Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én tartom hülyeségnek...

Csak én tartom hülyeségnek álláskereséskor azt, hogy motivációs levelet várnak bizonyos munkáltatók?

Figyelt kérdés
Ilyen névtelen cégekről beszélünk, akiknek a neve nem él a köztudatban.
2019. dec. 4. 22:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak te.
2019. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer elolvastam egy takarítói álláshirdetést. Kiemelték a végén a motivációs levél fontosságát.

Sőt, még árufeltöltőinél. Mégis mit várnak, mit írjanak? Szeretek takarítani, mert fontos a tisztaság, vagy mi?

Imádom megtölteni a polcokat, hogy a vásárlók boldogabbak legyek?


Röhej

2019. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
*legyenek
2019. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig értelmetlennek tartottam. Az emberek nagy része úgyse azt fogják odaírni amit gondolnak, hanem azt amitől szerintünk megkapják az állást.


Én motivációs levelembe alapból annyit tudtam volna írni anno ami igaz, hogy motivál a jó fizetés. Csak hát persze erre a kutya sem kíváncsi, úgyhogy maradt a jó kis halandzsázás arról, hogy mennyire csodálatos az adott munkakör és mennyire szeretném csinálni egy nem létező indok miatt és mennyire szeretnék az adott területen tovább fejlődni náluk, blablabla.

2019. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

En is hulyesegnek tartom. Mi motival? Fizetnem kell az alberletet es a szamlakat, amig nem lesz belolem milliomos.


Es en is belefutottam mar olyanba, hogy takarito allasnal megkerdeztek, hogy hol latod magad 5 ev mulva? Most erre tenyleg oszinten kellene valaszolnom???

2019. dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy elmondom ez hogy zajlik. Mert én dolgoztam olyan helyen ahol kértek ilyet. Van az irodai munkás aki megkapja az oneletrajzokat. (szegénynek annyira sok ideje van es nagyon jó fizetése) Nos.. Elkezdi olvasni (általában többen nézik) És ki röhögnek minden jelentkezőt azt is aki meg fog felelni. Teljesen ki cikizik az egész önéletrajzot és a motivációs levelet. A motivációsnál tudják, hogy a pénz motivál mindenkit, de még nézzik mennyire nyalizik az adott személy a motivációsban.
2019. dec. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak nevenincs cégeknél, összességében baromság. Mégis milyen motivációja lehet valakinek jelentkezni egy céghez?
2019. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség. Az emberek 99%-a csak hazudni tud, mert másképp úgysem kapná meg a munkát. Lófasz értelme sincs.
2019. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Van értelme.

Ki kell szűrni azokat, akik képtelen normálisan megfogalmazni 5-6 mondatot, illetve azokat is, akiknek nincsenek önálló gondolatai, csak letöltöttek egy sablont.

Komolyabb pozíciókban pedig tényleg van értelme, két hasonló önéletrajz esetén dönthet ez, hogy kit hívnak be személyes interjúra.

2019. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként jó esetben tényleg van valami motivációd, hogy miért pont ehhez a céghez adtad be a jelentkezésed, és nem egy másikhoz.

Vagy te végigspammelsz minden céget az önéletrajzoddal? :)

2019. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!