folyt (vagy talán még folyik is) egy bizonyos gazdasági bűncselekmény miatt. Természetesen a munkáltató a bűncselekményt elkövette, amiről nekem tudomásom van, illetve valamennyi bizonyíték is rendelkezésemre áll. (de sajnos sokat már meg is semmisítettek) A tanúkihallgatásom előtt pár hónappal a munkáltató egyik rokonával, (menyével) egy apró hülyeségen összevesztünk. Azóta próbálok vele kibékülni de ő hajthatatlan. Viszont a munkáltató fia, illetve a munkáltató feleségének az apja folyamatosan fenyegetnek. Sajnos behívtak tanúvallomás tételre is. A fenyegetés hatására hamis tanúvallomást tettem, de a fenyegetés mind a mai napig fennmaradt. Hogyan tudnék ebből jól kijönni? Nem szeretem ha fenyegetnek, de már ott tartunk, hogy félek, az életem veszélyben van. (halálos fenyegetés után pár nappal a céges autó kigyulladt alattam) A rendőrség nem éppen kiszámítható, hiszen a tanúvallomás nélkül is bizonyítható lett volna a bűncselekmény, ha a szükséges iratokat időben lefoglalják, és nem hagyják azok megsemmisítését. Valamint terhelő vallomástól is félek, hiszen egyrészt már kétszer hamis tanúzást tettem, illetve amennyiben felmondok, máshol sem nézik jó szemmel, ha a munkáltatóra terhelő vallomás érkezik, és építőipari cég létén eléggé összefonódik minden (al-, illetve fővállalkozók, beszállítók, megrendelők) Továbbá a nyelvvizsga megszerzése, illetve a Felelős Műszaki vezetői Vizsga megszerzése miatt szükséges lenne az állás, utána tudnék tovább lépni. Sajnos már aludni sem tudok miatta


Valamint van egy új kolléganőm is. Mivel a bűncselekmény bár más formában, de továbbra is fennáll, így félek, hogy őt is hamis tanúzásba viszik bele. Akár fenyegetéssel, akár meggyőzéssel.


Ti mit tennétek?



2019. nov. 10. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Érdekes ez az építőipar, amíg a mutyi működik addig a kis halak szépen csipegetnek, amikor borul a bili, akkor pedig reszketnek.

Mivel tudtál róla, sőt bizonyítékod is van, ezért minimum bűnrészes vagy.

Én nem ülnék fel a fenyegésnek, megmondanám, hogy én is benne vagyok, ezért kussolok, de hagyjanak békén, felmondasz, ha nem, akkor feladod magad, beismerő vallomást teszel, és rájuk nézve is terhelő vallomást fogsz tenni. Aztán kész.

2019. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!