Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 40 évesen érettségi és szakma...

40 évesen érettségi és szakma nélkül milyen lehetőségeim vagy jövőm lesz?

Figyelt kérdés
Van olyan szakma vagy jövőkép amibe érdemes belekzdeni, vagy maradjak biztonsági őr és örüljek hogy nem leszek hajléktalan?

2019. nov. 12. 16:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az tőled függ. Hajlandó vagy tanulni és foglalkozni a jövőddel?
2019. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiszolgáltatott.


Ideje lenne elkezdeni tanulni.. ha mást nem 1-2 nyelvet.

2019. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé gyenge... És mi lesz, ha - ne adj, Isten - megszűnik a munkahelyed? Mi lesz veled?


Tedd le az érettségit mindenképp, és próbáld meg bezsúfolni a szakmai képzést a munka mellé. Nehéz lesz, de megéri.

2019. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de megvan az oka hogy nincs érettségim. Vagy szakmám. Nincs mit szépiteni rajta, elég gyenge szellemi képességű vagyok. Most járok esti érettségire, de úgyse fogom tudni letenni. És ha sikerülne is, akkor is mire megyek vele? Diplomás emberek vannak munka nélkül.

Milyen szakmát lenne érdemes tanulni?

2019. nov. 12. 16:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A fogalmazásod alapján nem vagy gyenge szellemi képességű.Egyáltalán miért gondolod azt, hogy gyenge szellemi képességű vagy?
2019. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hiányszakmát tanulj, szerintem hiába jársz most estire ha meg is lesz akkor se lesz jobb munkád. Hiányszakma kell.
2019. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
40 évesen szerintem már tanulhat akármilyen hiányszakmát, sokra nem fog menni vele, fiatal korban sem könnyű pályakezdőnek lenni egy szakmában, 40+ évesen meg reménytelen, hogy bárhova is felvegyék. Biztonsági őrként ugyan nem keres sokat, de ezen a területen jobban el tud helyezkedni, ha a mostani munkája meg is szűnik.
2019. nov. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Mivel értelmesen írsz, megpróbálok kicsit segíteni.

Az érettséginek semmiféle értelmét nem látom, mivel úgy sem akarnál egyetemre menni.

A helyedben szakmát tanulnék!!

Gyakorlatilag óriási szakemberhiány van ma Magyarországon, így szinte mindegy, hogy melyik szakmát sajátítod el.

(Amelyikhez érzéked vagy kedved van.)


Bármelyik szakmát is választod, ha jól csinálod akkor hamarosan milliomos leszel.

Pl. az egyik ismerősöm is mindig bukdácsolt az iskolában...

...most klímabeépítéssel foglalkozik. Meséli, hogy naponta 2-3 klímát is felszerel, és a napi két kilója is simán meg van.

(Neked nincsen ennyi a havi fizetésed, ha jól gondolom.)

Számolj és mérlegelj!

2019. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Schobert Norbi is rendőrböl lett milliomos.
2019. nov. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem merj bele vàgni új dolgokba.

Mi az amit szeretsz csinàlni? Mihez van szerinted tehetséged?

Az érettségi szerintem is felesleges neked. Valamilyen jó szakmàt kéne szerezned.

2019. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!