Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek boss vagy leader ül a...

Nektek boss vagy leader ül a cég élén? Hogy lehet hogy én még leadert csak tankönyvben láttam? Ld kép

Figyelt kérdés

Itt ülök Msc-n és hallgatom a vállalkozás - management előadást és újra előjön a maszlag : boss vs. leader.


Biztos mindenki ismeri de ha nem itt a kép magáért beszél:


[link]



És utána jön a rizsa hogy miért rossz a BOSS és miért jó a LEADER.

Hát ez így leírva a tankönyvben nagyon szép de hogy lehet hogy a valóságban én még csak boss főnökkel találkoztam??


Leaderrel soha?

Mindig csak ki ha nem én nagyhangú seggekkel akiknek büdös volt a munka érteni semmihez se de ugatni azt tudtak.

És azért 40 múltam nem épp tegnap kezdtem az ipart.

Hol vannak a leaderek?


2019. nov. 26. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én közvetlen felettesem 85%-ban leader. Konkrét szakmai hiányosságait lelkesedéssel pótolja. Igaz, ő külföldi, felesége magyar, 55 éves, tanult, képzett ember, hobbikkal, tanulási vággyal.
2019. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

" hogy lehet hogy a valóságban én még csak boss főnökkel találkoztam??"


Mégis hány főnökkel találkoztál? Statisztikai alapvetés, hogy alacsony mintaszámból nem szabad következtetéseket levonni. Ha ez a szám már 1000 felett lesz és még mindig nem láttál leadert akkor jogos a kérdés.


"akiknek büdös volt a munka érteni semmihez se de ugatni azt tudtak."

Ez nem azért van csak mert boss-ok - ez a mondatod a legtöbb magyar beosztottra is igaz.

2019. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sok helyen csak s*eggnyalással, politikai kapcsolatokkal és/vagy agresszív törtetéssel lehet pozícióhoz jutni. Azok, akik idáig képesek lesüllyedni, a legritkább esetben kompetens, bölcs vezetők. A "leadereket" elnyomják a "bossok" a legtöbb helyen.
2019. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nézegesd az átlag magyar munkavállaló hozzáállását mondjuk itt, a GYIK-en a "karrier, fizetés" kategóriában úgy pár napig, aztán megérted.
2019. nov. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ennek semmi köze ahhoz, egy leader nem attől lesz leader hogy milyen emberei vannak és a boss se attól egy utolsó tróger boss mert olyan emberei vannak amilyenek....


ld a példa Trump. AZ egy Boss. Pedig a legjobb emberek vannak körülötte de ő megmaradt a jó öreg tajparaszt baromnak.

2019. nov. 27. 08:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Jókat írtak előttem, mindenkigyik válaszban van igazság.

Szerintem egyrészt nem mindegy, hogyan/miért lesz valakiből „felettes”, pl. egy klasszikus vállalkozó (vagyis egy olyan ember, aki csak a pénzcsináláshoz ért, és tök mindegy neki, hogy éttermeket nyit vagy gumipóküzemet) cégében nem várható, hogy a tulaj beszáll majd melóba, hiszen nem is ért hozzá, a célja csak annyi, hogy a sok (lecserélhető) hangya termelje a pénzt, míg ha egy szakember vállalkozik a saját szakmájában, ő már kompetens, ért a cégben zajló tevékenység, és a célja, hogy az adott szakmai munka jól follyon, ezért fontos számára, hogy az alkalmazottak elégedettek legyenek. Más tehát a motivációjuk.

Egy hierarchikusabb felépítésű szervezetben (pl. multi) pedig nem ismered a legfelsőbb vezetőt (aki lehet, hogy leader, és lehet, hogy jóval többet melózik, mint a legalsó szinteken), csak a saját csoportod kinevezett vezetőjét, aki kvázi ugyanolyan munkavállaló, mint te, és nem biztos, hogy valóban képes mások irányítására (hanem elszáll a „hatalomtól”), másrészt nem biztos, hogy hosszú távon gondolkodik, a cég érdekeit nézve, lehet, hogy annyi érdekli csupán, hgoy neki meglegyenek a „számai”, ezt pedig úgy gondolja, hogy legkönnyebben a boss típusú hozzáállással éri el.

Egyébként azok a barátaim, akiket kineveztek vezetőnek a munkahelyünkön, mind azt mondják, baromi nehéz főnöknek lenni. Főképp azért, mert a legtöbb alkalmazott, ha továbbra is olyan viszonyt próbálnak fenntartani vele, mint mikor „egy szinten” voltak, egyszerűen elszemtelenedik, nem akar dolgozni rendesen.

Nyilván függ ez az egész a pénztől is, amennyit egy cég fizetni tud a munkavállalóinak.

Nem tudom, ez mennyire országspecifikus, de úgy látom, hazánkban valahogy gyerekszinten kezelik sokszor az alkalmazottakat, pl. akkor sem dolgozhatnak távmunkában, ha a munka jellegének megfelelne, egyszerűen, mert nem bíznak meg az emberekben, hogy tényleg dolgoznak majd, vagy irigységből, hogy neki „jobb” otthon, nem tudom. Dolgoztam egy külföldi cégnek távmunkában, és úgy éreztem, végre felelősségteljes, felnőtt emberként állnak hozzám, a vezetőm leader volt abszolút… persze a fizetés is elég motiváló volt, csodáltam is, mikor mondták, sok országban nem találnak embert. Majd rájöttem, azért nem, mert hiába a jó munkakörülmények, a csábító fizu, igen sok a megbízhatatlan munkavállaló, aki ezek ellenére is ellinkeli a munkát – így kvázi „kéri a verést”, vagyis a boss típusú főnököt.

2019. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Eh, látom, írni azt nem tudok, bocs, talán érthető így is a szövegem. :)
2019. nov. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"vagyis a boss típusú főnököt."



MOndjuk egy gyárban nem is lehet más csak boss, ott abból ért a parasztja ha csattan az ostor másból nem.


Na de vannak helyek ahol meg nem érteni hogy egy utolsó tróger miért ül ott ahol ül, ha még az érettségije sincs meg... aztán persze csak kiderül idővel (ki kinek az apja... stb)

2019. nov. 27. 08:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, igazad van ebben, de azt is figyelembe kell venni, hogy vannak túlképzett, több diplomás „parasztok” is, akik szintén csak abból értenek. Az már más kérdés, hogy ilyen esetekben miért nem keresnek motivált, a szép szóból értő munkaerőt a helyükre…
2019. nov. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Az már más kérdés, hogy ilyen esetekben miért nem keresnek motivált"



mert azoknak normális bért kéne fizetni. és nem a közszférás röhej kategóriás semmit.

2019. nov. 27. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!