Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is van/volt ilyen helyzetb...

Más is van/volt ilyen helyzetben (munkahelyi megkülönböztetés)?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy ameddig nem adódik más alapon, elfogadtam egy állást önkormányzati szervnél, azonban csak közfoglalkoztatás keretében. Azt csinálom, amit a többi kolléga, irodai munkát végzek, ezért viszont csak 70.000 Ft-ot kapok. Ez több, mint a semmi, ameddig keresek más állást. Képzett és művelt vagyok, nem számítottam arra, ami itt folyik.



Teljesen másképpen kezelnek, mintha nem is lennék ember. Nem tudom, hogy miért van erre szükségük. Csak akkor érzik magukat embernek, ha valakit meg tudnak alázni?



Egyszer a főnök elküldött csapatépítőre (kellett a létszám), erre fintorogva kérdezték, hogy "Te is jössz?"


A legkegyetlenebb az, hogy ha valaki névnapot tart, összegyűlnek a tárgyalóban sütizni, és engem egyedül lenn hagynak! Soha nem hívtak, ha fel is köszöntöttem a névnapost, -sőt kapott egy kis ajándékot(édesség) is (akkor még nem tudtam mi a helyzet).


Céges rendezvényre sem hívnak meg. Undorodom tőlük! Ennyit számít a státusz? Ugyanolyan képzett vagyok, és voltam már magasabb pozícióban is. Sőt van, aki nem ért a géphez és nekem kell megcsinálni helyette, mert emelt számítástechnikát tanultam, neki mégis rendes munkaviszonya van! Alig várom, hogy elmenjek! Remélem visszakapják valamilyen formában az élettől, azt amit ők művelnek! Hányok!



2019. nov. 28. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Duplikált kérdés
2019. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha nyolcszor írod ki ezt a kérdést, akkor sem fognak mást mondani, csak azt, hogy hagyd ott a melót.
2019. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Voltam közfoglalkoztatott is egy rövid ideig, teljes jogú kollégaként kezeltek, ugyanolyan jogköröm volt, munkában is és a társasági életben is, mint bárki másnak. Mondjuk engem szerettek a kollégák.

Voltam a másik oldalon is többször is, normálisan bántunk a közfoglalkoztatottakkal, még azokkal is, akiknek köze nem volt a szakmához, és tényleg csak kisegítettek, amit épp rájuk tudtunk bízni. Nem hagytuk ki őket ilyenekből. Volt,akit emberileg ki nem álltunk, de attól nem éreztettük vele (bár nem ártott volna neki, de mindegy). De igen, vannak akiknek a közmunkás nem teljes jogú munkatárs. Ott kell hagyni és kész, ennyi.

2019. nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez intelligencia kérdése, te csak egy közmunkás vagy a szemükben, kb ugyanolyan, mint az aki az utcát sepri. Elég undorító, amiket a hivatali szervek csinálnak, hogy ugyanarra a munkára nem ad rendes fizetést. De még kerülhetnek szopóágra, mert ismerősömet pár éve kirúgták az állományból központi létszámleépítésre hivatkozva, majd közfoglalkoztatottként újra alkalmazták, csak nem 150 bruttóért, hanem 70 ezerért. Kb 1 évet csinálta így, majd elment máshova dolgozni.
2019. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet, 2 évet lehúztam közmunkában egy helyen. Szerencsére csak közfoglalkoztatottakkal voltam egy irodában, így mi egymással jól kijöttünk, ugyanabban a helyzetben voltunk. Egy ismerösöm 2 közalkalmazott mellé került, vele viszont nem cseréltem volna. A rendes dolgozók között volt, akivel jóban voltunk, mások köszönni se voltak képesek, volt, hogy helyben menni kellett 1-1 köszöntésre, de ha kirándulni vagy étterembe ment az osztály, akkor minket nem hívtak. Nőnapkor meg előttünk osztották ki az ajándékot egy rátok nem volt keret kijelentéssel.
2019. nov. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
véletlenül, mert azt írták hg letörölték
2019. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem ugyanez volt. Először bekerültem egy általános iskola irodájába dolgozni érettségivel, irodai szakmával 54.000 Ft-ért. 2 nővel voltam egy irodában, egyik sem adott munkát jóformán, mert én csak közfogis vagyok, iskolázatlan, végzettség nélküli. Kb egész nap üldögéltem, kínkeservesen telt le a munkaidő. Itt az iskolai programokból, karácsonyi vacsorából stb nem hagytak ki.

Aztán átmentem önkormányzathoz, ott megadták a 70.000 Ft-ot, de lenéztek, kiközösítettek, kinevettek, pedig ugyanolyan felelősségteljes munkát csináltam, mint ők, ráadásul a felettesemnek nem volt semmi végzettsége, mégis kétszer annyit, ha nem többet kapott, mint én. Állandóan sütiztek, koccintottak, kirándultak, de mindenből kihagytak. Ha valami baj volt, biztos, hogy a közfogis volt a hibás, ha eltűnt egy fontos számla, rajtam csattant az ostor, pedig mégcsak nem is járt nálam, de nem hitték el, biztosan, hogy én raktam el, csak nem emlékszem. Volt, hogy munkanapon mentek kirándulni, tök üres volt az önkormányzat, de nekem be kellett mennem ügyeletet tartani. Hétvégi munkanapokon ugyanez volt, ők nem jöttek, nekem kellett.

2019. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Dettó, mint az előző, iskolai iroda, 2 nő mellett, munka szinte semmi, mert a szemükben én voltam a hülye közfogis, közben meg több és magasabb végzettségeim vannak, mint kettejüknek volt együtt, életem leghosszabb, legunalmasabb és legrosszabb közel fél éve volt, csak engem a karácsonyi vacsira nem hívtak.

A hab a tortán az volt, mikor az egyik szédült tanár elhagyta a telefonját, és 2x is felturta az asztalom, már vártam, hogy mikor akarja átturni a táskám is, de szerencsére még az előtt kiderült, hogy 2 emelettel feljebb hagyta a szertárban.

2019. nov. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem bírnám sokáig szó nélkül és beolvasnék a sok öntelt ribinek, hogy hogy ők is kerülhetnek hasonló helyzetbe, elég megalázó a fizetés nem kell még az ő hozzáállásuk is.
2019. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!