Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaügyi központokba csak...

A munkaügyi központokba csak a szegényebb sorsú emberek regisztrálnak?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, egy munkaügyis angol tanfolyamra járok. A napokban filozofálgattam a munkaügyi központ rejtelmeiről. Arra jutottam hogy sajnos, aki ide regisztrál annak se anyagi lehetőségei nincsenek, se kapcsolati tőkéje nincs, különben nem regisztrálna ide. Ha egy tehetős ember véletlen munkanélkülivé válna, biztos hogy nem regisztrálna be egy munkaügyi központba. Hanem felkeresné a kapcsolatait, stb. De ennek ellenére van 1-2 csoporttársam, akik sznobnak akarják feltüntetni magukat, én jókat mosolygok rajtuk. Mert ha tényleg sznobok lennének, nem lennének itt szerintem. Egy sznob ember nem szorul rá a munkaügyi központ segítségére szerintem. Ezt rosszul látom vagy igazam van?
2019. dec. 1. 15:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Szerintem egy sikeres, tehetősebb, kapcsolati tőkével is rendelkező ember hiába válik valamilyen úton módon munkanélkülivé, nem fog regisztrálni egy munkaügyi központba. De ha tudtok kivételt akkor mondjátok el, de szerintem ilyen nincsen.
2019. dec. 1. 15:15
 2/17 anonim ***** válasza:
Mielőtt ilyen (értelmetlen és buta) kérdést kiírsz, nézz utána a sznob szó jelentésének, mert abszolút rosszul használod!
2019. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem. De ha gondolod fogalmazhatok úgy is hogy tehetős embereknek akarják feltüntetni magukat...
2019. dec. 1. 15:35
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Jól látod. Aki tehetös az amúgyis megalázónak érezné ezt szerintem. Meg annak valóban vannak kapcsolatai is. Aki szegény annak meg muszáj regisztrálni föleg ha kap segélyt. De egyébként semmi haszna a munkaügyinek. Én is voltam ott képzésen, gyakorlat nem is volt. A szükséges eszközök sem voltak meg ahhoz hogy gyakorlatot tudjanak tartani.
2019. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Semmi haszna, persze. Sajnos ugye én se tagadom, nincs semmilyen kapcsolati tőkém ugye azért vagyok itt. Se anyagilag nem állok még úgy. Meg a szülők se persze. Nyilván ezért regisztráltam be. Csak én bevallom ezt nem pedig egy más embernek adom ki magam ráadásul 40-50 évesen
2019. dec. 1. 16:15
 6/17 anonim ***** válasza:

Ingyen tamfolyamon, hogy meglegyen a diploma mentő angol vizsga azért ott hemzsegnek a puccos dámák is.

De amúgy az egész munkaügy egy nagy kamu.

2019. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Van benne valami, de ne tüntessük úgy fel, mintha valami szégyen lenne oda regisztrálni. Tavaly nekem sem volt munkám, és valóban nincs sok olyan ismerősünk, aki tudott volna segíteni munkaügyben, így regisztráltam a munkaügyibe. Akartak ajánlani tanfolyamokat, de azok nem tetszettek, nem láttam értelmét egyiknek sem. Aztán kaptam egy címet, telefonszámot egy munkahelyhez, elmentem interjúra, felvettek. Azóta is ott dolgozok. Támogatással vettek fel, majd maradhattam utána is, elküldtek időközben 2 budapesti képzésre, hogy az új tudással segítsem a cég munkáját, úgyhogy nekem bejött. Bár tudom ez 100-ból 1 ilyen kb. Viszont ha én nem regisztrálok oda, nem lenne most egy szuper munkahelyem. Ne adjátok fel!

25N

2019. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Puccos dámák a munkaügyibe? :D Az oké hogy diplomamentő, de egy milliomos csemete az inkább fogad egy nyelvtanárt szerintem.
2019. dec. 1. 18:48
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát közelebb áll a szégyenhez mint a sikersztorihoz. Pláne ha pár jól szituált úriember vesz körül.
2019. dec. 1. 18:49
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, csak is. Én is regisztráltam, és egy sz+ros csóró vagyok, egy senki.


21/f

2019. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!