Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Számonkérhet a főnököm azért...

Számonkérhet a főnököm azért mert a nyáron a munkaidőregisztrációmat nem végeztem tökéletesen? Akkor még más volt a főnököm akinél ez nem okozott gondot.

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen a történet. Egész nyáron olyan mumkáim voltak ami nem fért bele a 8 órás munkarendbe. Lefordítva szinte minden nap késő estig dolgoztam és minden hétvégén otthonról is rengeteget. Ezért mikor már hulla fáradt voltam előfordult pár lakalommal, hogy 10-re értem be de reggel 8-at írtam a jelenlétibe. A volt főnökömet nem érdekelte nem foglalkozott ezzel mert tudta mennyi munkám van. Én sem panaszkodtam a rengeteg itthonról ingyen végzett munka miatt. De most más lett a főnököm és visszamenőleg kérdőre vont. Hiába mondtam el mi volt akkor a helyzet panaszt akar tenni ellenem a főigazhatónál. Ezért kirúghatnak? Megjegyzem tényleg nagyon sokat dolgoztam, sok sok órát és napot ingyen lelkesedésből. A programjaim amiket csináltam mind sikeresek lettek. Szörnyű, hogy ezt kapom cserébe jutalom és dícséret helyett.
2019. nov. 21. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Hát, ez végülis okirat hamisítás....
2019. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

#1: A jelenléti ív mióta okirat?

Mellesleg: engem meg mindig azért cs..szegettek, hogy miért a valóságot írom be a jelenléti ívre, és miért nem a "hivatalos" időpontokat? Ugyanis ha késett a busz, és emiatt késtem 5 percet, akkor azt írtam be. Ha mondjuk fél 4 helyett fél 8-kor mentem haza, akkor meg azt.

Hogy ezért felelősségre vonhatnak-e? Ez azért összetett kérdés. Kinek a hatáskörébe tartozik ezt ellenőrizni? Mert ha a közvetlen felettesedé, aki ezt jóváhagyta, akkor te nem vagy felelősségre vonható.

Az már más kérdés, hogy az állandó elvárt és ingyenes túlóra mellett engem ha ilyenekkel b..szogatnának, én magam állnék fel, és hagynám ott azt a kuplerájt.

2019. nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Simon!


Amióta létezik? De tőlem írd úgy, ahogy neked tetszik.

2019. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk az van, hogy azt írjuk be, ami a hivatalos. Ha 1 órát késik valaki és este 1 órával tovább marad, akkor is a "hivatalos" időt írja be. Szimplán könnyebb a könyvelés ettől.


Amúgy mivel számon kért, ezért számon kérhet. Esélyes, hogy szimplán csak úgy gondolja, hogy ilyenekkel csinálhat magának főnökként tekintélyt.

Lesz e következménye? Valószínűleg nem. Mondd meg neki, hogy nyugodtan panaszoljon be, ott is elmondod az eredményeid és a miérteket, aztán majd döntenek. Valószínűleg leszáll a magas lóról, ha megérzi, hogy kifogják röhögni.

(Plusz én közölném vele, hogy ha így áll hozzám, akkor elfelejtheti, hogy bármikor is túlórázok neki.)

2019. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Számon kérhet.

Ha nem érsz be időben a munkába, az fegyelmi indok.

Ha tovább maradsz úgy, hogy hivatalosan nem írták elő a túlórát, az a te bajod.


Ha ingyen túlórát várnak el, akkor pedig 𝐭𝐞 perelheted be őket - 𝐚𝐤𝐤𝐨𝐫, ha bizonyítani is tudod ezt.


Normális főnökkel rugalmasan meg lehet oldani a dolgokat.

A nem normálisnál pedig vigyázz a fentiekre.

2019. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na utolsó rátapintottál a probléma lényegére. Pont ez van. Eddig egy normális főnököm volt ez meg nem normális. Fel is mondanék mert kibírhatatlan de csak év végéig lesz a főnökünk addig meg valahogy gondoltam csak kibírom ha nem rugat ki múltbéli dolgok miatt . Sajnos a főigazgatónak személyes barátja az illető. Nem fogják kiröhögni. Ráadasul jegyzőkönyvet vetetett fel, csak az fogja a ragalmai kísereteben bevinni neki. Nekem lehetőségem sincs megvédeni magam. Csak a főigazgató jóindulatában bízhatok. A volt főnököm hiába mondta el, hogy ő nem doglalkozott a regisztrációs rendszer nézegetésével, aki sosem húzta le a kártyáját annak szólt. Nekrm sosem szólt mert csak pár alkalommal fordult elő és túlórát sem rendelt el soha hivatalosan senkinek. De nem számított. Akkor is kihallgatott a főnököm és megy árulkodni.
2019. nov. 21. 13:46
 7/15 A kérdező kommentje:
Megjegyzésként közalkalmazott vagyok, bérminiumért dolgozom és 3 diplomám van. Kb. Örülhetnének hogy még nem mondtam fel.
2019. nov. 21. 13:49
 8/15 A kérdező kommentje:
Mióta ő főnököm pontosan beérek. De ha 2 percet késel azt is levonja a munkaidődből ha 2 perccel tovabb maradsz pedig nem írja jóvá mert az már túlóra amit neki külön kell elrendelnie. Termeszetesen ezek a szabályok valamiért csak rám vonatkoznak a munkatársaimra nem. Ők kerekíthetnek fél órát hogy a munkaügynek könnyebb legyen kiszámolni meg a késéseikért sem szól, ledolgozhatják engedély nélkül.
2019. nov. 21. 13:52
 9/15 anonim ***** válasza:

Nalunk szimplan külön kell vezetni es ennyi.

Nem ertem neki ez hogy nem jut eszebe


Van a hivatalos dix munkaidös azon mindig az van ami a m.szerz ben


A masikon meg mikor mennyit kestel tuloraztal


Az összesen oraszamnak kell csak stimmelnie.

A tulorak lecsusztathatok.


Nem téged kellene moszerolnia (buta fönök szokasa akinek nincs problemamegoldo gondolkodasa)hanem megoldast talalnia arra hogy a m.vallalo oraszàma havonta hozza az elöirt oraszamot.

2019. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha meg annyira hülye hogy nem lat megoldast a döigazgatohoz nem panaszkodnia kene menni hanem segitsget kerni ahhoz hogyan szamoljak el pl az otthoni munkaidöt.


Az ilyen kerdesek pl SOHA nem a munkavallalo hibaja, nem rajta kell leverni. A m.vallalonak nem feladata az elszamolas megoldasa.

2019. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!