Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön munkavállalás...

Külföldön munkavállalás főiskolai oklevéllel?

Figyelt kérdés

egyetem/főiskola között vacillálok, szívesebben járnék fősulira, viszont nem tudom, külföldön mennyire ismernék el, ha odaállítanék egy oklevéllel.

Írországban szeretnék majd dolgozni, angolból egyelőre C1 nyelvvizsgám van, viszont ez csak államilag elismert. Szóval esetleg ha nemzetközileg elismert nyelvvizsgát csinálnék, és emellett lenne egy főiskolám, az kb annyit érne, mint egy diploma?

"Alja munkát" semmiképp nem szeretnék végezni, meg azt sem szeretném, hogy "lenézzenek", mert azt olvastam, az ír lakosság 50%-a egyetemet végzett (nem tudom, ez az adat mennyire pontos).

Kereskedelem és marketing lenne mind a főiskola, mind az egyetem, amiken gondolkodom.


2019. dec. 4. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem: ha nem beszélsz nagyon jól angolul, nincs több éves tapasztalatod az adott munkakörben vagy nincs hiányszakmában (pl. orvos, egyes mérnöki munkák) végzettséged akkor magasról tesznek rá milyen magyar diplomát lobogtatsz csak kétkezi melót fogsz találni.

Gondolj csak bele fordítva: idejönne Koszóvóból valaki (márpedig kb. így fognak rád nézni az írek) egy olyan végzettséggel (kereskedelem és marketing) 0 szakterületi munkatapasztalattal szerinted milyen melót kapna? Jó esetben fénymásolónak vennék fel, mivel ez egy telített szakma.

2019. dec. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Neztem nehany munkat, ahol kifejezetten kerik, hogy magyarulj beszelj / hogy az angolon kivul egy europai nyelvet beszelj magas vagy anyanyelvi szinten.

Viszont akkor azt mondod, a munkatapasztalat tobbet erne a diplomanal?

2019. dec. 5. 01:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Annyit meg hozzateszek, hogy a fosulit logisztika szakiranyon (?) vegeznem, igy logisztikai asszisztens lenne a vegzettsegem.
2019. dec. 5. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!