Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha nem merek tőle...

Mit tegyek, ha nem merek tőle kérdezni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyok a cégnél, kedvesen fogadtak a kollégák, és segítőkészek voltak, kivéve egy srácot. Az elejétől fogva ellenséges volt velem, a közös étkezéseknél beszólt, ha cukrot osztott engem direkt kihagyott, éreztem rajta hog nem kedvel. Holnaptól a jövő hét péntekig vele leszek, mert a többiek szabira mentek. Ha kérdeznem kell valamit (ami azért még gyakori) akkor kénytelen leszek őt kérdezni, mert más nem lesz. Volt már, hogy egyszer kérdeznem kellett volna tőle valamit, de nem mertem és inkább megvártam míg jön egy másik kollégám és tőle kérdeztem, de akkor meg szólt a főnök, hogy már kész kéne hogy legyek. Félek, ha hozzá fordulok majd segítségért, akkor azt mondja, hogy ezt már illene magamtól tudni, vagy nem fog segíteni és leéget a főnök, meg mások előtt. Nagyon félek a jövőhéttől, mit csináljak, ha nem tudok tőle segítséget kérni? Nem akarom, hogy azt higgyék képtelen vagyok az önálló munkavégzésre, de vannak dolgok amiket még nem tudok, mert nem találkoztam eddig vele. Ti mit csinálnátok?


L/23


2019. dec. 4. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz, más lehetőséged nincs.
2019. dec. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezel.

Ha nem válaszol az őt minősíti nem téged.

Esetleg ha keménykedik akkor első körben elmondhatod neki is a sirámodat, hogy még szükséged van segítségre/tanácsra amit ha ő nem tud megadni akkor kénytelen leszel a felettesedtől megkérdezni, mert nem akarsz hibát elkövetni. (az ha ő taplóként viselkedik és nem segít a munkatársainak rá vet rossz fényt a vezetőségnél nem rád.)

2019. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz tőle nyugodtan, ha meg elkezd bunkózni, akkor égesd be. Ne félj tőle, úgyse tud kirugatni. Ha bunkózik nyugodtan mondd meg neki, hogy te csak segítséget szeretnél mert még új vagy, de látod, jobb mástól kérdezni mert ő túl hülye ahhoz, hogy válaszoljon. Ezt nyugodtan lehet úgy, hogy mások is hallják. Ne félj, többet úgyse fog pampogni.
2019. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom van -e mód először is négyszemközt megkérdezni: "úgy tűnik számomra sok jelből, hogy első pillanattól kezdve nem vagyok számodra szimpatikus, mi a baj?".

Kérdezz tőle és határozottan (de nem indulatosan) szólj vissza ha nem segítőkészen viselkedik.

2019. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz nyugodtan, őt minősíti, ha bunkó. És kérdezd meg azt is, hogy mégis mi baja van.
2019. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Vannak emberek sajnos akikhez munkahelyen nem lehet szakmailag, csak emberileg közeliteni.

Ha gondolod, a helyzet oldasa miatt, inkabb a hogylete felöl erdeklödj, vagy talalj akarmi szemelyes temat vele, vagy reggel kerdezd meg hozz e vmit neki mert kiszaladsz a peksegbe, vagy barmi mas, es csak azutan hozakodj elö az unalmas szakmai kerdeseiddel.

Nekem nem lenne es nincs is türelmem mas idiotak lelkét apolgatni, de pedig vannak sajnos akikkel csak ugy lehet szakmailag együtt dolgozni ha elötte mint embert elfogadtak.

2019. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. vagyok. Plusz kedvesseg segitökeszseg.

Anno uj kollega akit eszre sem vettem nalam ugy inditott hogy futtàban elvitte szo nelkül az asztalomrol a szemetet (levéöfeladasos matricamaradvanyok)vagy ha nyomtattam mivel a nyomtatotol jött eppen, akkor mar behozta nekem a doksit, stb. Szoval nekem volt kellemetlen hogy annyi segitö gesztust kapok hogy ereztem hogy viszonoznom is kene. Kb igy alakult ki köztünk az oda vissza egymas segitese, amiböl kesöbb a csapatjatek együttmüködes, egymas tamogatasa egymas melletti kiallas egy cel erekeben az összefogas stb

2019. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

*stb is kialakult (csak lemaradt a vége)


Szoval sok apro segitö gesztusbol kialakult köztünk egy eröteljes összetartàs is par honap alatt csak.

2019. dec. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezz tőle nyugodtan - ha nem válaszol nem segít, akkor tudja neki is baja származhat belőle mert "beárulod" hogy te kérdezted, de nem segített.

Nem kell szeretnetek egymást, bőven elég ha válaszol. A főnökeid úgyis pontosan látják (ha nem hülyék) hogy nem vagytok egymás szíve csücskei.

2019. dec. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!