Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet egy sima fizetésemelési...

Lehet egy sima fizetésemelési kérésből végeredményben kirúgás?

Figyelt kérdés

Mire gondolok. Valaki béremelést kér és nem kap. Ezzel elvileg vége is lehetne az ügynek kért valamit nem kapta meg és megy tovább az élet.

De a főnök úgy gondolkodik hogy na itt ez a fickó emelést kért nem kapott tehát nagyon elégedetlen lehet a helyzetével előbb utóbb úgyis elmenne, de nem tudni mikor és az a cégnek rossz ha hirtelen elmegy-előzzük meg és rúgjuk ki mi, a cég! Akkor legalább kalkulálható a távozása. Úgyis elmenne ő már „halott „ a cég számára.


Ez így nem simán megtörténhet? Tehát egy sima emelési kérés ha nem is azonnal de 1-2 hónap alatt elvezet a kirúgáshoz?


2019. nov. 14. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Balázska, ez is hülyeség
2019. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, könnyen lehet. Főleg akkor, ha amúgy könnyen találnának a helyére mást ugyan annyiért vagy akár kevesebbért.
2019. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben igen, Balázska. Ellenben, ha egy értékes munkaerőről van szó, nem, sőt, meg is adják neki az emelést.
2019. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak abban az esetben lehet, ha már az illetöt már amúgy is fontolgatják, hogy kirugják.


Azért mert elmenne, nem fogják kirugni, mert ugye köti a felmondási idö. Egy normál cég normál felmondási idövel biztosítja mindkét felet.


Viszont a fizetés emelés kérése, és annak megadása jeleni az illetö munkájának elismerését is.

Szerintem ne félj emelést kérni, maradj reális határokon belül. Egyezkedhetsz ha van lehetöség céges autóban, vagy olyan dolgokban ami adómentes juttatás, vagy egyszeri éves bonusz.

2019. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Max. akkor rúgják ki de nagyon gyorsan, ha az illető elkezdi a többi dolgozót is feltüzelni, az elégedetlenséget szítani... akkor bizony gyorsan túladnak rajta.
2019. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

"Szerintem ne félj emelést kérni, maradj reális határokon belül"



Bár én nem a kérdező vagyok de a munkahelyemen azt kértem hogy két év után (semmit nem emeltek) adják meg legalább az inflációkövető emelést.


Ez reális határon belül van?

Mert nem adták meg.

2019. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A te esetedben így működik, igen. De csak azért, mert szart se érsz te se és a munkád se.
2019. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Slowrider ***** válasza:

Nem így szokott lenni, hanem általában megy tovább az élet és aki fizetésemelést indítványozott, az szépen keresett magának új melót.

Ilyenek fordultak elő a környezetemben. A leg extrémebb eset az volt, hogy utána az illető helyére két embert vettek fel.

Ezek mind mérnöki munkakörök voltak.

2019. dec. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!