Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás után hanyadik napon...

Felmondás után hanyadik napon kell megkapnom a papírokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Holnap lesz a 6. napja, hogy felmondtam. Úgy tudom, hogy felmondás után meg kell kapnom 5 napon belül a kilépőpapírjaimat és a fizetésemet is.


Ez eddig nem történt meg. Nyilván holnap reggel első dolgom lesz a volt munkáltatómat felhívni, de ha nekiállnak velem szemétkedni, akkor hova érdemes fordulni?


Igazából feltételezem róluk a legrosszabbat, szóval szeretnék előre felkészülni.


Köszönöm.


2019. nov. 20. 00:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait. Az erre vonatkozó szabályokat a Munka Törvénykönyve 80. § (2) tartalmazza.
2019. nov. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk volt hasonló sztori. A srác felmondott pénteken, megbeszélték, hogy rendben, de még kihúzza a következő hetet, amiről még a szerződés felmondási része szól. Rábólintott. Pénteken nagyon kerülgette a főnök, ezért ő "vadászta le", hogy elkéri a papírokat. Kiderült, hogy elakarták sunnyogni, mert tudták, hogy következő hétfőn már kezdene az új helyen és így megszívná.

Szóval szerintem menj az irodásokhoz és addig ne menj el tőlük, amíg nem adják oda a papírokat.

2019. nov. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudok bemenni, mert dolgozom, de felhívom őket ma és ha nagyon muszáj, akkor kiveszek holnapra egy szabit és bemegyek.
2019. nov. 20. 07:50
 4/12 anonim ***** válasza:
2: Én mondjuk az ilyet nem értem. Evvel mit akarnak elérni? Hogy mégse mehessen az új munkahelyre? És ha el is érik, mit nyernek vele? Hozzájuk nyilván nem fog visszamenni. Inkább a bíróságra.
2019. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem, ezek is akkora szemetek. És már a felmondásnál látszott a sértődöttség, már akkor is gyökérkedtek, úgyhogy tudom, hogy direkt csinálják.
2019. nov. 20. 10:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Na, telefonáltam reggel. A válasz ez volt (igaz szofisztikáltabban): kussoljak, megkapom a héten. Ilyenkor mi van? :D az 5 nap marhára lejárt. Csak rám vonatkoznak a törvények?
2019. nov. 20. 15:50
 7/12 anonim válasza:
5 nap vagy 5 munkanap járt le?
2019. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
5 munkanap. De már megyek holnap a munkaügyibe, elegem lett.
2019. nov. 20. 17:28
 9/12 A kérdező kommentje:
Ügyvéddel is beszéltem.
2019. nov. 20. 17:29
 10/12 anonim válasza:
Sok sikert! Ne hagyd magad!
2019. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!