Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon jogilag kötelez...

Magyarországon jogilag kötelezhetik a munkavállalót túlórára?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom, és jelenleg ott tartunk hogy műszak alatt oda jön a csoportvezető hogy "túlórázni kellene, mert mások már voltak, én meg az éven kettőt jöttem" mondom azt is csak azért mert kellett egy kis plusz, de kicsinálni nem fogom magam.

Valamit magyarázott hogy, létszám stop van, és cégen belül próbálják meg kis létszámmal azt az irdatlan munkát elvégeztetni.

Még nyáron mondta hogy fiatal vagyok így kibírom, ez most mi egy felettes szájából? Ha nem járna börtön testi sértésért már kint elkaptam volna hazafelé, és tudatosítottam volna benne hogy kit nézzen hülyének...


2019. nov. 15. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
M.o-n jogod van felmondani ha nem tetszik. De máshol is ez van. Sajnos.
2019. nov. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem kötelezhet, de kitalálhat bármi indokot, hogy mi miatt rúg ki, ha nem vállalod.
2019. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom 5 év után nem rúgnának ki maguktól emiatt, csak gondolom megpróbálnának fizikálisan kikészíteni, mondjuk amit más műszakban ketten csinálnak kényelmesen, azt egyedüliként adnák nekem...
2019. nov. 15. 22:41
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Túlóra elrendelhető akár pár perccel a rendes munkaidő vége előtt is, ha ez valóban indokolt, de az általános munkajogi szabályok alapján a túlóra elrendelésénél arra tekintettel kell lennie a munkáltatónak, hogy ez a munkavállalónak ne okozzon aránytalan sérelmet.
2019. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 aparalyza ***** válasza:
Elrendelheti.
2019. nov. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Alapítsatok szakszervezetet
2019. nov. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 grafno ***** válasza:
Kotelezheti, ha munkaidőben mondja. Ha nemet mondasz az kotezelettseg szeges. Nemet akkor lehet mondani, ha dokihoz van termined, vagy a gyerekre nincs aki vigyázzon. Munkaidon kívül nem csinálhat semmit. Pl leszel otthon stb.
2019. nov. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Évi 400 óra túlórát elrendelhet a cég, de 48 órával előtte közölni kell. Az egyik gyárban, ahol dolgoztam, ez konkrétan úgy nézett ki, hogy szerdán összehívtak mindenkit és közölték, hogy szombaton is kell dolgozni, csak a vasárnap lesz szabad. Aki nem akart jönni, annak szabadságot írtak ki, a túlórát néha lecsúsztatták, de inkább kifizették. Ahol most dolgozom, itt van kollektív szerződés és csak 300 óra túlórára kötelezhetnek, a munka jellege viszont olyan, hogy nem tudják előre közölni a túlórát, hanem addig kell maradni, amíg kész nincsen a munka, ha pedig kevés a munka, elengednek előbb.
2019. nov. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
82%

Hóhó, akár négyszázat is!

Ezt akartátot, ezt szavaztátok, megkaptátok, szopkodjátok. Kedves egészségére minden birkának.

2019. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, persze, fiatal vagy, így nyilván bírod. Amikor ő volt ennyi idős, nyilván meghalt a vágytól, hogy kidolgozza a belét, és le volt törve, amikor műszak végén menni kellett haza. Tipikus maszlag. A másik még az "Elmész, megiszol egy kávét, és mindjárt bírod csinálni símán!". Amikor én ezt hallottam, kedvem lett volna elmenni egy kávéért, majd a képébe önteni, mondván találtam neki jobb helyet.
2019. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!