Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell szabadságot kérni?

Hogyan kell szabadságot kérni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 20. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Odamész a főnöködhöz minimum a szabi esedékessége előtt 2 héttel és jelzed, hogy mely munkanapokra kéred. A főnök erre vagy rábólint, vagy nem, de ha rá is bólintott, bármikor visszavonhatja, ha az üzlet úgy kívánja. Akár a megkezdett szabit is megszakíthatja.
2019. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: Minimum két hét? És ha én jövő hétre akarok? Vagy-e hétre?
2019. nov. 20. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Munkahelyfüggő. Páromnak legalább 1-2 hónapra előre kell szólnia és mindenképp szóban, én akár másnapra is kérhetek és direkt kérte a főnök hogy emailben keressük ezzel, ne élőben.

Írok neki, hogy "szeretnék szabadnapot kivenni x hónap y napjára, köszönöm" és kész.

2019. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk hol dolgozol és nálatok ez hogy működik, egy próbát megér, maximum azt mondja, hogy nem. Nálunk 1-2 napos szabi esetén nem kell 2 héttel előre szólni, akár előző nap is kikérhetjük. Több napos hirtelen szabi esetén a kollégákkal egyeztetünk és ha ugyanakkora nem vettek ki már többen szabadságot és nincs éppen semmi fontos határidő akkor is simán mehetünk. Hosszabb szabi esetén viszont illik minél előbb szólni.
2019. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol másképp működik ,meg attól is függ milyen a főnök. Nekem pl úgy volt,hogy csütörtökön odamentem azzal,hogy pénteken nem jönnék. Rábólintott és megköszönte,hogy szóltam.
2019. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!