Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Portás munkánál a próbanap...

Portás munkánál a próbanap ugye nem átverés?

Figyelt kérdés
Azt mondják arra is jár fizu. Ott döntik el kit vesznek fel. 2 embert.

2019. nov. 14. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van róla papír, akkor egyszerűsített foglalkoztatásba jelentenek be, így minden jogszerű. Természetesen pénzt is kapsz érte. Ha nincs papír, akkor pedig ott kell hagyni, mert ha már most ez van, később is bármi lehet.
2019. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Ha van róla papír hogy egyszerűsített foglalkozásban fognak alkalmazni akkor oké. Próbanapot kötelwző kifizetni amúgy.


Sajnos még régen egyszer beleestem a hibába hogy nem néztem ennek utána és ingyen ledolgoztam egy napot egy cégnél. Amikor máskor volt ilyen akkor közöltem h papír és fizu különben búcsúzunk egymástól. Ne félj egyből lett szerződés meg pénz.


Egyébként a próbanap egy elterjedt dolog magyarországon mert homályos a jogi háttere az egésznek. A tisztességes cégek pedig nem akarják megégetni magukat. Persze a fordítottja is igaz, sokan csalnak vele és 2-3 napokra dolgoztatnak embereket ingyen.


A turizmus-vendéglátásban szeretik a próbanapot leginkább.

2019. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam. Nem egy elterjedt dolog*
2019. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Meg lehet oldani úgy, hogy ne legyen átverés, de ez nem jellemző.
2019. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!