Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti szóltatok már rá nem...

Ti szóltatok már rá nem köszönő kollégára? Ha igen, mit reagált?

Figyelt kérdés
Tehát valakire, aki rendszeresen nem köszön vissza, vagy előre, ha érkezik.
2019. nov. 16. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem, de ahogy észrevettem, sehol sem köszönnek rá. Csak máshogy bánnak vele, ha kér valamit.
2019. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, milyen kedvem van. Van, hogy úgy köszönök, hogy “Neked is szia!”, vagy észre sem veszem, hogy ott van. Nem érdekli különösebben, de már engem sem.
2019. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Nem foglalkozom ilyennel, hogy ki köszön vissza és ki nem, sosem értettem, hogy ez miért érdekel bárkit is
2019. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha az édesanyja nem tanította illemre, én nem fogom!
2019. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Alap illem, tán a legalapabb, minimum egy "azia"-t dobok mindenhol vagy egy "üdvözlöm" jellegűt. De én szoktam előre köszönni vagy inteni, bár 21 vagyok, ezt nem akarom kinőni. Ha meg köszönök és ő nem köszön mindig mondom, hogy "majd legközelebb" és visszakérdez "miiit?" és mondom, hogy hát majd legközelebb visszaköszönsz :D.
2019. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Amíg kb. 30 fős cégnél dolgoztam 25 évig, addig ilyen gond sosem volt. Mindig köszönt az ember. Hol előre, hol neked és viszont.

Aztán dolgoztam gyárban 3 évig, ahol ez már nem volt ilyen természetes. Először zavart, ha nem fogadták a köszönésem, de aztán volt nekem elég bajom amúgy is, átléptem rajta. Bunkó embert nem lehet megváltoztatni. Bunkó marad örökre, pedig egy munkahelyen alap volna, ha nem is köszön előre a fiatal srác, vagy lány, legalább annyit böffentene vissza, hogy szép napot, ha már én köszönök előre "jelzésképpen". Hát igen, van belőlük manapság bőven. Úgy csinálnak, mint aki süketek. A legjobb, mikor néz rád, mint borjú az újkapura, 'oszt mégsem tud köszönni. Azt nagyon "imádom".

2019. nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem. Nem zavar, ha nem köszönnek. Sőt, preferálnám. Bár már én is felnőtt vagyok, így fura a felnőtteket szidni, de mindig a nagypofájú nénik jutnak eszembe az ilyen emberekről.
2019. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%

Külön rászólni nem szoktam, de amikor már nagyon idegesít, hogy a sokadik kolléga megy el mellettem úgy a folyosón, hogy én mindenkinek előre köszönök, ők meg néznek bele a szemembe, aztán elsétálnak mellettem köszönés nélkül, akkor jó hangosan meg szoktam jegyezni csak úgy magam elé, hogy "Na úgy látszik, ma se tud senki visszaköszönni!" vagy "Úgy is van, ne köszönj vissza! Bunkónak lenni tényleg könnyebb!"

Eddig még sosem reagált egyikük sem. :D

2019. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Minden nap a recepción keresztül közlekedem, mert más út nem visz oda ahol én dolgozom. Első nap köszöntem ott, senki nem köszönt vissza. Azóta nem köszönök, néha 1-1-szer bepróbàlkozom, de senki nem köszön vissza soha. :D Persze folyamatosan azt hallom vissza, hogy én vagyok a nemköszönő bunkó paraszt. A pasik is azt várják én köszönjek előre, hát még mit nem.
2019. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem. Én általában szoktam köszönni, de ha köszönök és nem viszonozza, onnantól én sem fogok és annyi.
2019. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!