Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkát vállalhatnék...

Milyen munkát vállalhatnék angol nyelvtudás nélkül Angliában?

Figyelt kérdés
Középszintű érettségim van angolból, ami 3-as lett, de nem igazán beszélem a nyelvet.

2019. dec. 2. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Mosogatas, takaritas.

Nem jo fizeto allasok. Akkor jo csak ha igyekszel az angollal es par honap utan tudsz valtani.

Viszont nyelvtudas nelkul nehez allast talalni es a magyarok jol lehuznak penzzel.


En a helyedben megtanulnek angolul es aztan vagnek neki.

2019. dec. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gané munkát, vagy mégrosszabbat. Esetleg még azt sem.
2019. dec. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Őszintén,most már se milyet,inkább itthon választanák valami 4-5-6 órás melót aztán erősen rá feküdnék az angolra, persze egy olyan emberrel aki jól is beszél angolul,ez alatt el végeznék valami olyan sulit ami tetszik aztán irány Anglia,hidd el nekem nagyon rossz lesz ha semmit sem tudsz angolul, ezt én már tapasztaltam igaz nem Angliában de több külföldi országban is és csak hallgattam mint egy árva fűszál.
2019. dec. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Semmilyen. Miután be küldted a jelentkezés az adott munkára, a munkáltató általában felhív. Plusz szeméjes interjúra kell bemenni. Én egy bárban takarítottam suli mellett és még nekünk is voltak health and safety online tananyagok és tesztek. Persze putrisabb helyen ezzel nem foglalkoznak, de akkor is hogy érted meg, hogy mi a feladatod?

Akkor lenne esélyed, ha ismerős tudna segíteni és vele dolgoznál.

2019. dec. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Takarítás vagy mosogatás. Én is azt tudom javasolni, amit már valaki. Nagyon sok ember végez idegen nyelvi tanfolyamot itthon munka mellett. Ráadásul gimis angollal nem mindenki tud boldogulni.


Én a helyedben várnék egy kicsit; bevállalnék egy munkát, sok helyen a munkahely nyelvi kurzusokat is biztosít bizonyos összegért, ha nem, akkor rengeteg nyelviskolat vagy nyelvtanár van és, amikor már biztosnak érzed magad, akkor nagyobb eséllyel indulhatsz külföldre.

2019. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vagy, ha nagyon, de nagyon nem akarsz itthon dolgozni, akkor kint is elvállalhatsz takarítást vagy bármit és mellette eljársz helyben nyelvsuliba vagy keresel egy anyanyelvüt, aki szívesen gyakorolna Veled. De alap mindenképpen kell, hogy könnyebben ragadjon Rád az angol tudás.


Nekem pl egyik rokonom ment egy másik helyre nulla nyelvtudással. A kezdetekben nem dolgozott, mert sehova se vették fel, a párja keresetéből éltek meg. Közben a nő elkezdett helyi nyelvtanfolyamot és, amikor már biztosabb lett, tudott jelentkezni valahova, ahol elég volt a kevés nyelvtudása. Aztán ott munka mellett ráragadt a többi.

2019. dec. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha nincs valami ismerosod aki be tud ajanlani valahova akkor semmilyen munkat.

Foleg most a Brexit elott, utaljak a kelet-europaiakat es ha nincs senki aki segitsen, akkor nem fogsz semmilyen munkat se kapni.

Egy ceg volt, Firmdale Hotel, amikor oda mentem, volt ott egy uj portugal no, kb egy szot se beszelt angolul, de neki a ferje is ott dolgozott, ezert vettek fel.

2019. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha annyira nem megy az angol, hogy ki tud fejezni magad, akkor ismerős/rokon hiányában nagyon nehéz lesz... Még pár évvel ezelőtt simán ki tudtál volna menni, de most már szigorítottak. Ez a Brexit is egy részben arra megy ki, hogy elküldje és eltántorítsa a megélhetési migránsokat mint pl Te vagy. Mostmár a kint élő magyaroknak is letelepedési engedélyhez kell folyamodni, ha kint élnek. X időt ott kell állományban lenned ahhoz hogy megkapd tanulóként vagy dolgozóként.

Bukták:

1. A reptereken már sokszor kiszedik az embereket. Nekem olyan szerencsém van állandóan, hogy megtalálnak... Félrehívtak, és konkrétan kikérdeztek, hogy miért jövök az országba, hová megyek dolgozni, mit fogok ott csinálni, kihez jöttem, hol fogok tartozkodni, vár e valaki engem stb... Majd össze fostam magam közben, mert aki kikérdezett az mondta, hogy várjak (addig vki figyelt), és egy egyenruhás nő újra megkérdezte ezeket, ja és közben elvitték az útlevelemet újra leellenőrizni. Remegő hangon, de legalább tudtam válaszolni mindenre. Abból a járatból engem szedtek ki egyedül...


2. Tájékozódás, elsőre elég nehéz, főképp, hogy minden qvára ugyanúgy néz ki. A metrót sem árt kiismerni, főleg ha lezárás van, és tudni, hogy egyszer csak az egyik vonalból más lesz... Ja, meg ott az Oyster ami nem árt ha van, ha mázlid van találaz a földön egyet. Viszont a bankkártyádat is használhatod erre a célre, csak ciki ha elhagyod. A buszon pl. nincs rá lehetőség, hogy kp-val fizess, a többi helyen automatából vehetsz jegyet.


