Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mitől függ az interjú sikere?

Mitől függ az interjú sikere?

Figyelt kérdés

Általában mitől függ egy interjú sikere?

Elég sok interjún vagyok túl az elmúlt hónapokban.

Sajnos ezekből egy sem sikerült.

Úgy érzem, a tapasztalatom/végzettségem megvan az adott munkához, udvarias, kedves és pontos is vagyok,valamiért mégis mást választanak.

Ma is voltam egy interjún, ahova

ahová elég sokan jelentkeztek (drogéria).

Elvileg, akit felvesznek, holnap hívják.

Illetve, ti mit mondanátok arra a kérdésre, hogy a "győzzön meg minket, hogy miért önt válasszuk", mi a legjobb, legfrappánsabb válasz?


2019. nov. 14. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok munkáltató egyszerűn úgy dönt hogy mennyire szimpatikus valaki (szerintem) mosolyogni,kérdezni az adott munkáról!


Én azt mondanám,hogy eltudom végezni a munkát ami ajánlottak, pontos precíz vagyok udvariass és segítőkész. Amit szivesen be is bizonyítananék. :)

2019. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Szimpátia alapján, "pofára" mennek a dolgok. Amit előre "lezsíroznak", ott előre tudni lehet, hogy az "interjú" csak formális. Ha azt válaszolja egy munkáltató, hogy "Majd kiértesítjük!", már dobhatod is el az adatait, mert hazudik. Tapasztalat! - Aki komolyan gondolja, hogy munkába akar állítani az azonnal átmegy "erőszakosba", - mikor tudsz kezdeni és hasonlók, de még ezt se kezeld "készpénzként"! De a komoly szándék mögül azonnal kivillan, hogy jó lenne, ha már tegnap előtt kezdtél volna. Szezonális munkaerőként szinte bárkit felvesznek, - karácsonyi vásár, halottak napja, - de ezt "ráérsz" akkor megtudni (a munkáltatók szerint), amikor már túlélték a kritikus időt a segítségeddel és azt közlik, hogy "Köszönjük, nem rád gondoltunk!"
2019. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most egy olyan munkahelyre jelentkeztem épp, ahol egy ismerősöm rokona is dolgozik (én nem ismerem). Visszahallottam az ismerősömtől, hogy állítólag az interjúztató áradozott rólam, hogy milyen okos intelligens stb vagyok. Azt emlegette fel, hogy visszakérdeztem, hogy a munka egy részét (amiről épp beszélt) milyen programmal kell majd csinálni. Én amiatt voltam kíváncsi, hogy vajon ismerem-e, ne tökhülyén menjek oda, ha felvesznek (ezt nyilván nem mondtam ki) - az interjúztatónak fogalma sem volt róla, de megnyugtatott, hogy úgyis megmutatják.

Én meg azt éreztem, hogy hülye vagyok, hogy ilyenre kérdezek, ami még első interjún tök nem releváns.

Ő meg el volt ájulva tőlem ettől, mint visszahallottam ugye. :D

Szóval ezt nem lehet kiszámítani szerintem feltétlen, hogy mi tetszik meg az interjúztatónak, mert vannak egyéni preferenciák.


A másik kérdésre nem tudom, hogy lehetne frappánsan válaszolni, én még nem kaptam ilyen bullshit kérdést. Én kifejteném, hogy értek a munkámhoz, ha szakterületről van szó. Drogériánál mondjuk ismered a termékpalettát, tudsz tanácsot adni a vevőknek, ilyesmi. De ez nem frappáns, csak tudni kell jól eladni magad.

2019. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ :).

Első, valami ilyesmit mondtam én is.

Lehet lehetett érezni, ha izgultam, de mikor kérdezték mit kell csinálni,akkor próbáltam pontosan, határozottan fogalmazni.


Kíváncsi vagyok :).

Olyat, hogy mikor tudnék kezdeni, nem említettek.

Csák azt, hogy ez (sajnos) csak szezonális, 8 órás, mindent kell csinálni, stb:).

2019. nov. 14. 13:36
 5/9 A kérdező kommentje:

Amúgy utolsó, nekem is ez volt eddig az első olyan interjú, ahol ezt mondták, hogy adjam el magam.

Lehet hülyeségeket mondtam, de valami olyasmit, hogy amennyiben engem választanak, megteszek mindent annak érdekében, hogy a munkámat pontosan, a lehető legjobb tudásom szerint végezzem és segítsem a csapatot.

Tudom elég betanult:/.

Ro.. Ann amúgy is ha ez számít valamit. :)

2019. nov. 14. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha eléggé alacsony bérigényt mondasz, az már félsiker.
2019. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A bérigényről semmit nem kérdeztek, csak annyit, hogy minimálbér.
2019. nov. 14. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Nálam elsődleges a tudás, és a felkészültség. Utána jönnek azok a személyiségjegyek amik szükségesek a munkához, és csak utána, hogy mennyire szimpatikus az illető, mennyire tudja eladni magát stb.


Igaz, nem is jártam HR képzésre...

2019. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A megjelelenes a szimpatia fontos. Inkabb vesznek fel olyat akinek a korme is gellakkos, kisminkelt,
2019. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!