Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is bankkártyára kapjátok a...

Ti is bankkártyára kapjátok a fizut? Mi van azokkal, akiknek nincs és nem is szeretnének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig olyan helyen dolgoztam általában, ahol nem volt probléma, ha nem volt bankkártyám.

Rendesen megkaptam az elszámolást és annyi pénzt adtak, amennyi járt, nem volt sosem "zsebbefizu".


Épp ezért feleslegesnek tartottam az egészet. Azt meg nevetségesnek, hogy én fizessek azért a banknak, hogy ők használják az én pénzem.


Anno szerettem volna számlát nyitni a megtakarításaimnak, de közölte velem az ügyintéző, hogy ha nem költök róla, akkor magas a havidíj (mif.sz?), az éves díj 4.000, és ha ne adj' Isten félreteszek rá 2 milliót pl, akkor sok tízezerrel megrövidítenek, ha le akarom venni a saját pénzem.


Ezért mondtam is, hogy akkor veszek egy széfet és itthon ingyen gyűjtöm magamnak.


A mostani munkáltatóm ragaszkodna a számlára utaláshoz, nyilván ha muszáj akkor belemegyek, maximum megszüntetem ha munkahelyet váltok és oda nem kell.


Tudom, hogy jó dolog a Pay Pass meg a telefonos fizetés stb, és nem is vagyok 80, de nem fizetek előre (se áruért sem szállásért pl), úgyhogy nekem teljesen felesleges lenne és nem is szeretnék.


Muszáj csináltatnom, ha a munkáltatóm kéri?


2019. dec. 5. 17:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%
Úgy tudom, nem kötelezhetnek számlanyitásra. Ilyenkor készpénzben veszed fel.
2019. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
A munkaltatod elvileg koteles keszpenzben kifizetni, ha te ragaszkodsz hozza. Ellenben nem koteles teged foglalkoztatni, azaz a probaidod elso napjan is kitehet mindenfele indoklas nelkul.
2019. dec. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%

A fizetésed nem bankkártyára menne, hanem nevedre nyitott bankszámlára, amihez KÉRHETSZ kártyát, de erre nem kötelez a bank.

Más dolog: netbankon keresztül jóval olcsóban fizetheted a szolgáltatóid (FŐTÁV, ELMŰ, DBH...) számláit, mint ha csekken fizeted őket a postán.

Érdeklődj több banknál is, mert a szolgáltatásaik, illetékek st. nagyon különbözőek!!!

2019. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nem volt még belőle nézeteltérés, csak nem tudtam, hogy esetleg ha arra kerülne a sor, akkor kötelezhet-e ilyenre.
2019. dec. 5. 17:59
 5/35 anonim ***** válasza:
79%
udvozollek a 21. szazadban
2019. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem megéri a számla. Nekem idén az OTP 180 ezer forintot keresett. Mondjuk én bementem megkérdeztem hogy mibe lehet befektetni, milyen kockázattal. Egyébként én most ingatlanjegyben tartom de majd január környékén amikor lejár a futamidőm megint meg fogom nézni, hogy mi éri meg. Mondjuk nekem 7,5 millióm van bent.
2019. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Van, amikor célszerűbb együtt forogni a Földdel makacskodás helyett. ;)

Egy évre négyezer forint a számlavezetési díj? Ez ugye most nem komoly? Szerintem az emberiség 99%-a nyomorba süllyed ennek a megfizetésétől! Számoljunk csak... ha mondjuk százezret keresel egy hónapban, akkor ez a fizetésednek az egyharmad százaléka.

Az, hogy ha lekötsz egy összeget, és idő előtt felveszed, akkor "büntetnek", az nem a bankkártya sara. Ez már jó ideje így van, már akkor is így működött, amikor a bankkártyák még nem is léteztek. Ha fix időre lekötsz egy összeget, akkor a teljes, kamattal növelt értékét csak akkor kapod meg, ha a futamidő végéig nem nyúlsz hozzá. De senki nem kötelez arra, hogy lekösd az összeget. Mellesleg: kevesebbet veszítesz az idő előtti felbontással, mint amennyit a széfedben amortizálódik a pénzed. Ráadásul mennyibe is kerül egy megbízható széf? És az hányszorosa a számlavezetési díjnak?

És nem, ne is fizess előre semmiért! Igaz, hogy így ha rendelsz valamit, az egy ötszázassal többe kerül, mint kártyával fizetve, de tudom, az extra összeg csak akkor zavar, ha a bankkártya ellen kell hadakoznod. Ilyenkor nem.

A havidíjat, és egyéb járulékos költségeket illetően meg: rengeteg különböző konstrukcióból lehet ám választani! Van, amelyik akkor olcsó, ha sokat használod. Aztán van, amelyik akkor, ha csak egyszer-kétszer veszel fel róla pénzt. Csak tájékozódni kell. ;)

Arról ugye nem is beszélve, hogy kártyával fizetve nem fog a boltos tökölni a visszajáróval, meg kötözködni, hogy miért nincs pontosan kiszámolt apród.

Nem mondom, hogy nincs alapja a panaszkodásodnak, de a helyzet az, hogy olyasmi miatt panaszkodsz, amivel többet nyersz, mint veszítesz. (Kivéve, ha egy 50 lakosú kisközségben élsz, ahol nincs ATM. Akkor mondjuk tényleg hátrány.)

De egyébként: [link]

2019. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
70%
a 4000 ft szerintem nem szamlavezetesi dij hanem mastercard kartyadij lesz. szamlavezetes es maestro kartya szinte minden banknal ingyenes
2019. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

A 4.000 az éves kártyadíj, ami nyilván nem sok, meg úgy összességében semmi sem sok, nem ez vágna a földhöz. Csak az elvet próbálom megérteni, hogy mi előnyöm származik abból, ha a bankban tartom a pénzem.


Azt mondta az ügyintéző a bankban (CIB), hogy ha nincs kártyám, akkor sokba kerül ha le akarok venni a számláról pénzt. Nem kérdeztem mi számít soknak, szóval azt nem tudom. :D


Havonta 1x úgyis mennem kell a posta környékére, szóval nekem teljesen mindegy, hogy ott fizetem ki a plusz költséget a csekkek után vagy utalásonként x 100 forintot.


Egyébként anno az OTP-nél vezettem számlát, csak megszüntettem a diákmunka után.

2019. dec. 5. 18:39
 10/35 A kérdező kommentje:
De a 7,5 milliót ha le akarod venni, akkor az mennyibe kerül neked? Mert nekem ezzel (is) volt a bajom, hogy felesleges macera ha le akarom venni a saját pénzem, plusz még nagyobb összegért (milliós tétel) nem keveset fizethetek, ha egy összegben le akarom venni.
2019. dec. 5. 18:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!