3. Ugye előre már kellett, hogy szállást keres, ott még lesz pár köröd a landlord-dal és a lakótársaiddal.


4. National Insurance Number. Fel kell hívd a hivatalt vagy amilyen szám kint van a gov.uk.co honlapon, és időpontot kell kérj (vagy megkérsz vkit hogy hívja fel helyetted). Aztán ott lesz egy interjú, bár tőlem semmit sem kérdezett az indiai pasas, mert épp leszharta, úgyhogy szerencsém volt. Csak aláírtam a dolgokat. Viszont volt akiket rendesen kifaggattak mellettem. Na és az sem garancia, hogy ezt megkapod, főleg most. Egy ismerősömnek már megvolt a munkahelye, lakhatása, és már dolgozott, csak mondták neki, hogy intézze el az adószámot, de nem kapta meg, és mehhetett haza. Pedig perfekt beszélt angolul, tehát nem ezen múlik a dolog...


5. Legtöbb cég ilyen „alsóbbrendű” munkánál munkaközvetítőket alkalmaz, hogy azok intézzik a felvételt. Tehát bemész egy ilyenbe, ajánlanak neked munkát, és utána ha elfogadtad ki kell tölts egy tesztet, ami felméri, hogy nem vagy komplett hülye és tudod némire a nyelvet. Általában leszharják ezt is, és csak formalitás, bár sztem ezt irodája válogatja. Lesz egy matematikai rész, lesz egy logikai/kompetenciai, szövegértés, és Health and Safety. Az utóbbira jobban odafigyelnek.


6. Munkahelyi kommunikáció. Ez nehéz, főleg ha a főnököd ír, dobhatod a kukába az angolodat :D


7. Emberek. Meg kell szokni, hogy Te a vérbeli angolok szemében csak egy olcsó munkaerő vagy, és a magyarokat kifejezetten utálja a többség (teljesen érthető okokból). A magyarok többségére nem számíthatsz kint, mert egy szharkeverő, nagyképű bagázs, akik azt hiszik, hogy Ők felsőbbrendűek Nálad, vagy másnál. Az utcán ha egy magyar meghall magyar beszédet, úgy elkerül, mint ha fertőző beteg lennél. A fiatalok meg egyszerűen pofátlanok. Ugye megérted magyarul, hogy miket beszélnek, és nem megy más mint az ócsárolás. Ha kint vagy társulj be inkább vmi más európai közösségebe, és ne nagyon híreszteld, hogy magyar vagy, ha jót akarsz magadnak. Tisztelet a szerény kivételnek persze.


8. A napi teendők intézése, beleértve az ügyintézésbe.



Vannak magyar szervezetek, akik elintéznek Neked mindent (kiutat, lakhatást, munkahelyet stb), de a fizetésed x százalékát elveszik Tőled, úgy hogy Neked alig marad vmid. Nehéz is Tőlük megszabadulni, és piszok emberekkel raknak össze. Személyes tapasztalatom nincs ebben, csak hallottam pár embertől. Mindenki azt tanácsolja, hogy az ilyet jobb elkerülni.



Tehát jól gondold meg, hogy belevágsz, és amit még nem említettem, hogy kellene némi tőke is, kb. 500k simán, ha nincs kihez menj. Mondjuk most jó annak aki kint dolgozik, mert a forint padlón van, jó magas a font. De ez Neked rossz, mert alig fog érni a forintod vmit, ha veszel fontot. A megélhetés meg itteni fizetéshez képest drága, egyedül a gyorskaják olcsók. A vonat pl qva drága...



Összességében, Én nem bántam meg, hogy kimentem, de Nekem volt támaszom, és ezeket nem egyedül kellett végigcsinálnom. Nagyon szerettem kint lenni, és megbántam, hogy visszajöttem ebbe az országba. Ha van lehetőség és kapcsolatod, akkor használd ki, de Nélküle már nem olyan Hawaii az élet kint sem. De rajtad áll.

2019. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

* Bocsi, elírtam a címet... Inkább itt a link. [link]


Ezt jól nézegesd át, sok hasznos információ van, és jobb, ha barátkozol vele.

2019. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó válaszoló remekül összeszedte a dolgokat! Én az vagyok akit savanyúan lepontoztak, pedig én is már kint élek, tapasztalatból beszélek.

Volt, hogy egy ismerősömnek segítettem kijönni. Neki nyelvvizsgája is volt. A plázába kerestek takarítót (tehát nem még csak nem is egy elit helyre). Fél kellett hívni a számot és a vonalban egy nő kérdezett pár dolgot, majd elkezdte magyarázni, hogy hova kéne bemenni ismerősömnek, de nem értette meg teljesen. Erre a nő a vonal túlsó végén csak simán kinyomta, azzal a szöveggel, hogy kellene angolul tudni.

Egyébként kérdező, én azt csinálnám a helyedben, hogy felállítanék egy időhatárt, mondjuk fél-egy évet. Ez alatt filmeket csak angolul nézni, legalább napi 4 órát angollal foglalkozni. Lehet soknak hangzik, de konkrétan az életed múlhat rajta. Sajnos sokan vannak akik azt mondják, hogy "0 nyelvtudásom van és egy év múlva kimennék" majd egy év múlva még mindig 0 szinten tudja a nyelvet, mert lusta volt.

2019. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!