Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire normális, hogy 5 év...

Mennyire normális, hogy 5 év után sem képesek elfogadni, hogy nem a diplomámnak megfelelő munkát végzek?

Figyelt kérdés

Igen, sajnos rossz szakmát választottam, olcsó bölcsész diplomám semmit sem ér, nincs vele munka. Mehettem volna tanárnak, de nem végeztem el, szándékosan 3. helyen jelentkeztem, és az elsőre vettek fel, persze úgy sem lett volna garancia, hogy az leszek, ha elvégzem.

Szóval tanári diploma nélküli egyszerű bölcsész lettem réges rég, de a családom ezt azóta sem képes elfogadni, még most 10 napja is hallottam fateromtól, hogy milyen furcsa ez, hogy irodai munkát végzek ilyen diplomával. Amúgy jól keresek, elégedett vagyok, de mindig ezt kapom vissza, vagy a kedvencemet, hogy mikor keresek másik munkát.

És még ha tegyük fel, lehetnek is más véleményen, mint én vagyok, miért kell ezt mindig tudtomra adni?


2019. nov. 12. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy el viseled vagy el költözöl,nem mindenki érti meg hogy diplomával miért is vagy irodai munkán? Mindenki azt hiszi hogy ha van diplomája az embernek akkor sokkal többet tud keresni és még jobb munkahelye is lehet, de ez sokszor nem igaz.
2019. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem élek otthon, bár ebből a szempontból még viccesebb, hogy amikor hazamegyek, akkor ezt kell hallgatnom, van, akitől telefonban is. És eljutottunk oda, hogy már a fizetésemelés sem érdekli őket.
2019. nov. 12. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik füleden be, másikon ki. Ez a legegyszerűbb módja.


Ha felhozza ezt a témát, te kezdj el beszélni valami másról. Nekem bevált ez a módszer.

2019. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szülők hajlamosak azt hinni, hogy a gyermekük soha nem fog felnőni. Mos hogy már felnőtt ember vagy még mindíg helyetted akarnak döntést hozni pedig ehhez már nincs közük.Legyél határozottabb velük. Mondd el hohy ez van, törődjenek bele.
2019. nov. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen diploma és mit csinálsz? És nekik mi lenne a jó? :D


Amúgy én azt veszem észre, hogy el lehet helyezkedni bölcsész diplomával. Mert a nyelvtudás, meg az, hogy értelmes az ember elég.

2019. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nyelvtudás ide is kell, meg egyetemi fb-csoportban volt meghirdetve a munka. Arról nem is beszélve, hogy itt kb. mindenki egyetemista, sőt, azon belül is bölcsész. :D Multinál vagyunk.
2019. nov. 12. 12:29
 7/9 anonim ***** válasza:
és a szüleidnek mi lenne a jó? mert ez nem hangzik olyan alja dolognak.
2019. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennyire normális?

Semennyire.

De ne reménykedj benne, hogy esetleg valamikor emg fognak változni. Gondolom, ők tipikusan azok, akiknek nem az számít, hogy Te boldog legyél, hanem hogy felvághassanak a kisfiuk diplomájával.

2019. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vree ***** válasza:

Tojd le a szülőket. A szülő mindig jobban akarja tudni. Az se érdekli, ha mérgez téged vele. Meg kell tanulnod idegenként kezelni őket és nem a belenevelt engedelmességnek fejet hajtani. Ha hagyod magad, akkor elszúrják neked az egész életedet, felelőtlenségből, okostóniskodásból, szűk látókörűségből, hatalmaskodásból.

Koncentrálj arra, hogy neked milyen szakma tetszik, ahhoz milyen végzettség kell. Nem egyszerű ám! Évtizedek kiépíteni egy szakértelmetegy presztízst, tapasztalatot/szakmai hátteret/végzettséget, ha magas beosztást akarsz és magasabb keresetet. Megismerni az ágazatot, a piacot, a szereplőket, figyelni a lehetőségeket, ösztöndíjakat, állásokat, start-upokat. Ha magadnak 1 személyben kell döntened, akkor sem egyszerű.


A legtöbb ember nem ismer szinte semmit a saját szakmáján kívül. A szülő természetes (és hülye) ösztöne, hogy valami olyan felé próbál terelni, ami neki bevált (akkor is, ha nem vált be, nem lett sikeres), mert ott ő maga nagyobb biztonságban érzi magát. De évtizeddel később már nem is biztos higy ugyanaz működik. Komolyan ne foglalkozz vele, nem érdemes.


Biztos vannak normális, nyitott szülők. Biztos vannak olyan családi vállalkozások, ahol működik ez az apa mentorálja a gyereket dolog. De leginkább meg kell neki mondani legalább gondolatban, hogy apa, te ehhez nem értesz. (A szüleim még azt is alig fogják fel, ha elmagyarázom nekik, hogy miből is áll a munkaköröm (ITval foglalkozom amúgy), akkor ők akarjanak szakmai tanácsot adni? Ne vicceljünk már.)


A bölcsészdiploma amúgy szerintem nem értéktelen. Belefuthatsz csomó lehetőségbe, ahol “1 akármilyen diploma” a követelmény.

2019. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!