Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti ebben a helyzetben mit...

Ti ebben a helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés
A napokban anyukám tragikus hirtelenséggel elhunyt. Nem volt semmilyen betegsége, egyik pillanatról a másikra agyverzest kapott. Ez nagyon megviselt engem és a lányom is. Jóval a halalhir előtt a főnököm leszervezett egy csapatepito tréninget külföldre, akkor meg úgy volt, hogy megyek. Csak miután bekovetkezett ez a halaleset, semmihez nincs kedvem, ehhez a kirandulashoz se. Ez miatt össze is vesztem a főnökömmel, amikor arra hivatkoztam, hogy én sem állok úgy lelkileg hogy elmenjek, meg ebben a helyzetben a lányomat sem akarom csak úgy itthagyni, ő is nagyon ki van most lelkileg és mivel én vagyok az egyetlen, akire számíthat, nem szeretne hogy több napra elutazzak külföldre. A férjem viszont azt mondja, hogy menjek el, tereljem el a figyelmemet. Most elmenjek vagy maradjak inkább itthon? Veszekedés közben a főnököm is a fejemhez vágta, hogy szerinte ez csak megjatszas és a lányom is és én is teljesen jól vagyunk, ezen vesztem össze a főnökömmel.
2019. nov. 10. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

1.) Ezt a főnököt azonnal ott kell hagyni. Inkább dögöljek éhen minthogy ilyennek dolgozzak. Ez nem ember, hanem valami képződmény, amivel egy percet nem töltenék többet, nemhogy a parancsait lessem.

2.) A férjednek LEHET hogy igaza van. DE. A gyász feldolgozása mindenkinél máshogy megy. Én sokkal inkább bíznám magam szakemberre (pszichológusra), mintsem civilek tanácsaira. Hiába ismer téged, a gyászmunka végigvezetése, a tragédia megfelelő feldolgozása csak pszichológussal fog működni.

3.) Legyél a lányod mellett, ha mindkettőtöknek erre van szüksége.

Es egyébként őszinte részvétem, tudom milyen erzés ez!:(

2019. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Otthon maradnék és a munkahelyen is felmondanék.
2019. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TR75 ***** válasza:
76%

A főnököd gyökér.

Mikor lesz a csapatépítő tréning?

(mondjuk én eleve menekülnék onnan, ahol ilyen csapatépítő tréningeket szerveznek)

2019. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott is lehangolt lennél egy lehangolt ember pedig más embereket is lehangol.

A főnököd egy paraszt, hagyd ott és mondj fel. Neked és a lányodnak jelenleg arra van szükségetek, hogy együtt legyetek és együtt átvèszeljètek ezt a tragèdiàt.

Őszinte részvétem, kitartást kívánok!

2019. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az együttérző hozzaszolasokat! Jövő héten lenne szerdán, csütörtökön és pénteken
2019. nov. 10. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a főnök egy érzéketlen tuskó. Nem mennék el, természetesen. Egyáltalán tisztában van az empátia fogalmával? Azért ezek után megnézném, hogyan viselne el hasonló fájdalmat, de ő sorozatosan szenvedhetné el...köcsög. Már bocs, de utálom az ilyen antiszociális embereket, mint ez a főnök.
2019. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TR75 ***** válasza:
100%

Hát ebben az esetben pláne nem mennék el. Ha a főnököd nem antiszociális, akkor megérti. Ha nem érti meg, akkor szerintem ez nyomós érv a távozás mellett.

Részvétem, és kívánok kitartást és erőt az elkövetkező időszakra.

2019. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

A főnököd és a férjed sokkal jobban ismer, mint mi. Ilyen komoly kérdésben, ha már felnőtt emberként nem tudnék dönteni, inkább elgondolkoznék, hogy lehet az engem ismerők egybehangzó tanácsát kellene megfogadnom inkább.

Ettől függetlenül a főnököd elég paraszt megnyilvánulást tett. Ha csak most futottál ebbe bele akkor nem kellene pálcát törni felette, ahogy teszik, ha általános ez a viselkedés, akkor tényleg érdemes hosszabb távon a váltáson gondolkozni.

2019. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis csapat lehet, amit egy ilyen főnök hoz össze. Szerintem maradj.
2019. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fogadd együttérzésemet.
2019. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!