Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik ilyen egy munkahelyen?

Létezik ilyen egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozó magyar munkàs vagyok egy cégnél, ahol egy zsarnok, ukrán maffiózó közvetítő működtet. Közeleg a karàcsony és úgy döntöttem, hogy idén itt töltöm a karàcsonyt, de a kedves főnök mindenkit arra kényszerít, hogy az alapból meglévő ünnepi szabadnapokra vegyük ki a szabadságot. Rgo elhasznàljuk a szabadságunk olyan napokra ami alapból szabad és így jövőre mindeki tiszta lappal indít szabadság nélkül. Én és egy pàr ember próbàltunk ellenkezni, de elbocsàjtàssal fenyegetőzik. Mit lehet az ilyen emberrel kezdeni? A munka nagyon jó és szeretném csinálni még, de ilyen főnök keze alatt nehéz dolgozni....

2019. nov. 12. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:

"de elbocsàjtàssal fenyegetőzik"


1. sz megoldás: élnék a lehetőséggel, hogy szabadulok tőle. Kirúgatnám magam. Tuti, h nem az az egyetlen jó munkahely van abban az országban.

2. elmennék panaszra az adott ország munkaügyekkel foglalkozó hivatalába. Természetesen a fenyegetését tartalmazó hangfelvétel már a telefonomon lenne akkor.

3. az is járható, hogy füled-farkad behúzva meghunyászkodsz.


Csak rajtad múlik a jövőd! Jó döntést kívánok.

2019. nov. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Nekem ez nem tiszta. Az a bajod, hogy ki akarja vetetni a szabadságokat, nehogy átmaradjanak a következő évre? Ez teljesen törvényszerű. És attól, hogy szabadságon vagy, miért ne tölthetnéd ott a karácsonyt?
2019. nov. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1: Beleegyezés nélkül készített hangfelvétel nem használható fel, még a készítő ütheti meg a bokáját miatta.
2019. nov. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos kicsit olvastam és valóban teljesen törvényszerű a szabadság kirendelés az év végére, ha rendelkezem szabad napokkal. Hogy miért is gond ez nekem? Csak azért mert egy évben összesen csak egy hónapot tölthetek otthon a szüleimmel úgy hogy itt 3 műszakban 12 zök. És gondoltam most pihenek egy nagyot! A terv az volt hogy àtviszem következő évre a szabadnapop úgy, hogy januártól ha kezdeni kellene újra a munkàt akkor megyek szabira,de ezek szerint ezt nem lehet.
2019. nov. 13. 07:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem mész haza az ünnepekre?
2019. nov. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert a pàrom itt él és eddig minden évben mentünk, de idén úgy döntöttem, hogy itt töltöm az ünnepeket és januárba haza megyek. Gondolván azt, hogy az ünnep az alapból szabad nap és utána ami màr munkanap arra szabadsàgot vennék ki. Tömören az ünnep napokkal akartam összekapcsolni a szabadságot, hogy itt is tudjak lenni meg otthon is. Elképzelés jó volt, de sajnos a megvalósítás nem. Szó szó vagy megyek úgy mint mindenki màs vagy kirugàs lesz az eredménye. Tudom sokat akartam így, de gondoltam megoldható. Így most nem tudok két helyen lenni egyszerre két hét alatt amit kaptam. Ha maradok itt akkor legközelebb àprilisban mehetek újra, de akkor úgy jön ki, hogy zsinorban fél évet leszek itt.
2019. nov. 13. 08:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez milyen munkahely? A hétvégék és az ünnepnapok mindig szabadok?
2019. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak a komoly ünnep szabad màs semmi
2019. nov. 13. 10:06
 9/9 grafno ***** válasza:
En külföldön dolgozom es 2 lehetőséggel találkoztam. Adott évben leadod a jovoevi szabit. Adott év januárjában leadod a szabit. Ha változtatni akarsz, mert csak találomra írtad be a szabit akkor beszélsz a főnökkel. Ha jó úgy ahogy van és a cég akár változtatni akkor 2 lehetőség van, bemesz túlórában vagy nemet mondasz. A szabit meg jobb par hónappal előbb leadni és mint az utolsó pillanatban kitalalni.
2019. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!