Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is korrigáljátok és kéretle...

Ti is korrigáljátok és kéretlen tanácsokkal látjátok el az új munkatársatokat?

Figyelt kérdés
Az én munkámat folyamatosan figyelik, szószerint megáll a munka, ha valami újat csinálok.
2019. nov. 17. 18:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Ez kimondottan zavar, mert van egy minimális szociális fóbiám + szeretek megoldani egyedül dolgokat. Ha valami nem megy, akkor kérdezek, de a felesleges instrukcióktól ideges leszek. Persze belülről tépelődök, próbálok alázatos maradni.
2019. nov. 17. 18:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a területen én szoktam foglalkozni az új kollégákkal. Az a dolgom, hogy be tudjanak illeszkedni, megismerjék a vállalatirányítási rendszert, a folyamatokat, munkautasításokat, a bevett gyakorlatokat. Ha nem így csinálnék nagyon-nagyon sok hibát csinálnának, és nekem is még több gondom lenne az utólagos javítással.


(Ha egyáltalán szellemi munkakörről van szó)

2019. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az "újat csinálás" eddig úgy nézett ki minden új dolgozónál,hogy 345ztak dolgozni.És kikérték maguknak,amikor szóltam,hogy "haver,nem két ember helyett dolgozom ám!"

Egyébként alapból tiszteletben tartok egy új dolgozót,ha formabontó,akkor sem bántom érte,persze csak ha ezt az ésszerűség keretein belül teszi.

2019. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem szellemi munka. Egyszerű munkakörről van szó. Leírva vicces lenne a történet, megélve kicsit idegesítő.

Borkibontás, sörcsapolás. Ha nem figyel a főnök vagy a szakács meg tudom csinálni, ha a háttérben vannak akkor bénázok. Éppen csak hozzáérek a dugóhoz, már sztereóban mondják, hogy túl gyenge vagy stb.. Ha egy csöp sör túlmegy, már kiakad a főnököm.

Ma előbb értem be dolgozni ez is baj volt. Egyszer fordult elő hogy, 1 percet késtem "bűntetésből" fél órával tovább kellett dolgoznom aznap. Alapvetően gyors vagyok. Vannak napjaim amikor gyengébb vagyok, akkor meg megkapom, hogy lassú vagyok.

Nagyon sok ilyen apróság van, amitől az emberek elmegy a kedve. Barátaim azt mondják, hogy túl érzékeny vagyok. Lehet, de sokszor apró dolgokból csinálnak nagyot.

2019. nov. 17. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kell is, mert az újak 99 százaléka egyszerűen nem mer kérdezni. És inkább csinálja rosszul, mint legyőzze a szorongását és megkérdezze, hogy hogyan kell, biztosan jó lesz-e úgy. Kedvenc esetem, mikor tök higgadtan szóltam valakinek, hogy éppen fordítva csinál valamit, erre nem megköszöni a segítséget, hanem rámordított, hogy JÓKOR SZÓLSZ! 😁 Tényleg muszáj őket szemmel tartani.
2019. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez teljesen korrekt, de megvan bennem az az igény, hogy tökéletesre fejlesszem a tanultakat. Sajnos elsőre soha, semmi nem sikerül, de idővel mindig tökéletes munkát adok ki a kezemből. Valószínű, hogy esetlennek nézzenek, ezért javítanak.

Tudom, hogy kezdetben suta vagyok és gyakorlással jó végzek el feladatokat. Feszült leszek, ha nem probálgathatom magam.

2019. nov. 17. 19:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Voltam mindkét oldalon.

A beosztotti részen én ugy csináltam hogy mindig kérdeztem,megtanultam ahogy ők csinálják és amikor már tök jól ment akkor agyaltam azon hogy lehetne ezt még jobban csinálni.

Főnők résznél mindig figyeltem hogy az ujoncnak mi a jobb.Volt olyan aki szerette hogyha megmutatom elmagyarázom figyelem hogy csinálja,volt akinél azt láttam ha figyelem remeg a keze szétszort ideges,akkor őt hagytam hagy gyakoroljon távolból figyeltem nehogy kárt csináljon és csak akkor avatkoztam közbe ha nagyon nem ment neki a dolog.Nyitott voltam mindig a kérdésekre,az uj javaslatokra,és nem baj ha valaki maga akarta csinálni a dolgokat csak ha valamit nem értett kérdezze meg.

2019. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy baromira nincs idő arra, hogy valaki próbálgassa magát, meg kitalálja magától hogyan a legjobb.

Egyszerűen megmutatják, elmondják hogyan kell csinálni és úgy kell csinálni. Majd ha az előírt folyamatokkal hozod a maximumot, akkor lehet agyalni azon, hogyan lehet jobban, nem pedig fordítva

2019. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!