Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik úgy hagyják magukat kizsákmányolni, hogy közben vidám képet vágnak?

Figyelt kérdés
Többször is találkoztam már evvel a típussal. A munka embertelen mennyiségű, a körülmények állatiak és ilyesmi. De ők vidám arccal ugranak a főnök minden szavára, sőt, néha önként is. S közben láthatólag jókedvűek és viccelődnek egymással. (Engem meg leszólnak, hogy miért nem mosolygok.) És én, ha nem akarok csicskulni, akkor a főnök velük példálózik. Hogy ők meg képesek érteni, hogy néha jobban kell hajtani. Meg hogy őket bármikor megkérheti, hogy dolgozzanak heti hét napot reggeltől estig. Csak én alkuldozom, ez nem a helyes mentalitás. Ti is úgy gondoljátok, hogy elsősorban az ilyen dolgozóknak köszönhető az, hogy egyáltalán létezik a főnöki zsarnokoskodás?
2019. nov. 23. 09:23
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
Még meg kell, hogy említsem, ahol a leginkább csúcsra járatva láttam ezt a jelenséget, az egy kínai étterem volt. És emellett tisztára olyan volt, mintha azért élnének, hogy ott dolgozzanak, az életük 90%-ban a munkahely körül forgott.
2019. nov. 23. 09:28
 2/54 anonim ***** válasza:
58%
Ebben a történetben az egyetlen épeszű a főnök.
2019. nov. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
42%
Boldog
2019. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
2: Épeszű akkor, ha ő lazsál meg szórakozgat, miközben a lovak húznak. De például az említett kínai étteremben a főnök is mindig bent volt.
2019. nov. 23. 09:31
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

"De például az említett kínai étteremben a főnök is mindig bent volt."


Nagyon helyes.

2019. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

5: Az engem nem vigasztal, hogy nemcsak én vagyok szolgasorban, hanem a főnök kvázi magát is abba taszítja. De ahogy írom, sok más embert láthatólag igen.

Ugyanakkor értelemszerűen léteznek olyan helyek is, ahol csak a dolgozók hajtanak meg túlóráznak, a főnök szabadidőaránya változatlan.

2019. nov. 23. 09:40
 7/54 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
47%
Ha nem szeretsz dolgozni, csinálj saját vállalkozást, és ne legyen alkalmazottad. Ott annyit dolgozol, amennyi neked jólesik. Csak aztán ne gyere ide sírni, hogy csak vajas kiflire telik.
2019. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
7: Látom, levágtad a kérdés lényegét. Vagy, ha neked a fent leírtak teljesen normálisnak számítanak, akkor belül valami erősen hibádzik.
2019. nov. 23. 09:54
 9/54 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy megérdemlik a kizsákmányolást, ha hagyják. Engem nem lehet, mert én nem hagyom.
2019. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:

Nem, nem normális, de ilyen emberek mindenhol vannak. Ha te nem vagy ilyen, akkor örülj neki. Csináld meg a feladatod, mozogj abban az időintervallumban, amit megadtak munkaidőkeretnek, és pont. Azt, hogy a főnök kivel példálózik, le kell tojni.

Az előző válaszomat arra írtam, hogy a főnök szempontjából nyilván az a jobb, aki többet dolgozik, hiszen így több haszna lesz belőle.

2019. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!