Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik multinál dolgoznak,...

Akik multinál dolgoznak, miért hordják a nyakukban a belépőkártyát?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embernél látom a buszon, a villamoson, hogy a munkahelyi belépőkártyájukat a nyakukban hordják. Igen, nyilván nyakbaaksztós a kártya, de hazafelé már nem igen lesz rá szükség. Akik így hordják nem félnek, hogy elhagyják???

Nekem is van belépőkártyám, de sosem hordtam így, kényelmetlen is, bármibe beleakadhat stb. Egyik kollégám pedig kétszer is elhagyta így a kártyáját. Vagy esetleg ez ilyen menőzés hogy mindenki lássa hogy melyik cégnél dolgoznak??


2019. nov. 10. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én a Forma 1-en dolgoztam kaptunk egy kártyát, és 3 napig kötelesek voltunk hordani, épphogy aludni levehettük a munkás szállón(mert, hogy reggel fél héttől este 10-ig kint kellett lennünk). Ha valaki nem hordta a nyakàban kitessèkeltèk a helyszínről.
2019. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

"Akik így hordják nem félnek, hogy elhagyják???"


Ott van a nyakukba, hogy a fenébe hagynák el? Leesik a fejük?


"Vagy esetleg ez ilyen menőzés hogy mindenki lássa hogy melyik cégnél dolgoznak??"


Ezzel maximum az foglalkozik, aki annyira lelki nyomorék, hogy mások nyakában lógó belépőkártyáját bámulja a buszon, villamoson. Azaz te, kérdező.

2019. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem büszkék rá, hogy ott dolgoznak és ezzel jelzik a világ felé is pl. utazás közben. Meg igen, menőzés. :) Nekem is van, de mindig zsebre vágom cégen kívül, minek lógjon a nyakamban. Néha volt olyan, hogy nyakamon felejtettem amikor kimentem enni, de általában még a munkahelyen is a zsebemben van.
2019. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán kényelmes. Dolgoztam ilyen helyen és napközben kellett a kártya 1-2 dologhoz, szóval ott adta magát, hogy a nyakamba legyen. A kilépéshez és belépéshez is kellett. Amikor nekiálltam dolgozni, akkor mindig a táskámban hordtam, aztán meguntam, hogy reggelente szedjem elő és délután sokszor jött már a busz, szóval nem vacakoltam vele, hogy akkor is eltegyem.

Ennyi. Ne láss a dolgok mögé mást.

2019. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kényelmes, én mondjuk kabát zsebembe hordom.

Ne láss bele semmi rosszat.

2019. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


2-eske pedig, nem a fejük esik le, hanem van hogy a karabiner kilazul és elengedi a kártyát. Zajosabb helyen fel se tűnik, hogy elhagytad..

2019. nov. 10. 22:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, azért hordom, hogy lássák. Nem multinál dolgozom, egy nevenincs kis cégnél, de plázában van az iroda, és ha lemegyek vásárolni, vannak boltok, ahol a plázában dolgozóknak van 10% kedvezmény.


Amúgy akkor is a nyakamban volt buszon is, mikor nem kártya volt, hanem egy konkrét kulcs.

2019. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk minden helyiségbe csak kártyával lehetett belépni, ezért lépten-nyomon szükség volt rá, nyakba akasztva volt a legkézenfekvőbb. Annyira rászokik, az ember, hogy észre sem veszi, hogy ott van. Néhány hónap után, már az otthoni ajtót is simán lecsippantottam...
2019. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kötelező egyes helyeken a szalag miatt. Egyrészt, hogy lássák a recepción, hogy ott dolgozol. Másrészt a szalag színe miatt.


Pl a jelenlegi helyemen a szalag színe mutatja, hogy pontosan ki is vagyok - karbantartó, irodai munkás, vendég, stb.


A régi helyemen a szalag színe az ott töltött időt szimbolizálta - pl más színű volt annak, aki 2 éve ott volt, mint aki épp akkor érkezett meg aki 5 éve húzta náluk az igát.


Régebben mesélte egy kollégám, hogy volt kint egy munkahelyen Indiában és a munkahelyén a kezében vitte a kártyát és megkérték, hogy a nyakába akassza, mert kötelező ott hordani.


Tudom, hogy hazafelé már nem kell, de a táskámat váltogatom, nem szeretem ott tartani, mert tuti a táskaváltásnál otthon marad a kártya. Ismerem magam, ha elrakom a kártyát, akkor már el is felejtem, hogy majd otthon ki kell raknom. Otthon van egy fix helye a kártyámnak, ahova leteszem és ahonnan felveszem másnap, ha nincs ott a kártya, akkor ki is marad a lépés és az utcáról kell érte visszarohannom.


Nekem nem szokott mindenbe beleakadni. De sokan hordanak zsebreakaszthatós tartót.

2019. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, mint az utolsó. Volt már nem egyszer olyan, hogy itthon hagytam emiatt a kártyát, aztán b..kodhattam azzal, hogy kitöltök egy formanyomtatványt a recin egy másikért (ideiglenes, nyilván).

Nem kell mindenben a menőzést meg a feltűnési viszketegséget belelátni. Rajtam van és kész, semmi mutogatás, már csak azért sem, mert gyűlölöm, ha egy ember olyan közel van hozzám, hogy el tudja egyáltalán olvasni, hogy melyik cégnél dolgozom és ki vagyok.

2019. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!