Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Egy hete bementem egy helyre ugyanis munkát kerestem. Aznap már egyből ki is próbálták hogy megy-e nekem a munka (mellesleg felszolgálásról van szó egy szállodában).

Nekem nagyon tetszik, jó a csapat, szívesen dolgozom ott, egyetlen hatalmas problémám van, az pedig hogy 11 órától este 9-ig tart a műszak, ami minden időmet elveszi, így semmi időt nem tudok tölteni a barátnőmmel/családdal.


A mai napon viszont hívtak egy másik helyre állásinterjúra, egy más pozícióra így abban reménykedem hogy más lesz az időbeosztás.


A kérdésem az lenne, ha még nincs szerződésem a jelenlegi "munkahelyemen" elmehetek-e bármilyen következmény nélkül? Illetve kell-e felmondást írnom? Mi a teendő ilyenkor?


Köszönöm a segítséget!



2019. nov. 28. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nincs szerződésed, akkor talán be sem jelentettek. És örülhetsz, ha kifizetik, amit eddig dolgoztál. Amúgy nyilván semmi következménye, ha elmész.
2019. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerzôdés akkor te hivatalosan nem dolgozol ott. És nem is fogsz, szerintem átvertek. És ingyen dolgoztál.
2019. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha vendéglátásban dolgozol, arra készülj fel, hogy se hétvége, se ünnepnap, és sokszor délután-este dolgozol. Rengeteg lemondott családi és baráti program... stb. Csak akkor menj ilyen jellegű helyre, ha ezt bevállalod.

Amúgy előttem már leírták, szerződés nélkül nincs munkaviszony, anélkül nem is szabad dolgozni, mert egyrészt fekete munka, másrészt nincs garancia, hogy ki is fizetnek.

2019. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: Kivéve, ha vállalati étkezdében dolgozik. Akkor szabadok a hétvégék és az ünnepnapok.
2019. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak egy ilyen adatlapot töltettek ki velem amivel kérdezték az adószámom meg ilyesmi. Azt mondták hogy januártól jelentenek be, mert akkor kapnak valami támogatást vagy valami ilyesmi...
2019. nov. 28. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!